Рішення від 18.05.2020 по справі 540/697/20

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/697/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (позивач) через свого представника звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення про розмір поновленої пенсії ОСОБА_1 та зобов'язати ГУ ПФУ в Херсонській області провести розрахунок пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 11.04.2012 у розмірі відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", застосувавши відомий розмір заробітної плати ОСОБА_1 , коефіцієнт її заробітної плати та стажу, розрахувавши середньомісячний заробіток використовуючи показник середньої заробітної плати за 2016-2017 роки, з проведенням розрахунку, відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії, починаючи з 11.04.2012, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів на усі несвоєчасно нараховані суми ОСОБА_1 , починаючи з 11.04.2012 до їх фактичної виплати, з дотриманням норм Закону про те, що пенсія ОСОБА_1 не може бути меншою за мінімум, встановлений Законом.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 є громадянкою України, з 01.12.1997 отримувала пенсію за віком, яка виплачувалась Управлінням ПФУ в м. Саки АР Крим, в 2011 році виїхала з України на постійне проживання до Ізраїлю, після виїзду за кордон виплата пенсії йому була припинена. Постановою Генічеського районного суду Херсонської області суду від 21.05.2018 (з урахуванням постанови від 29.11.2018 та ухвали від 23.01.2019 П'ятого апеляційного адміністративного суду), зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонської області поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 11.04.2012, шляхом відновлення в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів, що знаходяться в її пенсійній справі. На виконання рішення суду відповідач поновив виплату пенсії з 11.04.2012, але її розмір є меншим за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. В порушення ст.ст. 27, 40 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ відповідачем не враховані показники заробітної плати позивачки та не розрахований коефіцієнт її заробітної плати. Відповідач взагалі не обчислює заробітну плату для розрахунку пенсії, зазначає, що середньомісячний заробіток позивачки складає - "0", у своїх розрахунках зазначає, що розмір страхового стажу позивачки складає - 15 років, що в свою чергу призвело до зменшення коефіцієнту стажу - і як наслідок до зменшення пенсійної виплати, адже відповідно до трудової книжки стаж позивачки складає більше 46 років. Позивачка вказує, що при визначенні розміру пенсії відповідачем повинен був братися показник середньої заробітної плати у розмірі 5377,90 грн. Відповідачем не виконано перерахунку відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії. З 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону. Позивачка вважає, що вона має право на пенсію у розмірі більшому, аніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Також, позивачка вважає, що відповідач повинний був індексувати розмір пенсії, та виплатити компенсацію втрати частини доходів на усі несвоєчасно нараховані суми пенсії

Ухвалою від 20.03.2020 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі, призначено судове засідання на 13.04.2020.

13.04.2020 до суду надійшов відзив на адміністративний позов, в якому вказано, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області на виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 29.11.2018 року по справі № 653/2129/17 поновлено виплату пенсії ОСОБА_1 , з 11.04.2012 року, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ, в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 11.04.2012 розмір пенсії ОСОБА_1 становив 838,00 грн., та щоквартально підвищувався у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на 01.04.2020 розмір пенсії позивача становить - 1638,00 гривень (прожитковий мінімум) у відповідності до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Поновлення виплати пенсії здійснюється за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам, що діяли на дату призначення пенсії. Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію. Головне управління зазначило, що матеріали пенсійної справи позивача не витребовувались від Пенсійного фонду Російської федерації, позивач не надавав відповідачу оригіналу трудової книжки або її нотаріально завіреної копії, а також відсутня довідка про заробітну плату, тому розмір пенсії позивача розраховано без урахування стажу позивача, виходячи із мінімального страхового стажу (15 років) та без урахування заробітної плати позивача. Згідно з абзацем 4 пункту 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, заява на запит пенсійної справи подається особисто пенсіонером до органу, що призначає пенсію за новим місцем проживання. ОСОБА_2 або її представник не надали заяву про запит пенсійної справи, тому підстави щодо витребування архівної пенсійної справи з органів, що призначали пенсію, відсутні. Щодо індексації пенсії, то відповідач зазначив, що механізм проведення індексації грошових доходів населення визначений Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, ці законодавчі норми застосовувались до 03.10.2017, а з 03.10.2017 відповідно до Закону України "'Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" № 2148 їх індексація не здійснюється. Крім того, частину 1 статті 42 Закону № 1058 - пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, з 11.10.2017 року - виключено. Щодо компенсації втрати частини доходів, то відповідач вказує на те, що передбачено, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, який призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Терміни виплати нарахованих сум пенсії Управлінням не порушені, тому підстав для нарахування та виплати компенсації - немає.

Ухвалою від 13.04.2020 суд відклав судове засідання на 18.05.2020, витребувавши додаткові документи по справі.

Представник позивача подав 06.05.2020 заяву про проведення судового засідання без участі позивача та його представників, позовну заяву підтримав в повному обсязі.

