Ухвала від 20.05.2020 по справі 914/1445/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

20.05.2020 Справа № 914/1445/19

Колегія суддів Господарського суду Львівської області у складі: головуючого судді - Долінської О.З., судді Сухович Ю.О. та судді Фартушок Т.Б., за участю секретаря судового засідання Муравець О.М., розглянувши матеріали справи за позовом

позивача-1: Об'єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, м. Вашингтон округ Колумбія

позивача-2: Представництва Американського Об'єднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу, м. Львів

до відповідача-1: Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр", м. Львів

третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Кабінет Міністрів України, м. Київ

третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Міністерство культури України, м. Київ

третя особа-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Львівська обласна державна адміністрація, м. Львів

про: визнання незаконним та скасування ухвал Львівської міської ради: № 4680 від 14.02.2019р. "Про надання ТзОВ "Лемберг Медікал Центр" дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Раппапорта, 6" та № 4968 від 25.04.2019р. "Про затвердження ТзОВ "Лемберг Медікал Центр" проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул . Я. Раппапорта, 6.

За участю представників у підготовчому засіданні:

від позивача-1: Шейхет Мейлах Гершович - дов. від 03.12.2018 року.

від позивача-2: Шейхет Мейлах Гершович ; Шумелда Руслана Романівна -повноваження містяться в матеріалах справи.

від відповідача-1: Шмотолоха Оксана Петрівна .

від відповідача-2: Різник О.Р. - ордер № 1003403 від 11.09.2019 року.

від третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Курса О.С. - головний спеціаліст судової роботи та міжнародної правової допомоги Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Львів), повноваження підтверджуються згідно витягу ЄДР ЮО,ФОП та ГФ, наказ №480 від 16.01.2020 року,Положення.

від третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: не з'явився.

від третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Львівської області знаходиться справа №914/1445/19 за позовом Об'єднанням Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, позивачем-2 Представництвом Американського Об'єднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу до відповідача-1: Львівської міської ради, відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр", третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Кабінет Міністрів України, третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Міністерство культури України, третя особа-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Львівська обласна державна адміністрація, про: визнання незаконним та скасування ухвал Львівської міської ради: № 4680 від 14.02.2019р. "Про надання ТзОВ "Лемберг Медікал Центр" дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Раппапорта, 6" та № 4968 від 25.04.2019р. "Про затвердження ТзОВ "Лемберг Медікал Центр" проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Я. Раппапорта, 6.

Ухвалою Господарського суду Львівської області суду від 06.08.2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 11.09.2019 року.

Враховуючи складність справи, яка потребує детального розгляду та об'єктивної оцінки зібраних у ній доказів, характер спору та значення справи для сторін, суд прийшов до висновку про необхідність призначення колегіального розгляду справи № 914/1445/19 у складі трьох суддів.

Ухвалою Господарського суду Львівської області суду від 29.10.2019 року призначено колегіальний розгляд справи №914/1445/19 у складі трьох суддів.

Згідно витягу з протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 29.10.2019 року, для розгляду даної справи визначено наступний склад колегії суддів: Долінська О.З. - головуючий суддя, судді: Запотічняк О.Д. та Яворський Б.І.

У зв'язку з перебуванням у відпустці судді Запотічняк О.Д., в період з 27.01.2020 року по 30.01.2020 року та судді Яворського Б.І., в період з 27.01.2020 року по 31.01.2020 року та Витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.01.2020р., до складу колегії включено суддю Коссак С.М. та суддю Сухович Ю.О.

Ухвалою Господарського суду Львівської області суду від 29.01.2020 року, заяву представника позивача - 1, 2 Шайхет М.Г. , яка заявлена у підготовчому засіданні 29.01.20р. у справі №914/1445/19 задоволено. Відведено суддю Коссака С.М. від розгляду справи №914/1445/19. Справу №914/1445/19 передано для проведення повторного автоматизованого розподілу та визначення складу суду у порядку, встановленому ст. 32 ГПК України.

Розпорядженням № 29 від 04.02.2020 року, щодо повторного автоматизованого розподілу справи № 914/1445/19, у зв'язку з відведенням від розгляду справи судді Коссака С.М., відповідно до ухвали Господарського суду Львівської області від 29.01.2020 року, який бере участь у колегіальному розгляді справи № 914/1445/19 у складі трьох суддів (головуючий суддя Долінська О.З.) керівник апарату розпорядився відповідно до пункту 2.3.25. Положення про автоматизовану систему документообігу суду та Рішення зборів суддів Господарського суду Львівської області від 13.11.2019 року, призначити повторний автоматизований розподіл члена колегії суддів у справі № 914/1445/19.

Згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.02.2020 року, для розгляду даної справи визначено наступний склад колегії суддів: Долінська О.З. - головуючий суддя, судді: Сухович Ю.О. та Фартушок Т.Б.

Відповідно до ч. 14 ст. 32 ГПК України, у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Ухвалою від 05.02.2020 р. суд постановив прийняти справу №914/1445/19 до розгляду у складі колегії: Долінська О.З. - головуючий суддя, судді: Сухович Ю.О. та Фартушок Т.Б., підготовче засідання призначити на 26.02.2020 року.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 26.02.2020 року розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 24.03.2020 року.

Хід розгляду справи викладено в ухвалах суду, що містяться в матеріалах справи.

Підготовче засідання призначене на 24.03.2020 р. на 12:00 год. не відбулося, через перебування судді Фартушка Т.Б. у відпустці.

Після закінчення відпустки судді Фартушка Т.Б. суд визначає дату та час підготовчого засідання, яке не відбулося 24.03.2020 р.

Ухвалою від 07.04.2020 р. підготовче засідання призначено на 20.05.2020 р.

Як вбачається з матеріалів справи, 18.03.2020 р. на адресу суду відповідачем-2 подано клопотання про зупинення провадження у справі № 914/1445/19, яке зареєстровано відділом автоматизованого документообігу та обробки інформації за вхідн. № 785/20. До вказаного клопотання відповідачем-2 долучено копію ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.02.2020 р. у справі № 640/3329/20, копію витягу з додатку 5 до наказу МКТ України 21.12.2010 № 1266/0/16-10, копію рішення Господарського суду Львівської області у справі № 1/511-17/289 від 22.04.2005 р., копію постанови Львівського апеляційного господарського суду у справі № 1/511-17/289 від 30.08.2005 р., копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 06.03.2007 р.

Вказане клопотання відповідача-2 обгрунтовано тим, що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.02.2020 р. у справі № 640/3329/20 було відкрито провадження у справі за позовом ТзОВ "Лемберг медікал центр" до Міністерства культури, молоді та спорту України про визнання протиправним та скасування наказу. Предметом розгляду Окружного адміністративного суду м. Києва є Наказ відповідача - Міністерства культури, молоді та спорту України від 21.12.2010 №1266/0/16/-10 «Про затвердження науково-проектної документації меж і режимів використання зон охорони пам'яток та занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України» в частині додатку № 5, яким до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за критерієм місцевого значення занесено об'єкт культурної спадщини «Старе єврейське кладовище», який розташований за адресою: м. Львів, між вулицями Рапопорта, Базарна, Броварна та Клепарівська». Зважаючи на те, що свої позовні вимоги Позивачі обгрунтовують тим, що «ухвала Львівської міської ради від 14.02.2019р. №4680 «Про надання ТзОВ "Лемберг Медікал Центр" дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Раппапорта, 6», якою вирішено надати товариству з обмеженою відповідальністю «Лемберг Медікал Центр» дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,3500 га на вул. Раппапорта, 6 для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови за рахунок земель житлової та громадської забудови, а також ухвала 25.04.2019р №4968 «Про затвердження ТзОВ «Лемберг Медікал Центр» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Я. Раппапорта, 6» прийняті з порушенням вимог земельного, пам'ятко-охоронного законодавства, чинних Міжнародних договорів; порушують права та охоронювані законом інтереси позивачів, а тому підлягають визнанню незаконними та скасуванню в судовому порядку.

Представництвом Американського Об'єднання Комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу замовлялись роботи ж досліджень, виготовлення документації на об'єкти культурної спадщини. Територія Старого Єврейського кладовища була предметом вивчення та дослідження позивачів. З цією метою вивчалися архівні- документи, картографічні матеріали тощо. Дані документи опрацьовувались фахівцями у сфері історії, археології, геодезії, картографії, які стали підставою для виготовлення паспорта об'єкта культурної спадщини «Старе Єврейське кладовище м. Львів». Вказані документи стали підставою для внесення даного об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, як пам'ятки історії місцевого значення, на підставі наказу Міністерства культури і туризму України від 21 грудня 2010 року № 1266/0/16-10.

В подальшому позивачі неодноразово посилаючись на п.5 наказу Міністерства культури і туризму України від 21 грудня 2010 року № 1266/0/16-10 обгрунтовували незаконність прийняття земельних ухвал ТзОВ «Лемберг медікал центр» від 14.02.2019р. №4680 та від 25.04.2019р. №4968.

