Справа № 489/2097/20
Номер провадження 3/489/1036/20
Постанова
Іменем України
22 травня 2020 року місто Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Кокорєв Вячеслав Валентинович, розглянувши матеріали, що надійшли з Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (далі - особа), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає в АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)
встановив
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 327320 від 07.05.2020, вбачається, що 24.03.2020 о 12:54 год., особа, знаходячись на АДРЕСА_1 , поширила інформацію про те, що начебто в м. Миколаєві функціонує угрупування грабіжників, які маскуються під працівників, що здійснюють санітарну обробку житлових приміщень.
В протоколі зазначено, що особа вчинила правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 173-1 КУпАП.
В судовому засіданні особа не визнала вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173-1 КУпАП, та пояснила, що поділилася вказаною інформацією на власній сторінці в мережі "Фейсбук" з метою застереження населення від пограбувань. Своїми діями не хотіла поширювати паніку або порушувати громадський порядок.
Так, ст. 173-1 КУпАП передбачає відповідальність за поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку.
З дослідженого протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що він не підписаний посадовою особою, яка його склала.
Таким чином, протокол, що не містить підпису особи що його склала не може вважатись належним і допустимим доказом у справі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-4 цього Кодексу.
Враховуючи те, що не підписаний протокол є недопустими доказом, а інші докази не дають можливості встановити обставини передбачені ст. 280 КУпАП, суддя вважає не доведеним наявність в діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях і всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на це, провадження у справіпідлягає закриттю з цих підстав за відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-1 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 221, 278, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутності в її діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Суддя В. В. Кокорєв