Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
Від "25" травня 2020 р.м. Житомир Справа № 906/1041/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., за участю секретаря судового засідання Шарана Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №906/1041/19
За заявою Приватного підприємства "Під ключ" (м. Монастирище, Монастирищенський район, Черкаська область)
до Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради (м. Житомир)
про про визнання банкрутом
Присутні:
- від кредиторів: Менський В.В., дов. №1729/06-30-10-04 від 21.12.2019 - представник ГУ ДФС у Житомирській області;
- від боржника: не з'явився;
прийняли участь: Капля С.В. - арбітражний керуючий, посвідчення №154 від 19.02.2013;
У провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа 906/1041/19 за заявою Приватного підприємства "Під Ключ" (м.Монастирище, Монастирищенський район, Черкаська область) про банкрутство Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради (м.Житомир) .
Ухвалою суду від 07.11.2019, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство. Введено процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради (код 05395919, вул. Щорса,4, м.Житомир, 10014) на строк 170 календарних днів. Призначено розпорядником майна Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради (код 05395919, вул. Щорса,4, м. Житомир, 10014) арбітражного керуючого Сиволобова Максима Марковича.
Ухвалою суду від 30.03.2020, зокрема, затверджено реєстр вимог кредиторів; призначено дату проведення підсумкового судового засідання у справі на "25" травня 2020 р. о 10:00 год.
До початку судового засідання на адресу суду надійшли наступні документи:
- 25.05.2020 від арбітражного керуючого Носань Н.С. - клопотання від 19.05.2020, у якому Носань Н.С. просить припинити процедуру розпорядження майном КП "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором підприємства-боржника Каплю Сергія Васильовича ;
- 21.05.2020 від розпорядника майна Сиволобова М.М. - клопотання №01-16/891 від 20.05.2020 про визнання КП "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
- 21.05.2020 від розпорядника майна Сиволобова М.М. - клопотання №01-16/892 від 20.05.2020, у якому Сиволобов М.М. просить розглядати справу без його участі;
- 21.05.2020 від розпорядника майна Сиволобова М.М. - звіт розпорядника майна у справі;
- 21.05.2020 від арбітражного керуючого Каплі С.В. - заява на участь у справі №01-21/332 від 19.05.2020;
- 22.05.2020 від ліквідатора ПП "Під ключ" Носань Н.С. - клопотання №02-36/905 від 21.05.2020 про розгляд справи без участі представника ПП "Під ключ".
Розпорядник майна у судове засідання не з'явився.
Представник Приватного підприємства "Під Ключ" у судове засідання не з'явився.
Присутній у судовому засіданні представник кредитора не заперечував проти визнання КП "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Арбітражний керуючий Капля С.В. підтримав подану заяву про участь у справі в якості ліквідатора банкрута.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників провадження у справі про банкрутство, господарський суд
Комунальне підприємство "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради зареєстровано як юридичну особу 10.11.2003, ідентифікаційний код 05395919, місцезнаходження: 10014, м. Житомир, вул. Щорса, 4.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи будь-яких звернень про затвердження плану санації боржника чи пропозицій щодо укладення мирової угоди на адресу арбітражного керуючого, комітету кредиторів і господарського суду не надходило.
Згідно з вимогами п.6 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Кодексу.
Як убачається з матеріалів справи, 25.04.2020 були проведені збори кредиторів Комунального підприємство "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради, на яких був обраний комітет кредиторів у складі Приватного підприємства "Під ключ" (99, 47% голосів).
Відповідно до п. 2 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів.
Відповідно до п. 4 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень. Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
Згідно ч. 5, 8 ст. 48 КУзПБ, до компетенції зборів кредиторів серед іншого належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство. До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.
Статтею 49 КУзПБ передбачено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Згідно звіту про вжиті заходи у процедурі розпорядження майном розпорядник майна повідомив, що 06.01.2020 була проведена інвентаризація майна боржника, для виявлення майна Комунального підприємство "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради направлені запити до реєструючих органів та отримано відповіді з яких можна зробити висновок, що виявленого майна боржника недостатньо для погашення заборгованості перед кредиторами. За період процедури розпорядження майном на рахунок підприємства коштів не надходило.