Окрім того, ТзОВ «Лемберг медікал центр» стало відомо, що Рішенням господарського суду Львівської області (суддя Синчук М.) від 22.04.2005р. у справі №1/511-17/289 за позовом Представництва Американського Об'єднання Комітетів для Євреїв бувшого Радянського Союзу, Об'єднання Іудейських релігійних організацій України до Львівської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, треті особи - ТОВ « Краківський ринок», ПП « ІМІГА», ТОВ «Торгова фірма « На ринку» про визнання історичних меж стародавнього єврейського кладовища у м. Львові встановлені такі факти: «На території земельної ділянки а межах вул.Клепарівською-Базарною-Броварною-Рапопорта відсутні будь- які облаштовані могили та інші будівлі чи споруди, призначені для організації поховання та утримання місць поховань.» В подальшому Постановою Апеляційного господарського суду від 30.08.2005р. та ухвалою Вищого адміністративного суду від 06.03.2007р. рішення господарського суду Львівської області (суддя Синчук М.) від 22.04.2005р. у справі №1/511-17/289 залишено без змін, а скарги Представництва Американського Об'єднання Комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу - без задоволення.

Зважаючи на викладене та те, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №640/3329/20 дозволить встановити та оцінити обставини (факти), які мають важливе значення для прийняття законного рішення у справі №914/1445/19, відтак, відповідач 2 просить суд зупинити провадження у справі №914/1445/19.

Представник відповідача-2 в судове засідання з'явився, клопотання про зупинення провадження у справі № 914/1445/19 підтримав повністю з підстав, викладених у клопотанні та поясненнях, наданих в судовому засіданні.

20.05.2020 р. представник позивачів- 1 та 2 подав на адресу суду заперечення на клопотання відповідача-2 про зупинення розгляду справи, яке зареєстровано відділом автоматизованого документообігу та обробки інформації за вх. № 18141/20, посилаючись на те, що доводи позивачів про те, що спірна земельна ділянка, яка є об'єктом спірних ухвал ЛМР, належить до земель історико- культурного призначення, підтверджується наступними фактами, зокрема тим, що така розташована: 1) в межах території пам'ятки історії, охоронний № 2951- Лв, - тобто, набула статусу охорони в Україні за національним законодавством; 2) на території пам'ятки охоронний № 2951-Лв, у безпосередній близькості до об'єкта будівництва знаходиться ще одна пам'ятка культурної спадщини, національного значення - Будівля єврейського шпиталю, час створення - 1913 рік, місце розташування - м. Львів, вул. Я. Рапопорта, 8, охоронний номер - 1242, що внесено до Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затвердженого Законом України від 23 вересня 2008 року № 574-VІ; 3) в межах історичного ареалу м. Львова, - тобто, набула статусу охорони в Україні за національним законодавством; 4) на території пам'ятки, внесеної до переліку пам'яток американської культурної спадщини за кордоном № UА13010101, тобто, набула статусу охорони за законодавством США; 5) в межах охоронної зони об'єкта ЮНЕСКО - тобто, набула статусу охорони, згідно міжнародних договорів.

На території пам'ятки охоронний № 2951-Лв, у безпосередній близькості до об'єкта будівництва знаходиться ще одна пам'ятка культурної спадщини, національного значення -

