Постанова від 18.05.2020 по справі 740/1554/20

Справа № 740/1554/20

Провадження № 3/740/548/20

ПОСТАНОВА

іменем України

18 травня 2020 року м.Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

судді Олійника В.П., при секретарі Капленку І.О.,

розглянувши матеріали, які надійшли із Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Ніжина Чернігівської області, громадянина України, фізичної особи-підприємця, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 05 квітня 2020 року в 09-45 год. на вул.Шевченка с.Переяслівка Ніжинського району Чернігівської області, біля зупинки громадського транспорту, здійснювала торгівлю продуктами харчування: цукерками нутіні, вагою 3 кг., ковбасою «Харківська» в кількості 1 шт., вагою 0,6 кілограма, сиром ковбасним в кількості 1 шт., вагою 1,5 кг., ряжанкою в кількості 1 шт., вагою 0,5 кг., печивом «Асорті», вагою 2 кг., макаронами в кількості 3 шт., вагою 3 кг., що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями ОСОБА_1 до протоколу, відповідно до яких заперечення проти факту вчинення правопорушення відсутні, тобто остання здійснювала торгівлю з рук у невстановленому місці, що є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.160 КУпАП.

Згідно заяви від 18 травня 2020 року ОСОБА_1 проти обставин згідно протоколу не заперечує, зазначає, що здійснювала торгівлю в невстановленому місці в зв'язку з важким матеріальним становищем, так як потрібні кошти на лікування сина, просить розглянути справу за відсутності у зв"язку із карантином.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, який становить значну суспільну небезпеку в сфері забезпечення правил торгівлі, особу порушника, яка є фізичною особою-підприємцем, має постійне місце проживання. Обставини, що пом'якшують відповідальність-перше притягнення до адміністративної відповідальності, обтяжуючі обставини в протоколі не зазначені, при цьому суд розглядає справу в межах даного протоколу і відповідно до КУпАП не повноважний виходити за його межі. Також судом враховується, що ОСОБА_1 вчиненні дії щодо торгівлі у невстановленому місці під час дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), що такоє є пом"якшувальною обставиною.

На підставі викладеного суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації предметів торгівлі, даний вид стягнення є необхідним і достатнім для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може звільнити від сплати судового збору.

Враховуючи неналежний рівень матеріального забезпечення ОСОБА_1 , що у встановленому порядку у протоколі та доданих матеріалах не спростовано, наявні підстави для звільнення останньої від сплати 420 грн. 40 коп судового збору.

Керуючись ст.ст.33, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.8 Закону України "Про судовий збір", суд,-

постановив:

Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.160 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі

трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) грн., без конфіскації предметів торгівлі,-цукерок нутіні, вагою 3 кг., ковбаси «Харківська» в кількості 1 шт., вагою 0,6 кг, сиру ковбасного в кількості 1 шт., вагою 1,5 кг., ряжанки в кількості 1 шт., вагою 0,5 кг., печива «Асорті» вагою 2 кг., макаронів, вагою 3 кг..

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

В разі несплати штрафу у встановлений строк з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у порядку примусового виконання постанови відповідно до ст.308 КУпАП, що становить 102 (сто дві) грн..

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.Олійник.

Попередній документ
89346660
Наступний документ
89346662
Інформація про рішення:
№ рішення: 89346661
№ справи: 740/1554/20
Дата рішення: 18.05.2020
Дата публікації: 22.05.2020
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності; Торгівля з рук у невстановлених місцях
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (09.04.2020)
Дата надходження: 09.04.2020
Розклад засідань:
18.05.2020 08:10 Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
Олійник В.П.
ОЛІЙНИК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
суддя-доповідач:
Олійник В.П.
ОЛІЙНИК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Сочилович Валентина Іванівна