Справа № 564/1074/20
22 травня 2020 року
м.Костопіль
Костопільський районний суд Рівненської області в особі судді Левчук В.В.
розглянувши матеріали, що надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, військовий квиток серії НОМЕР_1 виданий 13.05.2002 Старокостянтинівським військовим комісаріатом Хмельницької області, РНОКПП НОМЕР_2 , місце служби: військова частина НОМЕР_3 , солдат, номер обслуги п'ятої гармати другого артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_3 , зареєстрований АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення
18 травня 2020 року у с.Мала Любаша офіцером відділення запобігання, виявлення злочинів та інших правопорушень Рівненського ЗВ ВСП лейтенантом ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 складено протокол ЛВР №59 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП відповідно до якого 18.05.2020 о 15:00 год. військовослужбовець військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_3 солдат ОСОБА_1 перебував в стані наркотичного сп?яніння під час виконання службових обов'язків на території військової частини НОМЕР_4 (населений пункт АДРЕСА_2 ), тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, у своїй заяві просить суд розглядати справу без його участі, вину визнає у повному обсязі.
Згідно приписів ч.2 ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при розгляді справи адміністративне правопорушення за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Суд, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до протоколу, дійшов наступних висновків.
Так, судом встановлено, що 18.05.2020 о 15:00 год. військовослужбовець військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_3 солдат ОСОБА_1 перебував в стані наркотичного сп?яніння під час виконання службових обов'язків на території військової частини НОМЕР_4 (населений пункт АДРЕСА_2 ).
Вказане підтверджується протоколом ЛВР №59 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП від 18.05.2020, витягом №1382 із журналу реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 18.05.2020 відповідно до якого ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп?яніння, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 18.05.2020 у яких останній вказує, що вживав спиртні напої 18.05.2020 на території військової частини НОМЕР_4 .
Відповідно до ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна відповідальність настає за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період діє в Україні від 17 березня 2014 року, після оприлюднення Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303/2014 «Про часткову мобілізацію». Президент України відповідного рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.
Таким чином, суд дійшов переконливого висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи обставини справи, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень та виправлення особи правопорушника, суд дійшов висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є достатнім для його виправлення.
На підставі наведеного та керуючись ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.7 Закону України "Про судовий збір", суд -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 /три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять/ гривень.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяВ. В. Левчук