Справа №295/5793/20
1-кс/295/2332/20
Про надання тимчасового доступу до документів
20.05.2020 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, подане прокурором Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за №12020060170000298 від 30.04.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 127 ч.1, ст. 186 ч.2, ст. 189 ч.1 КК України, та додані до нього матеріали,-
Прокурор звернулась з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які містять інформацію про надання телекомунікаційних послуг та перебувають у володінні оператора мобільного зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме роздруківки з'єднань з наданням: ІМЕІ, виду, дати, часу, тривалості з'єднання абонента, який користується мобільним номером НОМЕР_1 ; номера абонента «Б», LAC, CID і адреси розташування базових станцій, з яких виходив на зв'язок власник (володілець) номеру НОМЕР_1 з урахуванням нульових з'єднань за період з 00 годин 00 хвилин 29.04.2020 року по 23 годину 59 хвилин 30.04.2020 року.
Мотивуючи клопотання прокурор вказала, що близько 03 год. 00 хв. 30.04.2020 поблизу озера «Швирид» (частина р. Крошенка), що розташоване між вул. Вільський шлях м. Житомира та Соколовським дачним масивом, Житомирського району, невідомі особи вчинили протиправні дії щодо ОСОБА_4 , які виразились у відкритому викраденні його мобільного телефону «Samsung» Galaxy A20, поєднаному з насильством, катуванні, а також вимаганні грошових коштів потерпілого з погрозою насильства.
Допитаний в ході досудового розслідування ОСОБА_4 пояснив, що 29.04.2020 року в соціальні мережі «Badoo», користуючись аккаунтом під жіночим ім'ям « ОСОБА_5 », познайомився з хлопцем на ім'я ОСОБА_6 , з яким домовився зустрітися ввечорі того ж дня на території Соколовського дачного масиву Житомирського району. На момент зустрічі ОСОБА_4 був одягнений у перуку русявого кольору, футболку білого кольору, жіночу куртку, бюстгальтер, лосини чорного кольору, кросівки червоно-чорного кольору, мав макіяж на обличчі та мав при собі мобільний телефон «Самсунг».
Перебуваючи у вказаному місці до чоловіків під'їхав автомобіль марки «Деу Ланос» темно-синього кольору, з якого вийшов раніше невідомий чоловік, якому особа на ім'я ОСОБА_6 повідомив, що ОСОБА_4 є особою не традиційної орієнтації, зірвав перуку з голови потерпілого та наніс один удар правою рукою в ліву частину голови, при цьому витягнувши з кишені останнього мобільний телефон «Samsung».
В свою чергу невідомий громадянин дістав ніж та почав погрожувати потерпілому фізичною розправою, а з вказаного автомобіля вийшло ще чотири невідомих чоловіка та одна жінка.
Вказані особи наказали потерпілому зняти одяг, одягнули на його руки кайдани та почали вимагати грошові кошти в сумі 10 000 гривень, погрожуючи продовжувати вчинення насильства.
В клопотанні вказано, що в ході проведення слідчих (розшукових) дій встановлено осіб, які були присутні на місці вчинення даного кримінального правопорушення, а саме : ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , покази яких містять розбіжності, в тому числі щодо кола осіб, які приїхали до озера «Швирид» на автомобілі «Део Ланос» під керуванням ОСОБА_9 .
Прокурор вказує на те, що ОСОБА_9 , користувався мобільним телефоном з SIM-карткою № НОМЕР_1 , який працює у телекомунікаційній мережі оператора мобільного зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
Факт перебування ОСОБА_9 на місці вчинення кримінального правопорушення підтверджується протоколом його допиту в якості свідка.
З огляду на викладене, прокурор просить надати дозвіл на отримання від оператора мобільного зв'язку інформації щодо зони дії базованих станцій мобільного зв'язку, в межах яких перебував номер телефону НОМЕР_1 напередодні, на момент вчинення злочину та після його вчинення.
Отримання відповідної інформації, на думку прокурора, дозволить встановити важливі обставини вчиненого кримінального правопорушення. В тому числі здобути докази на підтвердження/спростування показів учасників даного кримінального провадження, та самого ОСОБА_9 .
Прокурор просить клопотання розглянути за відсутністю сторони, у володінні якої знаходяться вказані вище документи, оскільки існує реальна загроза їх зміни або знищення.
В судове засідання прокурор не з'явилась, подала заяву про розгляд справи у її відсутність.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті. Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
З огляду на те, в клопотанні слідчого відсутнє мотивування наявності реальної загрози зміни або знищення речей чи документів, а відтак такі обставини є недоведеними, слідчий суддя не вбачає підстав для проведення судового засідання без виклику особи, у володінні якої знаходяться такі документи.
Представник TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з'явився, повідомлення про розгляд справи було направлено на офіційну електронну адресу компанії, причини неприбуття в судове засідання не повідомили.
Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться документи, без поважних причин або повідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання, додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи, що прокурором доведено необхідність отримання тимчасового доступу до документів, яка має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме - встановлення місця перебування особи, яка може бути причетна до вчинення злочину, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в запитуваній інформації; те, що запитувана інформація та документи перебувають у володінні оператора мобільного зв'язку TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відомості, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, належать до охоронюваної законом таємницю, а тому іншим чином отримати її не вбачається можливим,слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання прокурора задовольнити.
Надати слідчому Житомирського РВП Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчим слідчої групи, які уповноважені здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020060170000298, тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні оператора мобільного зв'язку TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять інформацію про надання телекомунікаційних послуг, в тому числі роздруківки з'єднань з наданням: ІМЕІ, виду, дати, часу, тривалості з'єднання абонента, який користується мобільним номером НОМЕР_1 ; номера абонента «Б», LAC, CID і адреси розташування базових станцій, з яких виходив на зв'язок власник (володілець) номеру НОМЕР_1 з урахуванням нульових з'єднань за період з 00 годин 00 хвилин 29.04.2020 по 23 годину 59 хвилин 30.04.2020.
Встановити строк дії ухвали до 18.07.2020 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1