справа №176/848/20
провадження №3/176/169/20
25 травня 2020 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Волчек Н.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли від Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Жовті Води Дніпропетровської області, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП,-
25 травня 2020 року до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області з Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №458393 від якого числа незрозуміло 2020 року «16 травня 2020 року приблизно о 06 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 за місцем свого проживання АДРЕСА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї матері ОСОБА_2 насильство в сім'ї, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погрозу фізичною розправою внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю ОСОБА_2 » чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог п. 7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (затверджена наказом МВС України від 06.11.2015 р. № 1376) не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №458393 наявні виправлення тексту первинного змісту, а саме: виправлено дату складання протоколу про адміністративне правопорушення таким чином, що неможливо його зрозуміти.
До протоколу про адміністративне правопорушення не додано копію документу на підставі якого було встановлено особу ОСОБА_1 .
Також, у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 зазначено як потерпілою, так і свідком, що є недопустимим. Матеріали справи, зокрема, не містять її письмових пояснень.
Крім того, у відповідності до ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Враховуючи, що ст. 277 КУпАП, встановлено строк розгляду адміністративних справ за ст. 173 КУпАП протягом доби, однак працівник поліції в порушення вимог вказаної статті у протоколі про адміністративне правопорушення повідомив під підпис Гненного ОСОБА_3 про розгляд справи 27.05.2020 року, чим позбавив суд можливості розглянути матеріали в строк, встановлений ст. 277 КУпАП.
На переконання суду, в даному випадку правопорушник повинен доставлятися органом поліції в день надходження матеріалу про адміністративне правопорушення до суду. Інших можливих способів щодо належного повідомлення правопорушника про день та час розгляду справи по цій категорії справ, не існує.
Положеннями ч. 1 ст. 260 КУпАП передбачено, що з метою забезпечення своєчасного і правильного розгляду справи про адміністративне правопорушення допускається адміністративне затримання особи.
У зв'язку із викладеним, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення органу, який його склав, для дооформлення та для організації доставки порушника одночасно з надходженням протоколу до суду.
На підставі наведеного, керуючись 268, 277, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 , -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 173-2 КУпАП повернути до Жовтоводського ВП ГУНП України в Дніпропетровськвй області для належного до оформлення та для організації доставки порушника одночасно з надходженням протоколу до суду.
Суддя Жовтоводського міського суду
Дніпропетровської області Н.Ю. Волчек