Ухвала від 25.05.2020 по справі 520/11692/18

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

з питань встановлення судового контролю за виконанням рішення

25 травня 2020 р. справа № 520/11692/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення від 12.03.2019 року по адміністративній справі №520/11692/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАРІАНТ АГРО БУД" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 12.03.2019 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАРІАНТ АГРО БУД" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено. Визнано протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо відображення у Системі електронного адміністрування податку на додану вартість стосовно позивача ТОВ "ВАРІАНТ АГРО БУД" інформації про наступний документ: номер документу "override/09.16", дата документу 23.09.2017 р., сума операції 1223394,34 грн. Визнано протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо зменшення у Системі електронного адміністрування податку на додану вартість 23.09.2017 року суми податку, на яку ТОВ "ВАРІАНТ АГРО БУД" має право зареєструвати податкові накладні та/ або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у розмірі 1223394,34 грн. Визнано протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України, яка полягає у невжитті заходів щодо усунення незаконного зменшення на 1223394,34 грн. у СЕА ПДВ суми, на яку ТОВ "ВАРІАНТ АГРО БУД" має право зареєструвати податкові накладні та/ або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зобов'язано Державну фіскальну службу України вилучити з Системи електронного адміністрування податку на додану вартість інформацію про документ стосовно ТОВ "ВАРІАНТ АГРО БУД": номер документу "override/09.16", дата документу 23.09.2017 р., сума операції 1223394,34 грн. Зобов'язано Державну фіскальну службу України відновити/збільшити у Системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку ТОВ "ВАРІАНТ АГРО БУД" має право зареєструвати податкові накладні та/ або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на 1223394,34 грн., з подальшим відображенням відповідного збільшення у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ. Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАРІАНТ АГРО БУД" (код ЄДРПОУ 39065898, вул. Лозівська, буд.3, м.Харків, 61017) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 9265 (дев'ять тисяч двісті шістдесят п'ять) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053).

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 30.05.2019 року апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України залишено без задоволення, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 12.03.2019 року по справі №520/11692/18 - без змін.

30.05.2019 року рішення суду набрало законної сили.

22.05.2020 року від представника позивача надійшло клопотання про встановлення судового контролю за виконанням рішення по адміністративній справі, в якій останній просить суд: зобов'язати Державну податкову службу України (боржника у виконавчих провадженнях №60746061 та №60746019) подати у встановлений судом строк звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 12.03.2019. За наслідками розгляду такого звіту або в разу неподання звіту - вжити заходів, передбачених ч.2 ст.382 КАС України.

Згідно ч.1 ст.372 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Як вбачається з ч.1, 2 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штраф у розмірі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається з програми "Діловодство спеціалізованого суду", позивачу 27.09.2019 року видано виконавчі листи №520/11692/18, на підставі яких і забезпечуватиметься виконання судового рішення.

Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, а також враховуючи положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо обов'язковості судових рішень, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням рішення шляхом зобов'язання відповідачів подати звіт про виконання.

Аналогічна правова позиція підтверджується практикою Верховного Суду, що викладена у додатковій постанові по справі №235/7638/16-а від 31.07.2018 року.

Відповідно ст.129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Положеннями ст.370 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено: судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Отже, рішення суду, яке набрало законної сили є обов'язковим для учасників справи. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що встановлення судового контролю за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень можливе лише під час прийняття такого рішення та враховуючи, що встановлення судового контролю є правом суду, а не його обов'язком, - в задоволенні клопотання представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення слід відмовити.

Керуючись ст. 44, 256, 294, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення від 12.03.2019 року по адміністративній справі №520/11692/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАРІАНТ АГРО БУД" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), з урахуванням п.3 Прикінцевих положень КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Панченко