Справа № 344/4877/20
Провадження № 3/344/2577/20
18 травня 2020 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., розглядаючи матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер суду не відомий, жителя АДРЕСА_1 , за ст.130 ч.1 КУпАП, -
З Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визначаючись у питанні прийняття даного протоколу про адмінправопорушення до розгляду по суті виходжу з наступного.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі, в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Що зобов'язує осіб, уповноважених на складання таких протоколів, належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.
Відповідно до змісту ст.256 КУпАП, у протоколі про адмінправопорушення, крім іншого, повинно бути зазначено конкретне місце та час його вчинення, розкрито суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Однак ОСОБА_1 на виклик суду не з'явився, проте належним чином повідомлявся судом про часта місце розгляду справи відносно нього. На адресу суду 08.05.2020 року повернулася повістки про виклик до суду, згідно довідки «Укрпошти» причина повернення «немає такого будинку».
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Верховний Суд України у своїй Постанові №13 від 25 травня 1998 року, з наступними змінами, “Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією”, пункт 2, та в інших своїх позиціях, роз'яснив, що у випадку складання протоколів по справах про адмінправопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, чи інших вимог закону, суддя зобов'язаний своєю постановою повернути такий протокол відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відсутність вказаних первинних даних перешкоджає виклику особи в судове засідання для повного та всебічного з'ясування обставин справи при прийнятті законного та обґрунтованого рішення, тому суд приходить до переконання про необхідність направлення справи про адміністративне правопорушення до Управління патрульної поліції Департаменту поліції в Івано-Франківській області для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.256, 278, 283,284 КУпАП,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.І. Деркач