Ухвала від 26.05.2020 по справі 295/5993/20

Справа №295/5993/20

1-кс/295/2384/20

УХВАЛА

про надання тимчасового доступу до речей і документів

26.05.2020 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, подане слідчим СВ Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , в кримінальному провадженні № 42020061020000051 від 17.04.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України, та додані до нього матеріали,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме:

- детального плану територій в районні вулиці Чуднівської та

р. Тетерів у м Житомирі, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №892 від 18.12.2017;

- детального плану територій в районі

АДРЕСА_2 , зі змінами, внесеними рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №1133 від 27.09.2018;

- детального плану територій в районі вулиці Черняховського та річки Тетерів, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №957 від 06.08.2015;

- плану Зонування території м. Житомира, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №579 від 04.04.2017;

- містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_3 , затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.11.2017 №79-1/17;

- наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.11.2017 №79-1/17 та документів, на підставі яких його прийнято;

- містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 , затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.12.2017 №81/17;

- наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.12.2017 №81/17 та документів, на підставі яких його прийнято;

- внесення змін до містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 , затверджене наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.11.2018 №75/18;

- наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.11.2018 №75/18 та документів, на підставі яких його прийнято.

В обґрунтування клопотання слідча вказала, що в провадженні ІНФОРМАЦІЯ_3 перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020061020000051 від 17.04.2020 року, за фактом видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » отримала дозвіл на будівництво багатоквартирних житлових будинків з прибудованим паркінгом за адресою: АДРЕСА_7 .

Слідчий вказує, що 18.12.2017 року рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №892 затверджено детальний план території в районні вул. Чуднівська та річки Тетерів, яким внесено зміни до детального плану території, що був затверджений 06.08.2015 року.

27.12.2017 року на підставі зазначеного детального плану території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за №81/17 видано містобудівні умови та обмеження для проектування трьох шістнадцятиповерхових багатоквартирних житлових будинків з прибудованими паркінгами за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 .

На підставі вказаних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » видано дозвіл на будівельні роботи №ІУ11318062033 на об'єкті «Будівництво багатоквартирних житлових будинків з прибудованим паркінгом за адресою: АДРЕСА_7 ».

В продовження обґрунтування клопотання слідча вказує, що 04.04.2017 року рішенням сесії ІНФОРМАЦІЯ_2 №579 затверджено план Зонування території м. Житомира, відповідно до якого територія, де планується будівництво зазначених багатоповерхових будинків віднесена до зони Ж-4, де дозволяється будівництво будинків поверховістю від 5 до 9 поверхів.

Для встановлення обставин видачі міською радою документів, на підставі яких надано зазначений дозвіл на будівництво, у слідства виникла необхідність у вилученні та дослідженні документів, до яких слідча просить надати тимчасовий доступ.

Слідча вказує, що зазначена документація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідча переконана, що наявні достатні підстави вважати, що вказані вище документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, їх можливо використати як докази.

Можливість здійснення виїмки, на думку слідчої, пов'язана з необхідністю досягнення мети отримання тимчасового доступу до документів, оскільки у слідства може виникнути необхідність у проведенні експертних досліджень з використанням цих документів.

Слідча просить клопотання розглянути за відсутності сторони, у володінні якої знаходяться вказані вище документи, оскільки існує реальна загроза їх зміни або знищення, ці самі підстави не дають можливості отримати документи в порядку ст. 93 КПК України.

В судове засідання слідча не з'явилась, подала заяву про розгляд справи у її відсутність, клопотання підтримала.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни або знищення, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Дослідивши клопотання, додані до нього копії з матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Зі змісту ч. 7 ст. 163 КПК України вбачається, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи те, що документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідча, перебувають у володінні та зберігаються ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 ; слідчим доведено необхідність отримання тимчасового доступу до документів, які мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме - у зв'язку з встановленням обставин видачі міською радою документів, на підставі яких надано дозвіл на будівництво, та необхідністю проведення експертних досліджень, а відтак підтверджені підстави для вилучення оригіналів документів; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в запитуваних документах, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 задоволити.

Надати прокурорам Житомирської місцевої прокуратури - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , слідчим СВ Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 ОСОБА_8 та ОСОБА_9 тимчасовий доступ до документів, що знаходяться в володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме:

- детального плану територій в районні вулиці Чуднівської та

р. Тетерів у м Житомирі, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №892 від 18.12.2017;

- детального плану територій в районі

АДРЕСА_2 , зі змінами, внесеними рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №1133 від 27.09.2018;

- детального плану територій в районі вулиці Черняховського та річки Тетерів, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №957 від 06.08.2015;

- плану Зонування території м. Житомира, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №579 від 04.04.2017;

- містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_3 , затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.11.2017 №79-1/17;

- наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.11.2017 №79-1/17 та документів, на підставі яких його прийнято;

- містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 , затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.12.2017 №81/17;

- наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.12.2017 №81/17 та документів, на підставі яких його прийнято;

- внесення змін до містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 , затверджене наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.11.2018 №75/18;

- наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.11.2018 №75/18 та документів, на підставі яких його прийнято.

Встановити строк дії ухвали до 23.07.2020 року.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
89435346
Наступний документ
89435348
Інформація про рішення:
№ рішення: 89435347
№ справи: 295/5993/20
Дата рішення: 26.05.2020
Дата публікації: 07.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (20.05.2020)
Дата надходження: 20.05.2020
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
СТРІЛЕЦЬКА ОКСАНА ВАСИЛІВНА
суддя-доповідач:
СТРІЛЕЦЬКА ОКСАНА ВАСИЛІВНА