У своєму звіті за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності та стану боржника розпорядник майна зазначив, що висновків щодо доведення Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради до банкрутства, фіктивного чи прихованого банкрутства підприємства - банкрута зробити не вдалося через відсутність будь-якої документації Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради.
Господарський суд, при прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури досліджує факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 ГК України відповідно до положень п. 4 згідно якої суб'єкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.
У статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства надається визначення поняття неплатоспроможності та банкрутства, за змістом яких, при перебуванні суб'єкта підприємницької діяльності у стані "неплатоспроможності", останній може відновити свою платоспроможність шляхом вжиття заходів щодо її відновлення, до яких Кодекс відносить: санацію, мирову угоду, виконання зобов'язань перед кредиторами власними силами. Тоді як у стані "банкрутства" платоспроможність боржника відновити неможливо та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів можливо не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, а відтак в обов'язковому порядку повинен з'ясувати як актив, так і пасив боржника.
Пасив боржника встановлено за даними реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду за наслідками розгляду справи у засіданні суду від 30.03.2020 згідно якого кредиторська заборгованість за вимогами до боржника становить суму - 2 299 194,90 грн, а вартість фактично наявних активів згідно матеріалів інвентаризації Комунального підприємство "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради та аналізу дорівнює нулю.
Також судом було встановлено, що пропозицій від інвесторів, про санацію боржника не поступило, умови для відновлення платоспроможності боржника відсутні.
Згідно протоколу зборів кредиторів та протоколу засідання комітету кредиторів від 25.04.2020 Приватним підприємством "Під ключ" було, зокрема, вирішено звернутися до Господарського суду Житомирської області з клопотанням про припинення процедури розпорядження майном, визнання Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради банкрутом та відкрити процедуру ліквідації.
Дослідивши матеріали справи в сукупності та оцінивши їх відповідно до ст. 86 ГПК України на предмет їх відповідності вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд дійшов висновку, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не може самостійно ліквідувати борг перед своїми кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно п.1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Згідно п.1 ст.60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
В силу п.8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (ліквідатора) належить до компетенції комітету кредиторів.
У поданому до суду клопотанні голова зборів кредиторів та комітету кредиторів - ліквідатор ПП "Під ключ" Носань Н.С. просить призначити ліквідатором Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради арбітражного керуючого Каплю С.В.
У судовому засіданні арбітражний керуючий Капля С.В. підтримав заяву на призначення ліквідатором у справі.
Жодних інших заяв арбітражних керуючих щодо участі у даній справі про банкрутство в якості ліквідатора до суду не надходило.
Згідно ч. 1 ст. 28 КУзПБ, арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Частиною 2 статті 10 КУзПБ визначено, що одна й та сама особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Кодексу.
Таким чином враховуючи, що вказана кандидатура погоджена в установленому порядку комітетом кредиторів боржника, кандидатура арбітражного керуючого Каплі С.В. відповідає вимогам ст. 11 та ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради арбітражного керуючого Каплю С.В.
З огляду на зазначене, слід припинити процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради та припинити повноваження розпорядника майна Сиволобова М.М., визнати Комунальне підприємство "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Каплю С.В.
Керуючись статтями 86, 233 - 235, 238, 240, 241, 256, п. 17.5. розділу ХІ ГПК України, ст.ст. 2, ч.4 ст.9, 28, 58 - 65 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд
1. Задовольнити клопотання представника голови зборів кредиторів та комітету кредиторів КП «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради - ліквідатора ПП «Під ключ» Носань Н.С. від 19.05.2020 про припинення процедури розпорядження майном КП «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради, введення ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором КП «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради арбітражного керуючого Каплю С.В.
2. Припинити процедуру розпорядження майном Боржника - Комунального підприємства «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради (м. Житомир).
3. Припинити повноваження арбітражного керуючого Сиволобова М.М. як розпорядника майна Комунального підприємства «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради (м. Житомир).
4. Визнати банкрутом Комунальне підприємство «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради (м. Житомир, вул. Щорса, 4, 10014, код 05395919).
5. Відкрити ліквідаційну процедуру Комунального підприємства «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради (м. Житомир) на строк 12 місяців.
