Ухвала від 31.03.2020 по справі 504/1386/19

Справа № 504/1386/19

Номер провадження 1-кс/504/346/20

УХВАЛА

31.03.2020смт.Доброслав

Слідчий суддя Комінтернівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Лиманського ВП ГУНП в Одеської області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019161330000014 від 13.03.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК У країни,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Лиманського ВП ГУНП в Одеської області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Комінтернівського районного суду Одеської області з клопотанням про накладення арешту майно, клопотання погоджено прокурором Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 ..

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СВ Лиманського ВП ГУНП в Одеській області перебувають матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019161330000014 від 13.03.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що відповідно до ст. 85 Закону України «Про місцеві вибори» рішенням Кіровської сільської виборчої комісії Комінтернівського району Одеської області № 5 від 28.10.2015 «Про визнання сільського голови обраним на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015» визнано обраним на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських селищних, міських голів в одномандатному виборчому окрузі 25.10.2015 ОСОБА_5 сільським головою Кіровської сільської ради.

Відповідно до рішення Кіровської сільської ради № 01-VII від 05.11.2015, згідно з ст. ст. 26,42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визнано повноваження сільського голови Кіровської сільської ради ОСОБА_5 .

На підставі розпорядження № 84/21015-КР від 05.11.2015 ОСОБА_6 приступив до виконання обов'язків сільського голови Кіровської сільської ради.

На підставі рішення Кіровської сільської ради № 131-VII від 09.11.2016 змінено найменування Кіровської сільської ради Комінтернівського району Одеської області на Трояндівську сільську раду Лиманського району Одеської області.

Згідно з ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова:

- забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

- організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її, виконавчого комітету;

- здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;

- скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;

- забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання;

- оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;

- призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;.

- представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

- укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;

- є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою.

У відповідності до ч. 6 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» № 268 від 09.03.2006 (далі Постанова КМУ № 268 від 09.03.2006), преміювання голів обласних, районних і районних у містах рад, їх заступників, сільських, селищних і міських голів, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Відповідно до частини 5 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Таким чином, здійснюючи функції представника місцевого самоврядування, а також постійно обіймаючи в органі місцевого самоврядування посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій ОСОБА_5 у відповідності до ст. 18 КК України є службовою особою.

22 грудня 2018 року під час проведення за участі сільського голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_5 та заступника голови з фінансово-економічних питань - головного бухгалтера Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_7 засідання сесії, винесене на обговорення депутатам Трояндівської сільської ради «Рішення про умови оплати праці сільського голови Трояндівської сільської ради на 2019 рік» не прийнято.

У кінці грудня 2018 року, більш точний дату час досудовим розслідуванням не встановлено, у ОСОБА_5 та ОСОБА_7 виник спільний злочинний умисел на заволодіння бюджетними грошовими коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також складання, видачі та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, на користь ОСОБА_5 .

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_5 , у кінці грудня 2018 року, більш точні час та дата досудовим розслідуванням не встановлені, під час перебування у приміщенні Трояндівської сільської ради за адресою: вул. Сонячна, 4, с. Трояндове, Лиманський район, Одеська область, у супереч ч. 6 Постанови КМУ № 268 від 09.03.2006, умисно видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, підготовлене за попередньою змовою з ОСОБА_7 фактично не прийняте рішення Трояндівської сільської ради № 331-VII від 22.12.2018 року «Про умови оплати праці сільського голови Трояндівської сільської ради на 2019 рік», до якого остання внесла завідомо неправдиві відомості щодо встановлення сільському голові допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати, допомоги на оздоровлення, надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи в розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років.

У кінці січня 2019 року, більш точні час та дата досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_5 , під час перебування у вищевказаному приміщенні сільської ради з посиланням на підроблене вищевказане рішення сесії сільської ради склав та видав розпорядження № 06/2019-КР від 28.01.2019 «Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань сільському голові Трояндівської сільської ради ОСОБА_5 », заяву про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань від 25.01.2019 року, заяву про надання чергової щорічної відпустки за 2018-2019 рік від 28.01.2019 року та розпорядження № 13/2019-КР від 29.01.2019 року «Про надання частини основної щорічної чергової відпустки та матеріальної допомоги на оздоровлення ОСОБА_5 », які після затвердження своїми власноручними підписами надав ОСОБА_7 для формування розрахунково-платіжних відомостей.

