Справа № 488/1281/20
Провадження № 3/488/644/20
13.05.2020 року м.Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Федорченко А.А., отримавши адміністративні матеріали за ст. 173 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, місце реєстрації та проживання не відомо, не працюючого, до адміністративної відповідальності не притягувався,-
Згідно протоколу АА № 084079 від 30.04.2020 р., ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КупАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Отже, відповідно до вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті; особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно зясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 278 п. 2 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, та чи витребувано необхідні додаткові матеріали, а також ст. 280 КупАП (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Диспозиція ст. 173 КупАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях,образливе чіпляння до громадянта інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
У протоколі про адміністративне правопорушення АА № 084079 від 30.04.2020 р. не зазначено у якому саме громадському місці ОСОБА_1 вчинив інкріміновані дії.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено адреси реєстрації та проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так як зазначені порушення є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, матеріали справи через неналежне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та неповне з'ясування всіх обставин правопорушення, підлягають поверненню органу який порушив адміністративне провадження для проведення додаткової перевірки та усунення встановлених судом недоліків.
Керуючись ст.ст. 277, 278, 280 КУпАП, -
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Миколаївській області для усунення недоліку.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.А.Федорченко