6. Призначити ліквідатором Комунального підприємства «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради (м. Житомир) арбітражного керуючого Каплю Сергія Васильовича (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №154 від 19.02.2013).
7. Оприлюднити у встановленому ч. 3, 4 ст. 59 КУзПБ порядку повідомлення про визнання боржника - Комунального підприємства «Житомирбудзамовник» Житомирської міської ради (м. Житомир, вул. Щорса, 4, 10014, код 05395919) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
8. Зобов'язати ліквідатора повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства у десятиденний строк з дня прийняття судом постанови та надати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
9. Припинити господарську діяльність банкрута після остаточного технологічного циклу по виготовленню продукції у випадку можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо.
10. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав (25.05.2020).
11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості.
12. Зняти всі обмеження по конфіденційності та комерційній таємниці з відомостей про фінансовий стан банкрута.
13. Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
14. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 25.05.2020.
15. Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
16. Зобов'язати ліквідатора боржника Каплю С.В.:
- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 61 Кодексу та належне виконання заходів, передбачених ст.ст. 61- 65 Кодексу України з процедур банкрутства;
- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов'язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013р. №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013р. за №428/22960;
- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками; оцінку майна боржника; результати проведеної інвентаризації та оцінки надати суду;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;
- надати докази звернення з відповідною заявою до реєстраційної служби для внесення до ЄДР юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про ліквідатора банкрута Каплі С.В., як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами; особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати витяг з ЄДР юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Каплі С.В., як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;
- надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів;
- надати господарському суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків;
- надати довідку з відділу земельних ресурсів про наявні (відсутні) у боржника на праві власності та на праві постійного користування земельні ділянки (станом на день розгляду справи);
- надати довідку про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);
- надати докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної служби інтелектуальної власності України, Регіонального сервісного центру МВС у Житомирській області, Державної інспекції України з безпеки транспорті, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція), Державної авіаційної служби України або їх територіальних представництв; територіального органу Державної служби праці України у Житомирській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об'єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об'єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Житомирської митниці Державної податкової служби України, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Житомирській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області, Публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);
- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про наявність/відсутність за боржником авторських прав;
- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника.
17. Зобов'язати Богунський ВДВС м. Житомира Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надіслати на адресу суду не пізніше дати наступного судового засідання постанови про закінчення виконавчих проваджень відносно боржника.
18. Призначити судове засідання для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на "20" серпня 2020 р. о 14:30 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань №733.
19. Копії постанови надіслати на адреси: заявника, боржника, Департаменту реєстрації Житомирської міської ради, Богунського ВДВС м. Житомира Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Головного управління статистики у Житомирській області, Житомирської міської ради, арбітражного керуючого-ліквідатора Каплі С.В.
Викликати у наступне судове засідання ліквідатора Каплю С.В. та уповноважених представників кредиторів.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дати складення та підписання повного тексту постанови шляхом подання апеляційної скарги до Північно-Західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Житомирської області.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Суддя Макаревич В.А.
відомість розсилки:
1 - в справу
2 - ПП "Під ключ" - а/с 177, м. Черкаси, 18001(рек.)
3- КП "Житомирбудзамовник" Житомирської міської ради - вул. Щорса, 4, м. Житомир, 10014 (рек. з повідом.)
4 - ГУ ДПС у Житомирській обл. (10003, м. Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7) - рек.
5,6- а/к Сиволобову М.М. (м. Київ,вул. Гоголівська, 22-24, офіс 1002, 01054 та на адресу: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 33/34, приміщення 13 (рек. )
7- Департаменту реєстрації Житомирської міської ради (вулиця Бориса Лятошинського, 15Б, Житомир, Житомирська область, 10001) - реком.
8- Богунському ВДВС м. Житомира Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (10003, Житомирська область, місто Житомир, вулиця Перемоги, будинок 55) (рек.з повідом.)
9- Головному управлінню статистики у Житомирській області (вулиця Миколи Сціборського, 6 А, Житомир, 10002) (рек. )
10- Житомирській міській раді (10014, м. Житомир, майдан ім.С.П. Корольова, 4/2) (рек.з повідом.)
11- арбітражному керуючому-ліквідатору Каплі С.В. (18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, буд. 69, під'їзд №1 (рек.)