Від відповідача надійшло письмове пояснення, в яких зазначає, що до заяв від 13.03.2017 та від 23.03.2017 позивач додавав копії документів, не завірених нотаріально, оригінали документів також не подавались. Про необхідність надання до управління ПФУ оригіналів документів про стаж, вік та заробітну плату неодноразово повідомлялось представника позивача.

Справа розглянута 18.05.2020 в письмовому провадженні, у зв'язку з наявністю клопотання представника позивача та неприбуттям представника відповідача в судове засідання.

Дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов наступних висновків.

ОСОБА_1 є громадянкою України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебувала на обліку у Пенсійному фонді м. Саки і їй 01.12.1997 призначена пенсія за віком, яка виплачувалась Управлінням ПФУ в м. Саки АР Крим.

В 2011 році ОСОБА_1 виїхала з України на постійне проживання до Ізраїлю, де була прийнята на облік в консульському відділі посольства України в Державі Ізраїль. Після виїзду за кордон виплата пенсії їй була припинена.

08.02.2016 ОСОБА_1 звернулась до Пенсійного Фонду із заявою про поновлення пенсії з 11.04.2012. На цю заяву листом УПФУ в Генічеському районі Херсонської області від 22.03.2017 № М-11/1 повідомило представника позивачки про необхідність особисто або законному представнику звернутись до органу ПФУ із заявою про поновлення виплати пенсії з оригіналами документів, та особисто звернутись для написання заяви про запит пенсійної справи.

13.03.2017 представник позивачки ОСОБА_3 з'явилась до Управління ПФІУ в Генічеському районі Херсонської області із заявою про поновлення пенсії ОСОБА_1 , до заяви додані копія довіреності, копія паспорту, копія пенсійного посвідчення, копія трудової книжки, копія посвідчення "Ветеран праці", оригінал нотаріально засвідченої та апостильованої особистої заяви ОСОБА_1 про поновлення пенсії та особистої декларації.

Листом від 13.04.2017 за № 250/2 Генічеське об'єднане управління ПФУ Херсонської області повідомило представника позивачки про необхідність ОСОБА_1 звернутись з оригіналами документів до органу ПФУ для подання заяви про поновлення пенсії, та особисто написати заяву на запит пенсійної справи.

В липні 2017 року ОСОБА_1 (через представника) звернулась до суду з позовом до Генічеського об'єднаного управління Пенсійного фонду, в якому просила - поновити виплату пенсії з 11.04.2012 року, шляхом призначення її знову, в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів, що знаходяться в її пенсійній справі, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів.

Постановою Генічеського районного суду Херсонської області суду від 21.05.2018 (з урахуванням постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 29.11.2018 та ухвали від 23.01.2019), зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонської області поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 11.04.2012, шляхом відновлення в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів, що знаходяться в її пенсійній справі.

Представник позивача за дорученням подав 16.01.2019 заяву до Головного управління ПФУ в Херсонській області про добровільне виконання судового рішення, в якому вимагав добровільно виконати рішення поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 11.04.2012 шляхом відновлення в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів, що знаходяться в її пенсійній справі.

Головне управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області поновило виплату пенсії позивачці з 11.04.2012 по 30.06.2012 року в розмірі - 838 грн. на місяць, з 01.07.2012 по 30.09.2012 в розмірі - 844 грн. на місяць, з 01.10.2012 по 30.11.2012 в розмірі - 856 грн. на місяць, з 01.12.2012 по 31.12.2012 в розмірі - 884 грн. на місяць, з 01.01.2013 по 30.11.2013 в розмірі - 894 грн. на місяць, з 01.12.2013 по 30.09.2017 в розмірі - 949 грн. на місяць, з 01.10.2017 по 30.06.2018 в розмірі - 1373 грн. на місяць, з 01.07.2018 по 01.12.2019 в розмірі - 1497 грн. на місяць, з 01.12.2019 в розмірі - 1638,00 грн. на місяць, що складає прожитковий мінімум для громадян, які втратили працездатність.

Позивач не погоджується з розрахунками УПФУ нарахованої пенсії, вважає їх невірними та помилковими, а саме - не враховані показники заробітної плати ОСОБА_1 , та взагалі не розраховано середньомісячний заробіток позивача; не враховані вимоги законодавства стосовно мінімального розміру пенсії; не вірно розраховано та зазначено стаж позивача, як наслідок - не вірно розраховано коефіцієнт стажу; не врахований показник середньої заробітної плати у розмірі 5377,90 грн.; не виконано перерахунку відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії; не проведено індексації та компенсації втрати частини доходів відповідно до чинного законодавства.

Тому позивачка звернулася з цим позовом до суду за захистом та відновленням її порушеного права та законного інтересу на належний їй розмір пенсійних виплат.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Передбачене Конституцією право громадян на соціальний захист конкретизоване у Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Законі України "Про пенсійне забезпечення", яким встановлено порядок та виплата пенсії.

Виходячи із правової, соціальної природи пенсій право громадянина на одержання призначеної йому пенсії не може пов'язуватися з такою умовою, як постійне проживання в Україні; держава відповідно до конституційних принципів зобов'язана гарантувати це право незалежно від того, де проживає особа, якій призначена пенсія, в Україні чи за її межами.

