Справа № 344/5513/20
Провадження № 3/344/2901/20
18 травня 2020 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 372281 від 16.04.2020, ОСОБА_1 займався неналежним вихованням свого сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який 10.02.2018 близько 17 год 00 хв по вул.Коновальця, 152, що в м.Івано-Франківську, порушив правила дорожнього руху, а саме вимоги пунктів 4.7, 4.8. та 4.14 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.184 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. За таких обставин вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю зазначити наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вину ОСОБА_1 доведено зібраними в справі доказами, зокрема даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 372281 від 16.04.2020, копією рапорту працівника поліції від 10.02.2018, копією протоколу огляду місця події від 10.02.2018, копією схеми до протоколу огляду місця події від 10.02.2018, копіями протоколів допиту свідків від 10.02.2018, копією висновку експерта № 355 від 18.07.2018, копією протоколу проведення слідчого експерименту від 13.02.2020, копією висновку експерта №СЕ-19/109/13/3-203ІТ/20 від 19.03.2020, постановою про закриття кримінального провадження від 28.03.2020 у зв'язку з відсутністю в діянні ОСОБА_3 складу кримінального правопорушення, рапортом працівника поліції від 16.04.20.
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
З матеріалів справи вбачається, що 28.03.2020 року старшим слідчим СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Койляком Р.М. винесено постанову про закриття кримінального провадження щодо ОСОБА_3 у зв'язку з відсутністю складу злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України та направлено копію даної постанови начальнику Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області для прийняття рішення про притягнення законного представника ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
З огляду на те, що матеріали справи надійшли до суду тільки 29.04.2020 внаслідок чого розпочате адміністративне провадження неможливо було розглянути до закінчення строку накладення адміністративного стягнення у справі, то строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 38, 184, п.7 ст.247, 251, 268, 283- 285, 287-289 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП.
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О. Зеленко