На виконання свого спільного злочинного умислу, у кінці січня 2019 року, більш точні дата та час досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_5 під час перебування у приміщенні сільської ради умисно склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, складену та затверджену ОСОБА_7 розрахунково-платіжну відомість за січень 2019 року, у відповідності до якої, на підставі не прийнятого рішення Трояндівської сільської ради № 331-VІІ від 22.12.2018, остання за попередньою змовою з ОСОБА_5 , незаконно нарахувала йому до виплати грошові кошти у сумі 22 110 грн. у вигляді матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи у сумі 3685 грн,, а також надбавку за вислугу років у сумі 670 гривень.

28 січня 2019 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, з метою перерахування грошових коштів вказаних у розрахунково-платіжній відомості за січень 2019 року, ОСОБА_5 під час перебування у приміщенні сільської ради склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, складене та затверджене за попередньою змовою з ОСОБА_8 платіжне доручення № 1 від 28.01.2019, до якого включили незаконно нараховані до виплати ОСОБА_5 грошові кошти.

У подальшому, в середині лютого 2019 року, більш точна дата та досудовим розслідуванням не встановлена, ОСОБА_5 під час перебування приміщенні сільської ради умисно склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, підготовлену та затверджу ОСОБА_8 розрахунково-платіжну відомість за лютий 2019 року (аванс, з/та за І половину лютого 2019 року), у відповідності до якої, остання на підставі прийнятого рішення Трояндівської сільської ради № 331-VII від 22.12.2018 року, незаконно нарахувала до виплати ОСОБА_5 грошові кошти у сумі 22 110 грн. у вигляді матеріальної допомоги на оздоровлення, надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи у сумі 8,77 грн., а також надбавку за вислугу років у сумі 1,59 гривень.

14 лютого 2019 року, більш точні час досудовим розслідуванням не встановлено, з метою перерахування грошових коштів вказаних у розрахунково-платіжній відомості за лютий 2019 року (аванс, з/та за І половину лютого 2019 року), ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_7 , під час перебування у приміщенні сільської ради умисно склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, затверджене ОСОБА_8 платіжне доручення № 6 від 14.02.2019 року, до якого остання включила незаконно нараховані до виплати ОСОБА_5 грошові кошти.

Таким чином, під час перебування на посаді сільського голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, - складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Окрім цього, 22 грудня 2018 року під час проведення за участі сільського голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_5 та заступника голови з фінансово-економічних питань - головного бухгалтера Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_7 засідання сесії, винесене на обговорення депутатам Трояндівської сільської ради «Рішення про умови оплати праці сільського голови Трояндівської сільської ради на 2019 рік» не прийнято.

У кінці грудня 2018 року, більш точні час та дата досудовим розслідуванням не встановлені, у ОСОБА_5 та ОСОБА_7 виник спільний злочинний умисел на заволодіння бюджетними грошовими коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також складання, видачі та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, на користь ОСОБА_5 .

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_5 , у кінці грудня 2018 року, більш точні час та дата досудовим розслідуванням не встановлені, під час перебування у приміщенні Трояндівської сільської ради за адресою: вул. Сонячна, 4, с. Трояндове, Лиманський район, Одеська область, зловживаючи своїм службовим становищем, у супереч ч. 6 Постанови КМУ№ 268 від 09.03.2006 умисно, з корисливих мотивів склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, підготовлене за попередньою змовою з ОСОБА_7 фактично не прийняте рішення Трояндівської сільської ради № 331-VII від 22.12.2018 «Про умови оплати праці сільського голови Трояндівської сільської ради на 2019 рік», до якого остання внесла завідомо неправдиві відомості щодо встановлення сільському голові допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати, допомоги на оздоровлення, надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи в розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років.

