Справа № 161/5828/20
Провадження № 3/161/1893/20
13 травня 2020 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Пахолюк А.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно військовослужбовця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце фактичного проживання АДРЕСА_1 , місце служби: військова частина НОМЕР_1 , посада: командир взводу охорони 130 роти охорони військової частини НОМЕР_1 , -
- за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В провадженні Луцького міськрайонного суду Волинської області, знаходяться матеріали справи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , 06.04.2020 року був не допущений до несення служби у добовому наряді військової частини НОМЕР_1 , через залишкові надлишки алкогольного сп'яніння.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, та пояснив, що 06 квітня 2020 року, тобто в день чергування, він перебував на території військової частини НОМЕР_1 без жодних ознак алкогольного сп'яніння.
Заслухавши, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.172-20 КУпАП за кваліфікаційною ознакою - перебування на службі у стані алкогольного сп'яніння в особливий період, з огляду на наступне.
Наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 була затверджена Інструкція Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного,наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів,що знижують увагу та швидкість реакції (далі - Інструкція) відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», з метою створення нормативно-правового підґрунтя діяльності патрульної поліції та закладів охорони здоров'я щодо виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції". Ця Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду. Ознаками алкогольного сп'яніння, згідно вказаної інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції.
Згідно рапорту лікаря медичного пункту військової частини НОМЕР_1 капітаном медичної служби ОСОБА_2 від 06.04.2020 року, результат медичного обстеження ОСОБА_1 , показав, що останній перебуває з залишковими явищами алкогольного сп'яніння (клінічно).
В Україні права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ч.1ст.55 Конституції України). Кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на справедливий і відкритий розгляд незалежним і безстороннім судом згідно ст.6 ч.1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України №475/97-ВР від 17.07.97.
Отже, з наданих суду матеріалів вбачається, що вину ОСОБА_1 у перебуванні на службі у стані алкогольного сп'яніння, тобто, встановити склад правопорушення в його діях і навіть саму подію неможливо, адже його вина не доведена належними доказами, оскільки, згідно Інструкції стан особи, має бути встановлено чітко, тобто, особа або твереза, або перебуває в стані алкогольного сп'яніння, не допускається такий термін як «залишки алкогольного сп'яніння».
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
За наведених обставин суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП - за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, суд,-
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п.1ст.247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю в його діях складу та події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.М. Пахолюк