Постанова від 25.05.2020 по справі 756/4219/20

25.05.2020 Справа № 756/4219/20

Унікальний №756/4219/20

Провадження № 3/756/2219/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

"25" травня 2020р. м. Київ

Суддя Оболонського районного суду м. Києва Родіонов С.О., за участю адвоката Мороз Я.С. розглянувши матеріал, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ст.44-3 КУпроАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , 30.03.2020 о 07.20 год. за адресою: м.Київ, Пуша-Водиця, вул. Юнкерова, 20 відмовився від перебування на обсервації в конгрес-готелі «Пуща»,чим порушив п. 3-2 Постанови КМУ № 211 від 11 березня 2020 року.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином.

Адвокат Мороз Я.С. у судовому засідання просила закрити провадження по справі, за відсутності події та складу правопорушення.

Відповідно до положень ст. 44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Отже диспозиція вказаної норми є бланкетною, тобто такою, що відсилає до норм іншого нормативно-правового акта, тому формулюючи суть правопорушення, вказівка на нормативний акт, вимоги якого порушені, є обов'язковою.

За приписами ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2" з 12.03.2020 року на усій території України встановлено карантин.

В протоколі зазначено, що порушення скоєно 30.03.2020

Проте, Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2020 року № 241 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211" набрала законної сили 31.03.2020 року, а отже, вказана постанова та її п. 3-2, порушення якого інкриміновано ОСОБА_2 станом на 30 березня 2020 року не діяла оскільки на той час не була офіційно опублікована.

За таких обставин ОСОБА_1 не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення положень підзаконного нормативно-правового акта, які не діяли на час складання стосовно нього протоколу про адміністративне правопорушення.

Зважаючи на те, що дії, вчинені ОСОБА_1 30.03.2020 року, не можуть розцінюватись як порушення ним вимог п. 3-2 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2020 року № 241 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211", тобто не можуть бути кваліфіковані як правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, тому відсутній сам факт адміністративного проступку, що є підставою для закриття провадження у справі у зв'язку відсутністю події адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, 283-284 КУпАП, суддя,-

постановив:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП стосовно ОСОБА_1 на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя С.О. Родіонов