У кінці січня 2019 року, більш точні час та дата досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_6 під час перебування у вищевказаному приміщенні сільської ради з посиланням на підроблене вищевказане рішення сесії сільської ради склав та видав розпорядження № 06/2019-КР від 28.01.2019 «Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань сільському голові Трояндівської сільської ради ОСОБА_5 », заяву про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань від 25.01.2019, заяву про надання чергової щорічної відпустки за 2018-2019 рік від 28.01.2019 та розпорядження № 13/2019-КР від 29.01.2019 «Про надання частини основної щорічної чергової відпустки та матеріальної допомоги на оздоровлення ОСОБА_5 », які після затвердження своїми власноручними підписами надав ОСОБА_7 для формування розрахунково-платіжних відомостей.

На виконання свого єдиного злочинного умислу, у кінці січня 2019 року, більш точні дата та час досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_5 під час перебування у приміщенні сільської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, складену та затверджену ОСОБА_7 розрахунково-платіжну відомість за січень 2019 року, у .відповідності до якої, на підставі не прийнятого рішення Трояндівської сільської ради № 331-VII від 22.12.2018, остання за попередньою змовою з ОСОБА_5 , незаконно нарахувала йому до виплати грошові кошти у сумі 22 110 грн. у вигляді матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи у сумі 3685 грн., а також надбавку за вислугу років у сумі 670 грн., на загальну суму 26465 гривень.

28 січня 2019 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, з метою перерахування грошових коштів, вказаних у розрахунково-платіжній відомості за січень 2019 року, ОСОБА_5 під час перебування у приміщенні сільської ради склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, складене та. затверджене за попередньою змовою з ОСОБА_8 платіжне доручення № 1 від 28.01.2019, до якого включили незаконно нараховані йому до виплати грошові кошти.

У продовження своїх протиправних дій, направлених на, заволодіння бюджетними грошовими коштами, 29.01.2019 ОСОБА_7 надала видане та затверджене нею та ОСОБА_5 платіжне доручення № 1 від 28.01.2019 до Управління Державної Казначейської, служби України у Лиманському районі Одеської області, на підставі якого 29.01.2019 ОСОБА_5 незаконно заволодів грошовими коштами у сумі 26 465 гривень.

У подальшому, в середині лютого 2019 року, більш точні дата та час досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_5 під час перебування у своєму службовому кабінеті умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, підготовлену та затверджену ОСОБА_8 розрахунково-платіжну відомість за лютий 2019 року (аванс, з/та за І половину лютого 2019 року), у відповідності до якої, остання на підставі не прийнятого рішення Трояндівської сільської ради № 331-VII від 22.12.2018, незаконно нарахувала до виплати ОСОБА_5 грошові кошти у сумі 22 110 грн. у вигляді матеріальної допомоги на оздоровлення, надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи у сумі 8,77 грн., а також надбавку за вислугу років у сумі 1,59 гривень, на загальну суму 22 120,36 гривень.

14 лютого 2019 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, з метою перерахування грошових коштів, вказаних у розрахунково- платіжній відомості за лютий 2019 року (аванс, з/та за І половину лютого 2019 року), ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_7 , під час перебування у приміщенні сільської ради умисно склав та видав, шляхом підписання та затвердження відтиском печатки сільської ради, затверджене ОСОБА_8 платіжне доручення № 6 від 14.02.2019, до якого остання включила незаконно нараховані до виплати ОСОБА_5 грошові кошти.

З метою доведення свого злочинного умислу до кінця, 18.02.2019 року ОСОБА_7 надала видане та затверджене нею та ОСОБА_5 платіжне доручення № 6 від 14.02.2019 до Управління Державної Казначейської служби України у Лиманському районі Одеської області, на підставі якого 18.02.2019 ОСОБА_5 незаконно заволодів грошовими коштами у 22 120,36 гривень,.

Своїми умисними злочинними діями ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_7 спричинили майнову шкоду бюджету Трояндівської сільської ряди Лиманського району Одеської області на загальну суму 48 585,36 гривень.

Таким чином, під час перебування на посаді сільського голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, - заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

За сукупністю вчиненого, під час перебування на посаді сільського голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, - складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів; та передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

10.01.2019 ОСОБА_5 та ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України.