Частиною 2 ст. 49 Закону № 1058-IV встановлено, що поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

Генічеський районний суд Херсонської області та П'ятий апеляційний адміністративний суд при розгляді справи № 653/2129/17 вже розглянули питання про необхідність подання заяви про поновлення виплати пенсії особисто позивачкою та визнали необґрунтованими доводи управління ПФУ, оскільки заява про поновлення виплати пенсії може бути подана через законного представника, як це і було зроблено представником ОСОБА_4 , яка мала відповідну довіреність на вчинення дій від імені позивачки.

Копія заяви надану суду сторонами, датована вхідним № 710/02 від 13.03.2017. В додатках до цієї заяви зазначено, що подається оригінали нотаріально засвідченої та апостильованої особистої заяви ОСОБА_1 про поновлення пенсії та особистої декларації, копії паспорту, довіреності, пенсійного посвідчення, трудової книги, посвідчення "Ветеран праці".

Судовими рішенням зобов'язано Головне управління ПФУ Херсонської області поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 11.04.2012 шляхом відновлення в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів, які знаходяться в пенсійній справі.

Відповідач відновив виплату пенсії, але при її розрахунку та виплаті не враховував ні показники заробітної плати ОСОБА_1 , ні трудовий стаж позивача, посилаючись на відсутність відповідних документів про стаж та показники заробітної плати в оригіналі або нотаріально засвідчених копія та на відсутність пенсійної справи, що призвело до того, що розмір пенсії позивачки дорівнює прожитковому мінімуму, а за розрахунками позивачки повинний бути значно більшим.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Згідно пункту 2 статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Відповідно до абзацу 5 пункту 1 статті 40 Закону № 1058 - період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Згідно із статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-ХІ (далі - Закон № 1788) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Стаття 66 Закону № 1788 зазначає, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до п.4.1, п.4.2 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Таким чином, для поновлення виплати пенсії передбачено подання відповідною особою заяви за встановленою формою, за результатами розгляду якої орган Пенсійного фонду приймає рішення про поновлення виплати пенсії або про відмову в поновленні її виплати.

Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера. Пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів. (п. 4.8 Порядку № 22-1).

Згідно п. 1.7 Порядку № 22-1 у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону.

Згідно п. 4.12 Порядку № 22-1 при переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п'яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Згідно з абзацем 4 пункту 1.5 Порядку № 22-1 - заява на запит пенсійної справи подається особисто пенсіонером до органу, що призначає пенсію за новим місцем проживання.

Отже, для того, щоб врахувати всі відомості, які знаходяться в пенсійній справі позивача необхідно витребувати пенсійну справу від пенсійного органу, що призначав пенсію. Витребування пенсійної справи здійснюється за умови подання пенсіонером особисто або його законним представником заяви на запит пенсійної справи.

У відповідача була відсутня пенсійна справа ОСОБА_1, а також був відсутній оригінал трудової книжки або її нотаріально завірена копія, відсутня довідка про заробітну плату, тому що представником позивачки ці документи надавались в звичайних копіях.

Судом установлено, що позивачем або її представником заява про витребування пенсійної справи не подавалась до ГУ ПФУ у Херсонській області або його структурних підрозділів, хоч відповідач надав два листи (№ М-11/1 від 22.03.2017, № 250/2 від 13.04.2017), в яких звертає увагу представника позивача про необхідність надання такої заяви.

Ні ОСОБА_1 особисто, ні її представник за нотаріально посвідченою довіреністю не надали доказів того, що така заява про запит пенсійної справи ним подавалась, та не пояснили причини не подання даної заяви. Тому підстав щодо витребування пенсійної справи ОСОБА_1 з органів, що призначали пенсію, у відповідача не було, оскільки ні Законом № 1058 ані порядком № 22-1 не передбачено в повноваженнях органу ПФУ витребовувати пенсійну справу за власною ініціативою. Тому розмір пенсії позивача розраховано при поновленні пенсії за судовим рішенням не за документами, що є в пенсійній справі, та оригіналами (нотаріально засвідченими копіями) документів, а суто внаслідок набрання законної сили судового рішення по справі № 653/2129/17 виходячи з мінімального страхового стажу (15 років) та без урахування заробітної плати.

На підставі викладеного, суд не вбачає в діях та розпорядженнях відповідача про поновлення та перерахування пенсії ОСОБА_1 порушень вимог діючого законодавства. Відповідачем правомірно поновлено позивачу пенсію в розмірі, який не нижче прожиткового мінімуму громадян, що втратили працездатність. Дії ГУ ПФУ відповідають критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, тому у суду відсутні підставі для визнання їх неправомірними та скасування.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з того, що за правилами, визначеними статтею 139 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, понесені позивачем судові витрати йому не відшкодовуються.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Відмовити ОСОБА_1 в задоволені позову.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду,шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Рішення підписане 25.05.2020.

Суддя В.В. Хом'якова

кат. 112010200