Постанова від 15.05.2020 по справі 334/1709/20

Дата документу 15.05.2020

Справа № 334/1709/20

Провадження № 3/334/984/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Добрєв М.В., розглянувши адміністративний матеріал, у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого головою районної адміністрації ЗМР по Дніпровському району, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.4 ст. 140 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

20.03.2020 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 14.02.2020 року о 12-10 год., в м. Запоріжжя по вул.Дудикіна в районі буд.№ 7, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою районної адміністрації ЗМР по Дніпровському району, відповідальною за утримання вулично-дорожної мережі допустив відсутність дорожніх знаків, які забезпечують безпеку дорожнього руху, внаслідок чого трапилося ДТП за участю двох автомобілей «DAEWOO Lanos TF69Y» д.н.з НОМЕР_1 та «Honda Accord» д.н.з. НОМЕР_2 та завдано матеріальних збитків, чим порушено п.1.5 ПДР України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 надав суду письмові заперечення на протокол з додатками, в яких свою вину у вчиненому правопорушенні не визнав, та зазначив, що в матеріалах справи відсутні підтвердження того, що він є належним суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП, оскільки він не є посадовою особою, яка відповідає за додержанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні доріг і вулиць, оскільки це виключні повноваження посадових осіб Департаменту інфраструктури та благоустрою ЗМР. Також надав суду копії документів, якими він керується під час виконання своїх посадових обов'язків, та просив суд закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Частиною першою ст.140 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху.

Частиною четвертою вказаної статті передбачено адміністративну відповідальність за ці та передбачені частинами 2 та 3 цієї ж статті діяння, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами тощо.

В матеріалах справи відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 , є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.140 КУпАП, що саме на нього, при виконанні посадових обов'язків голови РА ЗМР по Дніпровському району покладено обов'язки щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні доріг Дніпровського району міста Запоріжжя.

Районна адміністрація не є галузевим виконавчим органом, що забезпечує безпеку дорожнього руху.

На підставі рішення Запорізької міської ради від 21 грудня 2016 №7 «Програми розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя на 2017-2019 роки» зі змінами та доповненнями, головним розпорядником бюджетних коштів за напрямки «експлуатація та утримання доріг», «поточний ремонт доріг і тротуарів», «поточний ремонт доріг приватного сектору» визначений Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради.

Відповідно до п.3.1 Положення про департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 31.08.2018р. № 51, департамент забезпечує контроль за станом утримання, проектування, будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів об'єктів благоустрою, які є комунальною власністю міста, зокрема міських шляхів та технічних засобів регулювання дорожнього руху.

Галузевим департаментом, що забезпечує заходи з регулювання дорожнього руху та відповідає за обладнання міських шляхів засобами регулювання дорожнього руху у місті Запоріжжі є департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради. У департаменті інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради створений спеціалізований відділ дорожньо-мостового господарства.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району є виконавчим органом Запорізької міської ради, діє у межах повноважень, визначених Запорізькою міською радою відповідно до Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Вознесенівському, Дніпровському, Заводському, Комунарському, Олександрівському, Хортицькому, Шевченківському району», затвердженого рішенням міської ради від 30.10.2019 року № 27.

У зв'язку з отриманням численних вимог (приписів) органів поліції районна адміністрація, періодично, з метою максимального підвищення безпеки руху на дорогах, звертається до міської ради з проханням виділити кошти на встановлення окремих дорожніх знаків, зазначених у вимогах поліції.

Районна адміністрація не є уповноваженим органом у сфері дорожнього руху, в штаті районної адміністрації відсутні працівники з відповідним фахом у сфері дорожнього господарства та вулично-шляхових мереж, які повинні здійснювати та контролювати організацію дорожнього руху на території району. Міськими програмами фінансування встановлення дорожніх знаків у 2020 році не передбачено.

Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.

Виходячи з вищевикладеного, судом встановлено, що ОСОБА_1 як посадова особа, не відповідає за технічний стан вулично-шляхової мережі району, не приймає рішення про черговість та необхідність встановлення засобів регулювання дорожнього руху, а отже не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 4 ст.140 КУпАП.

Будь-які докази, які б свідчили про підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, відповідно до ч. 1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративні правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставини відсутності події складу адміністративного правопорушення.

Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення відносно нього підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст.140, 247, 283, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів.

Суддя: Добрєв М. В.