27.03.2020 року на підставі ухвали слідчого судді Комінтернівського районного суду Одеської області №1-кс/504/164/20 від 03.03.2020 року було., проведено обшук за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 . В ході обшуку було виявлено та вилучено документи: відповідь Трояндівської сільської ради №02/СР-11-115 від 02.03.20 щодо отриманої ОСОБА_5 заробітної плати за січень-лютий 2019 року із довідкою, аркуш із чорновими записами щодо заробітної плати ОСОБА_5 , протоколи від 21.04.2019 №№0730373, 0730371, 0730370, 0730369, 0730352, 0730358, 0730365, 0730374, 0730299, упаковані та опечатані в спеціальний пакет №ЕХР 0202161.

Враховуючи вищевикладене, слідчий вважав необхідним з метою виконання завдання арешту та вирішення завдань кримінального накласти арешт на спеціальний пакет №ЕХР 0202161, в якому містяться документи, вилучені під час обшуку за місцем мешкання підозрюваного ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , незастосування якого на думку слідчого може призвести до втрати речових доказів або до їх знищення чи відчуження власником, оскільки без вирішення питання про накладення на них арешту, тимчасово вилучені речі та документи підлягають поверненню особі, у якої вони були вилучені..

Прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_9 надала до суду заяву про проведення судового засідання без її участі, клопотання сл4ідчого підтримала з підстав викладених у ньому.

Вивчивши доводи клопотання, матеріали, надані в його обґрунтування, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Статтею 131 КПК України передбачено вичерпний перелік видів заходів забезпечення кримінального провадження, серед яких є арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

У відповідності до вимог ч.1 ст. 173 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту.

Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

При накладенні арешту на майно слідчий суддя має також обов'язково переконатись на підтвердження вчинення кримінального правопорушення в наявності доказів, які мають давати слідчому судді впевненість в тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно накласти вид обмеження з метою уникнення негативних наслідків.

Як вбачається з матеріалів клопотання, слідчий звертаючись до суду із клопотанням про арешт майна, зазначив, що метою накладення арешту на майно є забезпечення збереження речових доказів.

Згідно положень ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Виходячи з положень наведених норм права, майно, яке, на переконання органу досудового розслідування, має одну або декілька ознак наведених в ст. 98 КПК України може набути статусу речового доказу за рішенням слідчого.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 110 КПК України, рішення слідчого, прокурора приймаються у формі постанови.

Аналізуючи наведені вимоги закону, слідчий суддя вважає, що висновок органу досудового розслідування щодо відповідності майна тим чи іншим ознакам ст. 98 КПК України може бути зроблений лише в тексті постанови, яка має відповідати вимогам ч. 5 ст. 110 КПК України, зокрема містити мотиви прийнятого рішення.

Відсутність постанови про визнання майна речовим доказом, як окремого процесуального документа, який фіксує висновок слідчого про набуття майном статусу речового доказу та мотиви з яких він дійшов такої думки, позбавляє слідчого суддю можливості провести аналіз та зробити висновок про відповідність цього майна положенням ст. 98 КПК України та наявність чи відсутність підстав для арешту майна саме з метою його збереження як речового доказу, оскільки слідчий суддя не наділений правом самостійного визначення підстав, передбачених ст. 98 КПК України та має здійснювати контроль правильності прийнятого слідчим рішення.

Відмовляючи у задоволенні клопотання слідчий суддя виходив з того, що спеціальний пакет № ЕХР 0202161 у якому містяться документи, вилучені під час обшуку за місцем мешкання підозрюваного, а саме відповідь Троянівської сільської ради № 02/СР-11-115 від 02.03.2020 року щодо отриманої ОСОБА_5 заробітної плати за січень-лютий суд виходив з того, що судовим розглядом клопотання не встановлено, що спеціальний сейф-пакет та вилучені під час обшуку документи визнані речовими доказами по справі.

Крім того судовим розглядом клопотання не встановлено, а слідчим та прокурором не надано копій вилучених під час обшуку документів (які упаковані у сейф пакет) що позбавляє можливості суд аналізу для визначення доцільності накладення арешту на вказані документи в рамках даного кримінального провадження.

У відповідності до статті 23 КПК України суд досліджує докази безпосередньо, не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться в показаннях, речах і документах, які не були предметом безпосереднього дослідження суду.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку про недоведеність необхідності накладення арешту на майно.

Керуючись ст.ст.170-173, ст.175, ст.309, 372, ст.392, ст.532 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Лиманського ВП ГУНП в Одеської області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019161330000014 від 13.03.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК У країни - відмовити.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1