Провадження № 3/702/106/20
Справа №702/247/20
про накладення адміністративного стягнення
28 травня 2020 року м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Мазай Н.В., з секретарем судового засідання Шковири А.М., з участю прокурора Семерунь О.І., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянув матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Бачкуринської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, проживає АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Бачкуринської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме подала Е-декларацію 03.04.2019, хоча граничний термін її подачі було визначено 31.03.2019, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП, про що працівниками управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України складено протокол № 94/2020 від 29.04.2020.
Права особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП - роз'яснено.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю та пояснила, що несвоєчасно подала декларацію, у зв'язку із тим, що в період подання декларації перебувала за кордоном. На даний час зробила для себе належні висновки та в подальшому не буде допускати таких помилок. Просить суворо її не карати.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтримав, просив притягнути особу до адміністративної відповідальності та піддати стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи суддя приходить до наступних висновків.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 251 КУпАП на основі доказів встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поясненнями свідків та ін.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту протоколу №94/2020 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, вбачається, що датою його складення є 29.04.2020. Під час складання протоколу ОСОБА_1 роз'яснювались вимоги ст. 55, 56, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Будучи опитаною з приводу обставин правопорушення під час складання протоколу ОСОБА_1 зазначила, що причиною несвоєчасного подання декларації стало те, що вона перебувала за кордоном з березня по квітень 2019 року.
ОСОБА_1 є депутатом Бачкуринської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, що підтверджено протоколом Бачкуринської територіальної виборчої комісії про результати виборів депутатів Бачкуринської сільської ради від 26.10.2015.
Зі скриншоту сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” вбачається, що ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2018 рік подала 03.04.2019.
Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про запобігання корупції” правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.п. б п. 1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції”, із змінами та доповненнями, суб'єктами, на яких поширюються його дія є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 посадами в органах місцевого самоврядування є виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах.
Згідно ч.2 ст.12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України “Про запобігання корупції” особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Підпунктом 1 п.1 ч.1 Роз'яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016, визначено, що законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування, одна із них - щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
З 1 січня 2019 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Таким чином, граничним терміном подачі декларації для ОСОБА_1 за 2018 рік було визначено Законом до 1 квітня 2019 року.
Отже, на ОСОБА_1 , як на депутата Бачкуринської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, поширюються вимоги Закону України “Про запобігання корупції” і подати у граничний строк 31.03.2019 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2018 рік було її обов'язком.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік ОСОБА_1 подана до Реєстру - 03.04.2019.
Вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується наявними у справі матеріалами, які досліджені під час судового розгляду, а саме:
- фотокопією сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відносно ОСОБА_1 , згідно якої ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2018 рік подала 03.04.2019 (а.с. 13);
- щорічною декларацією ОСОБА_1 за 2018 рік (а.с. 14-17);
- протоколом Бачкуринської територіальної виборчої комісії про результати виборів депутатів Бачкуринської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі № 3 від 26.10.2015, відповідно до якого ОСОБА_1 є депутатом Бачкуринської сільської ради (а.с.20-23);
Під час розгляду справи суддею не встановлено обставин, які б об'єктивно перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати декларацію, а ті причини її невчасного подання, на які вона посилається, не можуть бути визнані суддею поважними.
Суддею встановлено, що ОСОБА_1 порушила визначений законом строк для подачі щорічної декларації за 2018 рік, яку подано 03.04.2019.
Крім того, суддя враховує те, що за повідомленням керівника Уманської місцевої прокуратури в листі від 26.03.2020 за № 34/3-237вих20, надано інформацію начальнику УСР в Черкаській області ДСР НП України про те, що Уманською місцевою прокуратурою виявлено факт вчинення депутатом місцевої ради Монастирищенського району ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією. ( а.с. 18, 19).
Тобто, за матеріалами справи станом на 26.03.2020 компетентні органи належним чином повідомлені про факт вчинення адміністративного правопорушення депутатом Бачкуринської сільської ради ОСОБА_1 , яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що відповідає строку, передбаченому ст. 38 КУпАП.
За таких обставин суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2018 рік, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, факт правопорушення визнала та усвідомила його наслідки, ступінь її вини, її поведінку під час вчинення правопорушення та після нього, та вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 252, 283, 284, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Штраф має бути сплачений в добровільному порядку не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови.
У разі несплати штрафу в 15 днів в порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.
Строк пред"явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду.
Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, через районний суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу про апеляційне оскарження, не було подано.
Суддя Н.В. Мазай