Рішення від 26.05.2020 по справі 580/1037/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2020 року справа № 580/1037/20

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тимошенко В.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Маньківської селищної ради про визнання протиправним та нечинним рішення,

встановив:

25 березня 2020 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Маньківської селищної ради (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 25659958), в якому просить (з врахуванням уточнених позовних вимог):

1) визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка оформлена протоколом від 06.03.2020 в неприйнятті рішення з питання затвердження документації із землеустрою та передачі позивачу безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 ;

2) зобов'язати відповідача затвердити документацію із землеустрою та передати позивачу безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 .

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивачем зазначено, що 10 лютого 2020 року він звернувся до відповідача з проханням, відповідно до ст.ст. 118, 121 Земельного кодексу України, затвердити документацію із землеустрою та передати йому безоплатно у власність земельну ділянку з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 . Відповідно до листа Маньківської селищної ради від 16 березня 2020 року №439/02-43 Маньківською селищною радою за результатами розгляду його заяви йому відмовлено у її задоволенні.

Ухвалою судді від 30.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження та постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Відповідач позов не визнав, надав відзив на позовну заяву, в якому просить в задоволенні позову відмовити повністю та зазначив, що затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки або відмова в її наданні здійснюється виключно органами, визначеними у статті 118 Земельного кодексу України. В силу п. 34 ч. 1 ст. 36 Закону України «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Ухвалою суду від 28.04.2020 прийнято до розгляду заяву позивача про уточнення позовних вимог (вх. 10192/20 від 24.04.2020).

29.04.2020 до суду надійшли доповнення до відзиву на позовну заяву, в яких відповідач зазначив, що заява позивача щодо затвердження документації із землеустрою та безоплатної передачі у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по вул . Олімпійська, 21 , розглядалась в установленому законом порядку, а саме:

1) 03.03.2020 розглядалась на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку, торгівлі і сфери послуг, євроінтеграції, інвестицій, з питань комунальної власності та ЖКГ, якою рекомендовано вказану заяву на розгляд селищної ради;

2) 03.03.2020 вищезазначена заява розглядалась на сесії селищної ради проте рішення за результатами голосування депутатів не прийнято за недостатністю голосів.

Таким чином, твердження позивача про бездіяльність відповідача про розгляд його заяви щодо затвердження документації із землеустрою та безоплатної передачі у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по вул . Олімпійська, 21 є безпідставними.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.

Рішення Маньківського районного суду Черкаської області від 02 листопада 2006 року позивачу виділено майнову частку (пай) в ТОВ «Мир» по вул. Горького, 21 в смт. Маньківка Черкаської області у вигляді водонапірної башти, визнавши за ним право власності на вказане майно.

Відповідно до інвентаризаційної справи від 15 травня 2008 року №131 загальна площа приміщень башти за адресою АДРЕСА_2 складає 1951 м2.

Маньківським виробничим відділком КП «ЧОО БТІ», на виконання рішення суду від 02 листопада 2006 року, проведено реєстрацію права власності за позивачем на нежитлову будівлю - водонапірну башту, реєстраційний номер 23321656, адреса АДРЕСА_2 .

15 квітня 2013 року позивач звернувся із письмовою заявою до Маньківської селищної ради з проханням надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,50 га для ведення особистого селянського господарства та яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 .

Рішенням Маньківської селищної ради від 26 квітня 2013 року №31-18VI позивачу надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства та яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 .

ПП «Земекспертцентр» розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 .

05 квітня 2016 року земельній ділянці за адресою АДРЕСА_2 присвоєно кадастровий номер 7123155100:01:002:1225.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність із необхідними документами позивачем направлено до Маньківської селищної ради.

Відповідно до протоколу від 13 травня 2016 року №6 засідання постійної комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку, торгівлі, сфери послуг, євроінтеграції, інвестицій, з питань комунальної власності та житлово - комунального господарства Маньківської селищної ради VII скликання вирішено рекомендувати заяву ОСОБА_1 до розгляду Маньківською селищною радою та затвердили її.

Проте, відповідно до Витягу з протоколу 7-ї чергової сесії Маньківської селищної ради VII скликання від 19 травня 2016 року вирішили рекомендувати комісії вивчити моє питання до наступної сесії.

Відповідно до протоколу від 08 листопада 2016 року №11 засідання постійної комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку, торгівлі, сфери послуг, євроінтеграції, інвестицій, з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства Маньківської селищної ради VII скликання було вирішено мою заяву не задовільняти, оскільки земельна ділянка зазначена в технічній документації нібито не відповідає фактичному землекористуванню.

Відповідно до рішення Маньківської селищної ради від 11 листопада 2016 року №11- 32ЛЧІ позивачу відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності в натурі (на місцевості) та передачі у власність земельної ділянки площею 0,48 га розташованої по АДРЕСА_3 для ведення особистого селянського господарства.

