Постанова від 18.05.2020 по справі 564/829/20

ПОСТАНОВА

Справа № 564/829/20

18 травня 2020 року

м.Костопіль

Костопільський районний суд Рівненської області в складі:

головуючий суддя Олійник П.В.

секретар судового засідання Рубельського О.С.

за участю:

прокурора Абрамчук Л.С.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, паспорт серії НОМЕР_1 номер НОМЕР_2 виданий 27.10.2005 Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, зареєстрована та проживає за адресою АДРЕСА_1 , головний спеціаліст з опіки і піклування, соціально-виховної роботи в освітніх закладах міста, за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

15 квітня 2020 року оперуповноваженим відділу №3 Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно головного спеціаліста з опіки і піклування, соціально-виховної роботи в освітніх закладах міста ОСОБА_1 складено протокол №135 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статі 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні прокурор підтримала протокол, просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала, у вчиненому щиро кається. Також пояснила, що вчасно не подала декларацію за 2018 рік, оскільки, з 30.03.2017 року перебуває у декретній відпустці. На даний час вона виховує троє неповнолітніх дітей і в сім!ї важке матеріальне становище.

Суд, заслухавши особу, яка притягається до відповідальності, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, відповідно до розпорядження міського голови Денисюка Є.О. від 02.08.2016 року № 79-рк, ОСОБА_2 призначено на посаду головного спеціаліста з опіки і піклування, соціально-виховної роботи в освітніх закладах міста з 3 серпня 2016 року.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Згідно Рішення НАЗК від 10.06.2016 №3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування і особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок в термін до 00:00 01.04.2019 подати в НАЗК декларацію за 2018 рік.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2018 рік 03.04.2019 о 16:52.

Згідно листа Рівненської обласної державної адміністрації управління охорони здоров"я ОСОБА_1 в період з 01.01.2019 р. по 03.04.2019 р., до закладу інформації, щодо перебування на лікуванні чи звернені за медичною допомогою вищезазначеної громадянки ненадходило.

Таким чином, головний спеціаліст з опіки і піклування, соціально-виховної роботи в освітніх закладах міста, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», умисно без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

За вказаних обставин, враховуючи особу порушника, її матеріальне становище, вчинення адмінправопорушення вперше, малозначність вчиненого адміністративного порушення, ненастання тяжких наслідків, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.22, 183-1, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та з урахуванням ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі закрити.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СуддяП. В. Олійник