будівля єврейського шпиталю, час створення - 1913 рік, місце розташування - м. Львів, вул. Я. Рапопорта, 8, охоронний номер - 1242, що внесено до Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затвердженого Законом України від 23 вересня 2008 року № 574-VІ. Окрім того, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 грудня 2017 року № 462/3403/16-а,7 залишеною без змін постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 23 травня 2018 року, визнано бездіяльність виконавчого комітету Львівської міської ради в частинні організації та встановлення меж території історико- культурного призначення - Старого єврейського кладовища в порядку визначеному Постановою Кабінету Міністрів України № 1094 від 25 серпня 2004 року протиправною; зобов'язано Львівську міську раду дати дозвіл замовнику - Об'єднанню Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу та Представництву Американського Об'єднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу на розробку проекту землеустрою. Судами встановлено, що Старе єврейське кладовище розташоване між сучасними вулицями: Я. Рапопорта, Базарної, Броварної, Клепарівської, територія кладовища чітко відокремлена вулицями і є одним з двох найдавніших єврейських некрополів Старого Світу та є визначною культурною і духовною пам'яткою історії «національної» меншини України. За функціональною типологією об'єкт класифіковано, як місце поховань. Площа території - 4,7 га, під захоронення використовувалось - 4,3 га; цвинтар з західної, північної та східної сторони огороджений цегляним парканом, який зберігся. Охоронна зона не визначена. Представник позивачів зазначає у запереченнях, що судами також встановлено, що Старе єврейське кладовище розташоване на земельній ділянці, яка знаходиться в Державному реєстрі нерухомих пам'яток України за категорією місцевого значення за охоронним № 2951-Лв, на підставі Наказу Міністерства культури і туризму України від 21 грудня 2010 року № 12 /66/0/16-10. Тому суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку про те, що земельна ділянка, на якій розташоване Старе єврейське кладовище, набула статусу об'єкта культурної спадщини. Обставини, встановлені судовим рішенням, відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій бере участь особа, стосовно якої встановлені ці обставини, в даному випадку - Виконавчий комітет Львівської міської ради. Таким чином, земельна ділянка належить до земель культурного призначення з врахуванням кількох обставин: наявність двох пам'яток; розташування ділянки в межах історичного ареалу м. Львова та в межах охоронної зони об'єкта ЮНЕСКО, а також на території пам'ятки США, внесеної до переліку пам'яток американської культурної спадщини за кордоном № UA13010101. Таким чином, навіть за умови виключення однієї із обставин, цільове призначення земель не зміниться. Окрім того, не існує обставин, які б суд не міг самостійно встановити та дослідити в межах спору у справі № 914/1445/19. Отже, суд може самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі. Відтак, відсутні підстави для зупинення провадження у справі № 914/1445/19, на які посилається у поданому клопотанні відповідач-2 та підстави, які визначені п.5 ч. 1 ст. 227 ГПК України.

20.05.2020 р. представники позивачів-1 та 2 в судове засідання з'явились, щодо поданого клопотання відповідача-2 за вх.№785/20 від 18.03.2020 року про зупинення провадження у справі №914/1445/19 заперечили, просять суд відмовити у його задоволенні із підстав , які викладені у запереченні(вх.№18141/20 від 20.05.2020 року) та у поясненнях наданих суду в судовому засіданні.

20.05.2020 р. представник третьої особи - 1 в судове засідання з'явився. Усно пояснив, що покладається у вирішенні даного клопотання на розсуд суду.

Представники третьої особи-2 та третьої особи-3 в судове засідання 20.05.2020 р. не з'явилися, хоча належно були повідомлені про час, дату та місце судового засідання.(Докази містяться в матеріалах справи).

Розглянувши в судовому засіданні клопотання відповідача-2 про зупинення провадження у справі № 914/1445/19, заслухавши представників учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні такого клопотання, з огляду на таке.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 227 ГПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадку об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду. При цьому, пов'язаною є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення. Під неможливістю розгляду справи слід розуміти неможливість для господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв'язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов'язаних між собою справ різними судами або з інших причин. Отже, для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарський суд у кожному випадку повинен з'ясовувати, яким чином пов'язана справа, яка розглядається іншим судом, а також, чим саме обумовлюється неможливість розгляду цієї справи. Саме по собі твердження про неможливість розгляду даної справи до розгляду іншої справи не може бути підставою для застосування пункту 5 частини першої статті 227 ГПК України.

Суд зазначає, що зупинення провадження у справі - це тимчасове або повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу, і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені. Між тим для правильного застосування п. 5 ч. 1 ст. 227 ГПК України суд має встановити саме неможливість розгляду даної справи до вирішення іншої справи.

Отже, сама по собі взаємопов'язаність двох справ ще не свідчить про неможливість розгляду справи - № 914/1445/19 до прийняття рішення у іншій справі, яка розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва, оскільки незалежно від результату розгляду адміністративної справи, суд має достатньо правових підстав для розгляду та вирішення по суті справи № 914/1445/19.

Зупинення провадження у справі № 914/1445/19, за наявних обставин, призведе до пошкодження пам'ятки культурної спадщини місцевого значення та загрози пам'яткам державного та міжнародного значення, а спір у межах даного спору втратить актуальність та своє охоронне призначення, що в кінцевому результаті призведе до порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Отже, сам по собі розгляд справи № 640/3329/20 не свідчить про неможливість розгляду цієї справи до прийняття рішення у справі № 640/3329/20, оскільки незалежно від результату розгляду адміністративної справи, господарський суд має достатньо правових підстав для розгляду та вирішення по суті цієї справи.

