Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Постанова від 21.05.2020 по справі 751/2120/20

Справа№751/2120/20

Провадження №3/751/906/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2020 року місто Чернігів

СУДДЯ НОВОЗАВОДСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МІСТА ЧЕРНІГОВА

Яременко І.В.

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої головою тендерного комітету - заступником начальника Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно наказу Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради від 01.08.2016 № 29, головою тендерного комітету призначено ОСОБА_1 .

При проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності в Управлінні житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради за період з 01.07.2017 по 31.12.2019, підпорядкованого Чернігівській міській раді виявлено (акт ревізії № 06-30/02 від 13.03.2020), що в Управлінні ЖКГ Чернігівської міської ради (14000, м. Чернігів, вул.. Реміснича, 19) головою тендерного комітету - заступником начальника Управління Сосєдкою С.М. допущено не оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (https://prozorro.gov.ua) по процедурам закупівель: «Реконструкція мощення Красної площі в м. Чернігів» (оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2019-04-03-001639-b). Замовнику, Управлінню ЖКГ Чернігівської міської ради необхідно було оприлюднити на веб-порталі повідомлення про внесення змін до договору від 07.05.2019 № 7461_34 у строк до 02.01.2020 включно; «Послуги з проведення поточного середнього ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі Лот 1; Послуги з проведення поточного дрібного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі Лот 2» (оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2018-08-20-001928-с). Замовнику, Управлінню ЖКГ Чернігівської міської ради необхідно було оприлюднити на веб-порталі повідомлення про внесення змін до договору від 17.10.2018 № 7461_65 у строк до 25.01.2019 включно.

Таким чином, ОСОБА_1 , як голова тендерного комітету Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, своїми діями порушила вимоги абз. 9 ч. 1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIIІ, зі змінами.

За даним фактом відносно ОСОБА_1 складений протокол за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

У судове засідання особа, відносно якої складено протокол, ОСОБА_1 та її адвокат Тіток Д.О. не з'явились, надали заяву про розгляд справи у їх відсутність та письмові пояснення, відповідно до яких ОСОБА_1 вину визнає та водночас просить суд взяти до ваги, що аудитором у протоколі не вказано про заподіяння матеріальної шкоди зазначеним правопорушенням, а також те, що дане порушення було допущено у зв'язку з технічною помилкою і не було результатом зловмисного умислу або наміру приховати будь яку інформацію відносно процедури закупівлі, про що вона вже надавала пояснення від 13.01.2020 року (на запит від 11.01.2020 року) та від 20.01.2020 року (на запит від 16.01.2020 року). Пояснення надавалися одразу після виявлення порушень. Однак, оскільки правопорушення виявлені 11.01.2020 року та 16.01.2020 року, на момент розгляду справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, тому просять закрити провадження у справі за закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Дослідивши матеріали справи, вважаю що вина ОСОБА_1 у суді доведена повністю, її дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, як порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, виходячи з такого.

Згідно абз. 9, 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: повідомлення про внесення змін до договору - протягом трьох днів з дня внесення змін.

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).

Положенням про тендерний комітет Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, затвердженого начальником Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради від 01.08.2016 № 29, передбачено, що голова та секретар комітету несуть відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується дослідженими судом доказами у справі, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення № 25/41/2020-пр від 27.03.2020 року; актом ревізії фінансово - господарської діяльності Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради за період з 01.07.2017 по 31.12.2019 № 06-30/02 від 13.03.2020; наказом Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради № 87 від 01.07.2019, яким затверджено новий склад тендерного комітету; Положенням про тендерний комітет Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

За змістом ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.

Захисник заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Частиною 3 ст. 38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 164-14, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення.

Згідно вимог ст. 247 п.7 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків передбачених ст. 38 КУпАП.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 27.03.2020 вбачається, що датою виявлення адміністративного правопорушення є 13.03.2020 року (дата складення акту ревізії).

Днем закінчення, передбаченого ч. 3 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення, в такому разі, слід вважати 13.06.2020.

Враховуючи вищевказане, строк, передбачений ч. 3 ст. 38 КУпАП не закінчився, а тому клопотання захисника не підлягає задоволенню.

В той же час, відповідно до ст. 23 КУпАП України, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує ступінь вини; відсутність жодних даних, які безпосередньо, поза розумним сумнівом вказували б на наявність у ОСОБА_1 умислу на порушення вимог законодавства про закупівлі чи переслідування будь-якого корупційного інтересу; обставини вчиненого правопорушення, яке не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам; вік та особу порушника; її майновий стан; відсутність обставин, що обтяжують відповідальність; обставиною, що пом'якшує відповідальність є щире каяття.

Враховуючи викладене та порівнюючи його з фактичними обставинами справи і особою правопорушника, суд вважає, що наслідки, які загрожують ОСОБА_1 у разі накладення на неї стягнення за вчинення даного адміністративного правопорушення, є занадто суворими.

За змістом ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

При цьому зазначена норма закону не містить будь-якого переліку умов або обставин, наявність яких дозволила би судити про малозначність правопорушення, а також застережень щодо неможливості її застосування до окремих складів адміністративних правопорушень.

Оцінюючи в сукупності дії, наслідки та ставлення ОСОБА_1 до вказаних дій, з урахуванням даних, що характеризують її особу, відсутності суспільної шкоди її діяння, суд вважає можливим застосувати до неї положення ст. 22 КУпАП та звільнити від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, й можливістю обмежитися усним зауваженням.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 22, 23, 164-14, 283, 284, 287-289 КУпАП, Законом України «Про публічні закупівлі»,

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, за малозначністю, обмежившись усним зауваженням, провадження в справі про адміністративне правопорушення - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Новозаводський районний суд м. Чернігова протягом десяти днів з дня її винесення

Суддя: І. В. Яременко