Ухвала від 19.05.2020 по справі 621/3375/19

Справа №621/3375/19

Провадження №1-кс/621/428/20

УХВАЛА

Іменем України

19 травня 2020 року м. Зміїв

Слідчий суддя Зміївського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання т.в.о начальника СВ Зміївського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Зміївського відділу Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні т.в.о начальника СВ Зміївського ВП ГУПН в Харківській області ОСОБА_4 перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.05.2018 за №12018220300000423, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що в в період з 22 по 23 травня 2018 невстановлена особа шляхом пошкодження навісногго замку проникла до приміщення опорного пункту Панютінської виробничої дільниці Харківської області дистанції захисних насаджень, розташованої в с. Безпалівка Зміївського району Харківської області, звідки скоїла крадіжку зварювального апарату. В ході досудового розслідування проведено огляд місця події, допитано свідків, надано дорручення про проведення слідчих (розшукових) дій у порядку ст. 40 КПК України.

19.05.2020 до суду надійшло клопотання про продовження строку досудового розслідування в обґрунтування якого вказано про неможливість закінчити досудове розслідування в зв'язку з тим, що особу, причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено, жодній особі повідомлення про підозру не вручалося, для закінчення досудового розслідування необхідно провести слідчі дії, а саме: встановити та допитати свідків, які могли б бути очевидцями вчинення кримінального правопорушення, встановити особу, яка скоїла злочин, повідомити про підозру, призначити товарознавчу експертизу з метою встановлення вартості викраденого майна. Враховуючи, що проведення вказаних слідчих дій має суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження, слідчий просив клопотання задовольнити.

Прокурор у судовому засіданні наполягала на задоволенні клопотання.

Судове засідання проведено без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України

Заслухавши думку прокурора, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання про продовження строку досудового розслідування підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Встановлено, що у провадженні Зміївського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.05.2018 за №12018220300000423, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Як вбачається з матеріалів клопотання, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій, без яких не можливо закінчити досудове розслідування, зокрема, наразі встановлення особи, причетну до скоєння кримінального правопорушення.

Строк досудового розслідування спливає 24.05.2020.

Враховуючи конкретні обставини справи, також те, що строк досудового розслідування спливає 24.05.2020, а провести всі необхідні слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не можливо з об'єктивних причин, враховуючи положення ст. 2 КПК України, слідчий суддя дійшов до висновку про обґрунтованість клопотання та наявність підстав для його задоволення.

Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання т.в.о начальника СВ Зміївського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Зміївського відділу Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018220300000423 від 24.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України на шість місяців, тобто до 24.11.2020.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Зміївського відділу Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_3 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Попередній документ
89314470
Наступний документ
89314472
Інформація про рішення:
№ рішення: 89314471
№ справи: 621/3375/19
Дата рішення: 19.05.2020
Дата публікації: 08.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Зміївський районний суд Харківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Крадіжка