При цьому, не обгрунтоване зупинення провадження у справі призводить до затягування строків її розгляду і перебування в стані невизначеності учасників процесу, що свідчить про порушення положень частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від17.07.1997 р., що покладає на національні суди обов'язок здійснити швидкий та ефективний розгляд справ упродовж розумного строку.

Аналогічна правова позиція щодо зупинення провадження у справі викладена у постанові Верховного Суду від 05.03.2019 р. у справі № 910/5425/18.

Крім того, Верховний Суд у постанові від 27.02.2018 у справі №904/6636/17 вказав, що для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарському суду слід у кожному конкретному випадку з'ясовувати як пов'язана справа, яка розглядається господарським судом, зі справою, що розглядається іншим судом, та чим обумовлюється неможливість розгляду справи. Пов'язаність справ полягає у тому, що рішення іншого суду, який розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі, зокрема, факти, що мають преюдиціальне значення. Ці обставини повинні бути такими, що мають значення для даної справи. Неможливість розгляду даної справи до вирішення справи іншим судом полягає в тому, що обставини, які розглядаються іншим судом, не можуть бути встановлені господарським судом самостійно у даній справі. Йдеться про те, що господарський суд не може розглянути певну справу через обмеженість своєї юрисдикції щодо конкретної справи внаслідок: а) непідвідомчості; б) обмеженості предметом позову; в) неможливості розгляду тотожної справи; г) певної черговості розгляду вимог.

Відтак, у суду відсутні підстави для зупинення провадження у справі № 914/1445/19. На підставі наведеного, суд відмовляє у задоволенні клопотання відповідача-2 - Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр" про зупинення провадження у справі № 914/1445/19 (за вхідн. № 785/20 від 18.03.2020 р.).

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 20.05.2020 року відмовлено відповідачу-2 у задоволенні клопотання (вх.№785/20 від 18.03.2020 року) про зупинення провадження у справі №914/1445/19.

15.05.2020 р. Відділ у місті Львові Головного управління Держгеокадастру у Л/о, на виконання вимог ухвали суду від 26.02.2020 р. надав суду належним чином завірену копію проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у м. Львові на вул. Раппорта, 6 (кадастровий номер: 4610137500:01:001:0072) в оренду, виготовленого ПП «Геокапітал» на замовлення ТзОВ "Лемберг медікал центр" (за вхідн. № 17826/20 від 15.05.2020 р.).

Відповідно до ч.1 ст.177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є:остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Приписами ст.185 ГПК України встановлено, що у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду;2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

В підготовче засідання 20.05.2020 р. представник позивача-1 та представник позивача-2 з'явилися. Позов представник позивача-1 та представник позивача-2 підтримали повністю з підстав, викладених у позовній заяві і у відповіді на відзив та поясненнях, наданих в судовому засіданні, просили суд позов задоволити повністю.

В підготовче засідання 20.05.2020 р. представник відповідача -1 та представник відповідача - 2 з'явилися. Позов не визнають із підстав, викладених у відзиві та у наданих поясненнях.

Представник відповідача-1 не заперечував проти закриття підготовчого провадження.

Представник відповідача-2 просить відмовити в позові і не закривати підготовче провадження, так як третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору не висловила своєї правової позиції у справі і не заявляється в судове засідання.

20.05.2020 р. представник третьої особи - 1 в підготовче засідання з'явився.Не заперечував проти закриття провадження у справі.

Представники третьої особи-2 та третьої особи-3 в підготовче засідання 20.05.2020 р. не з'явилися, хоча належно були повідомлені про час, дату та місце судового засідання.(Докази містяться в матеріалах справи).

Враховуючи відсутність повідомлень сторін про намір вчинити дії, строк вчинення яких обмежений підготовчим провадженням, відсутність інших клопотань, заяв від сторін, виконання завдань підготовчого провадження, вирішення судом наявних у справі клопотань, суд встановив відсутність перешкод для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні 20.05.2020 року підготовчого провадження судом оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Керуючись ст.ст. 177, 181-183, 185, 234-235 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Закрити підготовче провадження та призначити справу №914/1445/19 до судового розгляду по суті на 17.06.2020 р. о 14:10 год.

2. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська, 128), зал судових засідань, поверх 2.

3. Явка представників сторін у судове засідання з розгляду спору по суті.

Попередити сторони, що відповідно до ч.8 ст.80 ГПК України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обгрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежить від неї.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повний текст ухвали складено 25.05.2020 року.

Головуючий суддя Долінська О.З.

Суддя Сухович Ю.О.

Суддя Фартушок Т.Б.