Справа № 645/2906/20
Провадження № 1-в/645/146/20
25 травня 2020 року місто Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,
розглянувши подання начальника Немишлянського відділу ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ,-
До Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшло подання начальника Немишлянського відділу ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Суддя, дослідивши подання та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пунктах "г" і "ґ" статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Розділами 4 та 6 "Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі" (далі - Інструкція), затвердженої наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 04 листопада 2003 року № 1303/203, встановлено порядок підготовки матеріалів у міськ-, райвідділах щодо встановлення судами адміністративного нагляду, а також підстави для зміни обсягу обмежень дій піднаглядних, продовження чи припинення адміністративного нагляду.
Так, відповідно до п.п. 4 розділу 4 Інструкції у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
До рапорту додаються:
- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі;
- довідка про перевірку на наявність судимостей;
- характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення:
- засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;
- письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд;
- пояснення правопорушника;
- пояснення громадян, що характеризують їх поведінку;
- пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному;
- інші матеріали.
Відповідно до п.п. 5 розділу 4 Інструкції у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали, приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно цієї особи адміністративного нагляду (додаток 11), підписує його та разом з вищезазначеними матеріалами направляє до суду.
Під час підготовки до розгляду подання про встановлення адміністративного нагляду виявлено неналежне оформлення подання, а саме: до матеріалів подання не долучено будь-яких документів, що засвідчують особу ОСОБА_3 та копію довідки про звільнення ОСОБА_3 з місць позбавлення волі.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне повернути матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 до Немишлянського відділу ГУ Національної поліції в Харківській області для належного оформлення, оскільки вказані недоліки унеможливлюють розгляд подання по суті та прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», "Інструкцією про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі", -
Подання начальника Немишлянського відділу ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_2 повернути до Немишлянського відділу ГУ Національної поліції в Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1