Ухвала від 25.05.2020 по справі 560/2521/20

Справа № 560/2521/20

УХВАЛА

25 травня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Михайлова О.О.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання неправомірними рішень та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в якій просить суд:

1. Визнати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, викладене у листі №1734-1483/ш-03/8-2200/20 від 17.04.2020 про відмову в перерахунку пенсії позивача у зв'язку зі змінами розміру заробітної плати відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", якою підвищено посадові оклади працівникам прокуратури та виплату її на підставі ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" в первинній редакції, з врахуванням положень ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції від 09.08.2003 , що діяла на час призначення позивачеві пенсії, в розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати , зазначеної у довідці прокуратури Хмельницької області №18-216 вих. 20 від 17.03.2020, на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників (заступника прокурора області), які проходять службу в органах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок без обмеження максимальним розміром та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за минулий час, не більше як за 12 місяців - неправомірними та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, у зв'язку зі змінами розміру заробітної плати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", якою підвищено посадові оклади працівникам прокуратури, здійснити перерахунок пенсії позивача та виплачувати її на підставі ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" в первинній редакції, з врахуванням положень ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції від 09.08.2003, що діяла на час призначення позивачеві пенсії, в розмірі 90 відсотків від суми щомісячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Хмельницької області №18-216 вих. 20 від 17.03.2020 року, на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників (заступника прокурора області), які проходять службу в органах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок без обмеження максимальним розміром та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за минулий час, не більше як за 12 місяців, перерахувавши її на пенсійний рахунок позивача.

2. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на користь позивача судовий збір у розмірі 840 грн. 80 коп.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 25.05.2020 відкрито провадження в цій справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Суд встановив, що ухвалою Верховного Суду від 20 травня 2020 року відкрито провадження у зразковій адміністративній справі №560/2120/20 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Ознаками типової справи є:

- позивачами у них є колишні працівники прокуратури, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України та є пенсіонерами за вислугою років;

- відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи) - територіальні органи Пенсійного фонду України - Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

- спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку із відмовою відповідним територіальним органом Пенсійного фонду України здійснити перерахунок пенсії позивача з посиланням на відсутність чіткого законодавчого врегулювання спірних правовідносин);

- позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" здійснити перерахунок та виплату пенсії).

Пунктом 21 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення (пункт 22 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною 7 статті 290 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.

Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Частиною 1 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.

Зі змісту матеріалів справи слідує, що ця справа відповідає ознакам типової справи, встановлених ухвалою Верховного Суду від 20 травня 2020 року про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі №560/2120/20.

Враховуючи викладене, суд вважає, що наявні підстави для зупинення провадження в адміністративній справі №560/2521/20 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20.

Керуючись п. 9 ч. 2 статті 236, статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

зупинити провадження у справі №560/2521/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання неправомірними рішень та зобов'язання вчинити дії до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Головуючий суддя О.О. Михайлов