Справа № 564/912/20
19 травня 2020 року
Костопільський районний суд Рівненської області в складі:
головуючої судді - Грипіч Л. А.
за участю секретаря судового засідання - Пузирко В. В.
прокурора - Абрамчук Л. С.
особи, яка притягається до адмінвідповідальності - ОСОБА_1
розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , депутата Яполотської сільської ради, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 08.11.2009 року Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
21 квітня 2020 року оперуповноваженим 4-го сектору управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Марчаком В. В. відносно депутата Яполотської сільської ради ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено протокол №140 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи депутатом Яполотської сільської ради, Костопільського району, Рівненської області, відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та зазначив, що знав про обов'язок подання щорічної декларації, поважних причин для неподачі декларації у нього не було. Крім того, зазначив, що умислу на несвоєчасне подання декларації чи приховання доходів і майна у нього не було.
Прокурор ОСОБА_2 у судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у повному обсязі. Просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до відповідальності, думку прокурора, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, відповідно до рішення сесії Яполотської сільської ради сьомого скликання від 06.11.2015 року №1, визнано повноваження депутата ОСОБА_1 .
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, суб'єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції", встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік в термін до 00:00 год. 01.04.2019 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2018 рік 05.06.2019 року о 14 год. 48 хв.
Порушення термінів подачі декларації за 2018 рік ОСОБА_1 пояснив тим, що поважних причин для неподачі декларації у нього не було, про обов'язок подання щорічної декларації знав.
Під час періоду декларування, а саме з 01.01.2019 р. по 01.04.2019 р. ОСОБА_1 межі України не покидав, на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні не перебував.
Статтею 68 Конституції України визначено, що незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, депутат Яполотської сільської ради ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Місцем вчинення правопорушення є місце виконання депутатських повноважень ОСОБА_1 (як суб'єкта декларування) - Яполотська сільська рада, що знаходиться за адресою: Рівненська область, Костопільський район, с. Яполоть, вул. Молодіжна, 1.
Датою та часом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 14:48 год. 05.06.2019 - термін, коли ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
У відповідності до ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладене протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата складання протоколу.
З метою запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім для його виправлення.
На підставі наведеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі скарги через Костопільський районний суд.
СуддяЛ. А. Грипіч