Вважаючи, що проект землеустрою виготовлено належним чином, позивачем подано до Маньківської селищної ради заяву (клопотання) від 10 лютого 2020 року з проханням, відповідно до ст.ст. 118, 121 Земельного кодексу України, затвердити документацію із землеустрою та передати йому безоплатно у власність земельну ділянку з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 .

Відповідно до листа Маньківської селищної ради від 16 березня 2020 року №439/02-43 Маньківською селищною радою клопотання позивача про затвердження документації із землеустрою та передачі йому безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по вул . Олімпійська, 21 розглянуте 06.03.2020 на сесії Маньківської селищної ради. За результатами голосування: за - 0, проти - 12, утрималось - 7, рішення не прийнято.

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо неприйнятті рішення з питання затвердження документації із землеустрою та передачі позивачу безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 " протиправною позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України № 2768-III від 25 жовтня 2001 року (далі - ЗК України), а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Статтею 14 Конституції України закріплено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

За змістом ч.ч. 2, 3 ст. 22 Конституції України конституційні права гарантуються і не можуть бути скасовані, а держава повинна утримуватись від прийняття будь-яких актів, які б призводили до скасування чи звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод. Відповідно до ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Статтею 64 Конституції України проголошує, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, окрім випадків, передбачених самою Конституцією.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями частини другої статті 2 КАС України в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування" № 280/97-ВР від 21.05.1997 (далі - Закон №280/97-ВР), сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з ч. 1, 5 ст. 46 Закону №280/97-ВР, сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 59 Закону №280/97-ВР, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Згідно абз. 1 ч. 7 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 ЗК України у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

Згідно з приписами статті 12, а також частини 1 статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу належить до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст.

Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

У свою чергу, відповідно до приписів статті 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Положеннями пункту 31 частини 1 статті 26 вказаного Закону передбачено, що питання регулювання земельних відносин відповідно до Закону вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проектів місцевих програм приватизації та переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; організація виконання цих програм; підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію, подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна належить до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (пункт 4 статті 29 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Відповідно до положень частини 1 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова, зокрема, організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.

За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Згідно з приписами статті 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Як встановлено судом, заява позивача щодо затвердження документації із землеустрою та безоплатної передачі у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по вул. Олімпійська, 21, розглядалась:

1) 03.03.2020 розглядалась на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку, торгівлі і сфери послуг, євроінтеграції, інвестицій, з питань комунальної власності та ЖКГ, якою рекомендовано вказану заяву на розгляд селищної ради;

2) 03.03.2020 вищезазначена заява розглядалась на сесії селищної ради проте рішення за результатами голосування депутатів не прийнято за недостатністю голосів.

Суд, наголошує, що позивач оскаржує протиправну бездіяльність відповідача щодо неприйнятті рішення з питання затвердження документації із землеустрою та передачі позивачу безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по вул. Олімпійська, 21".

Так, протиправна бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це зовнішня форма поведінки (діяння) цього органу, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Дослідивши матеріали справи, суд, вказує на те, що питання регулювання земельних ділянок відповідно до Закону вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Питання регулювання земельних відносин є виключною компетенцією пленарних засідань сільської ради, а постійні комісії лише вивчають та проводять попереднє обговорення питань і за результатами вивчення та розгляду готують висновки і рекомендації. Тобто Комісія розглядає клопотання, може прийняти висновки і надати рекомендації, проте право вирішувати надавати дозвіл або відмовляти, мала саме сесія сільської ради.

Таким чином, суд визнає протиправною бездіяльність Маньківської селищної ради (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 25659958) в неприйнятті рішення з питання затвердження документації із землеустрою та передачі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 "

Позовна вимога зобов'язати відповідача затвердити документацію із землеустрою та передати позивачу безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 є передчасною, відповідно задоволенню не підлягає, оскільки Маньківською селищною радою рішення (за встановленою формою) за заявою позивача на сесії сільської ради не приймалось.

З урахуванням наведеного, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та оцінки наявних у матеріалах справи доказів в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтованими та такими, що підлягають до часткового задоволення, а саме визнати протиправною бездіяльність Маньківської селищної ради (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 25659958) в неприйнятті рішення з питання затвердження документації із землеустрою та передачі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 та зобов'язати Маньківську селищну раду (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 25659958) розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) щодо затвердження документації із землеустрою та безоплатної передачі у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 .

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв'язку із частковим задоволенням позовних вимог у відповідності до ст. 139 КАС України сплачений позивачем судовий збір слід стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 6, 14, 139, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Маньківської селищної ради (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 25659958) в неприйнятті рішення з питання затвердження документації із землеустрою та передачі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) безоплатно у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 .

Зобов'язати Маньківську селищну раду (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 25659958) розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) щодо затвердження документації із землеустрою та безоплатної передачі у власність земельної ділянки з кадастровим номером 7123155100:01:002:1225 площею 0,48 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована у межах Маньківської селищної ради Черкаської області по АДРЕСА_3 .

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Маньківської селищної ради (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 25659958) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення суду набирає законної сили з моменту її підписання, однак може бути оскаржена в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення у повному обсязі складене 26.05.2020.

Суддя В.П. Тимошенко