Справа № 569/5983/20
1-кс/569/2035/20
21 квітня 2020 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, -
Слідчий СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, яке погоджено із прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів.
В обґрунтування клопотання, зазначив, що на території Рівненської області зорганізувалась злочинна група з числа посадових осіб окремих установ ІНФОРМАЦІЯ_1 , державного підприємства та окремих суб'єктів підприємницької діяльності, які вчинили дії, спрямовані на зловживання владою, службовим становищем, з метою заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, а саме субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти (послуг з доступу до Інтернету закладів освіти) шляхом закупівлі мережевого обладнання та послуг з підключення до мережі Інтернет закладів освіти за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держави та територіальним громадам Рівненської області завдано збитків на суму понад 1 808 264,6 грн.
Відповідно до постанови КМУ від 03 квітня 2019 року № 319 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти» на послуги з доступу до Інтернету закладів освіти Рівненській області виділено 32252,8 тис. грн., зокрема: придбання послуг з доступу до Інтернету закладів освіти та придбання мережевого обладнання (комутаторів, роутерів, тощо), необхідного для підключення до Інтернету наявної комп'ютерної техніки та персональних комп'ютерів.
Головним розпорядником вказаних коштів являється ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке фінансування та розподіл субвенції здійснює за відповідних пропозицій КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Рівненської обласної ради, одними із повноважень якого являється збір, опрацювання, зведення, формування документів щодо планування та виконання обласного бюджету за бюджетними програмами та трансфертами головного розпорядника - ІНФОРМАЦІЯ_4 та подання головному розпоряднику, а також аналіз стану матеріально-технічної бази закладів та установ освіти, що включені до мережі Управління, подання пропозицій щодо її поліпшення тощо. Відповідно до пропозицій вказаного комунального закладу вказаним Головним розпорядником здійснено розподіл субвенції серед розпорядників нижчого рівня в межах Рівненської області, в тому числі на Костопільский та Корецький район скеровано та фактично освоєно кошти в сумі понад 7,9 млн. грн.
Протягом грудня 2019 року ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та вищевказаними закладами освіти укладено ряд договорів, предметами яких було: закупівля мережевого обладнання, послуги у сфері локальних мереж, послуги з досупу до інтернету з мережевим обладнанням для підключення до інтернету наявної комп'ютерної техніки та персональних комп'ютерів у відповідних закладах освіти.
За результатами виконання вказаних договорів оформлено накладні на поставлене обладнання згідно специфікацій до договорів та актів надання послуг за грудень 2019 року за умисно завищеними цінами. Так, ПП « ОСОБА_5 » за результатами укладених договорів здійснила постачання товарів за завищеними цінами, зокрема кабелю ОКТ-Д(1)П-1Е1-0,36Ф3,5/0,22Н18-1, в середньому по ціні 1579 грн. з ПДВ за 1 метр погонний, хоча ринкова вартість становить в середньому лише 3 гривні (з ПДВ). Крім того ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 під час виконання вищевказаних договорів також завищили вартість обладнання (кабель, оптичний мережевий термінал, бокс-міні та інше обладнання).
Внаслідок вищевказаних дій привласнено бюджетні кошти в сумі понад 1,8 млн. грн., чим завдано збитків інтересам держави та територіальним громадам Рівненської області на зазначену суму.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 3 ст. 191 КК України - привласнення майна шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Тому виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх оригінали.
Документи мають істотне значення у даному кримінальному провадженні, та є джерелом доказів, які слугуватимуть для встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та будуть використані в якості об'єктів дослідження при проведенні судових експертиз та можливих перевірок із залученням спеціалістів.
Вилучення документів необхідне - для повного всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, оскільки вказані документи слугуватимуть встановленню осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та будуть слугувати в якості об'єктів дослідження при проведенні необхідних експертиз та перевірок, тому слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву в якій клопотання підтримав та просив суд провести розгляд без його участі.
Згідно із ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі чи документи.
Дослідивши матеріали клопотання в судовому засіданні, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий у своєму клопотанні довів достатньо підстав вважати, що документи які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть слугувати джерелом доказів, які слугуватимуть підтвердженням/спростуванням факту вчинення кримінального правопорушення.
За наведених обставин, суд вважає клопотання слідчого обґрунтованим, наведені у ньому обставини свідчать про наявні усі підстави для його задоволення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_9 , слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_10 , слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області старшому ОСОБА_11 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), шляхом надання можливості ознайомитися з ними та вилучити їх (здійснити їх виїмку), а саме до:
1.Положення: про управління, про відділ фінансово-економічної та кадрової роботи.
2.Накази на призначення на посаду: начальника управління ОСОБА_12 ; заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_13 ; начальника відділу фінансово-економічної та кадрової роботи ОСОБА_14 , а також їх посадові інструкції, функціональні обов'язки, повноваження, витяги зі статуту за період 2019-2020 років.
3.Комерційні пропозиції від суб'єктів господарювання за 2019 рік щодо виду, типу, кількості, характеристик і вартості мережевого обладнання (комутаторів, роутерів, тощо), необхідного для підключення комп'ютерної техніки до Інтернету, а також щодо вартості послуг з під'єднання до мережі Інтернету, в частині Корецького району Рівненської області.
4.Уся кореспонденція за період 2019-2020 років (в тому числі листування, клопотання, пропозиції, розрахунки, звіти, калькуляції, пропозиції тощо) з провайдерами, суб'єктами у сфері надання послуг з доступу до Інтернету, з закладами загальної ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надходження, використання, розподілу (перерозподілу) коштів субвенції з державного бюджету «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти» у 2019 році (а саме: придбання послуг з доступу до Інтернету закладів освіти; придбання мережевого обладнання /комутаторів, роутерів, тощо/, необхідного для підключення до Інтернету комп'ютерної техніки та персональних комп'ютерів), а також визначення розпорядників, виконання договорів, підготовки звітів, подання інформації, внесення змін до обласного бюджету тощо в частині Корецького району Рівненської області.
5.Пропозиції ІНФОРМАЦІЯ_2 розподілу коштів в межах Рівненської області на забезпечення доступу до мережі Інтернет та придбання мережевого обладнання за період 2019 року.
6. Інформації за період 2019 року про забезпечення доступу до мережі Інтернет та орієнтовна сума коштів на доступ та придбання мережевого обладнання.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1