Справа № 327/156/20
Провадження № 3/327/69/2020
25.05.2020 року смт. Розівка
Суддя Розівського районного суду Запорізької області Завіновська А.П., при секретарі судового засідання - Літвіновій Т.А., за участю прокурора - Тімченка В.М., особи, що притягується до адміністративної відповідальності, - Постовіта ОСОБА_1 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Азов Розівського району Запорізької області, громадянина України, який працює вчителем математики та інформатики Азовського закладу загальної середньо освіти І-ІІІ ступенів Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області, з 17.11.2015 року по 12.07.2019 року депутат Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, зокрема, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія Закону є депутати місцевих рад.
Рішенням № 01 сесії Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області від 17.11.2015 року визнано повноваження ОСОБА_2 , як депутата Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області.
Таким чином, ОСОБА_2 відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно до абз. 2 п. 2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, зокрема, що з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року розпочинає роботу система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування другого етапу.
Зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II вказаного Порядку, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 години 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, ОСОБА_2 , будучи депутатом Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області, був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік в термін до 01.04.2018 року.
Водночас згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі лише 13.04.2020 року.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю та пояснив, що дійсно не подав своєчасно декларацію за 2017 рік через свою неуважність та недостатню обізнаність у законодавстві. У скоєному щиро розкаявся та просив призначити йому мінімальне адміністративне стягнення, передбачене за скоєне ним.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.
Заслухавши учасників справи, перевіривши матеріали справи та надавши оцінку наявним доказам у ній, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена у повному обсязі.
Так, вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення підтверджується дослідженими під час судового розгляду справи доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 240 від 07.05.2020 року за ознаками ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_2 (а.с. 1-7), рішенням № 01 першої сесії сьомого скликання від 17.11.2015 року Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області із списком депутатів Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області (а.с. 12-13), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій про подачу ОСОБА_2 декларації за 2017 рік лише 13.04.2020 року та самою декларацією (а.с. 14, 15-20), та іншими доказами.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 при зазначених вище обставинах скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. Вказані вище факти його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені в ході судового засідання, та які не заперечувались особою, що притягується до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, відповідно до вимог п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено ОСОБА_2 , - 01.04.2018 року, оскільки саме до цієї дати останній мав подати декларацію за 2017 рік, а тому на момент розгляду справи в суді сплинув дворічний строк застосування до останнього адміністративного стягнення.
За таких обставин, суд доходить висновку про необхідність закриття, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі щодо ОСОБА_2 , у зв'язку із закінченням, передбаченого ст. 38 КУпАП, строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 38, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_2 , на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням, передбаченого ст. 38 КУпАП, строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через районний суд.
Суддя: А.П. Завіновська