Постанова від 19.05.2020 по справі 553/707/20

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/707/20

Провадження № 3/553/417/2020

ПОСТАНОВА

Іменем України

19.05.2020 року м. Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Парахіна Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтави, громадянина України, працюючого водієм ТОВ "ЛЮКС ПОЛТАВА 2009", зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 13.04.2020 року близько 09 год. 10 хв. в районі будинку № 67 по вул. Небесної Сотні в м. Полтаві керував автомобілем "РУТА 25", держ. номер НОМЕР_1 , здійснюючи регулярні перевезення на міському маршруті № 57, перевозив двох пасажирів, які не є працівниками, зазначеним в пп. 9 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 211 від 11.03.2020 року.

Вказаними діями ОСОБА_2 порушив пп. 9 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № НОМЕР_2 від 11.03.2020 року, за що передбачена адміністративна відповідальність.

ОСОБА_2 , в судовому засіданні фактично пояснив, що перевозив пасажирів, які усно повідомили йому про те, що мають відповідні довідки, що дають право на проїзд в маршрутному таксі, разом з тим, при перевірці працівниками поліції виявилось, що такі довідки у них відсутні. Зазначив, що в подальшому перевезення пасажирів здійснював у відповідності з вимогами чинного законодавства, просив суворо його не карати.

Беручи до уваги той факт, що згідно КУпАП явка особи, що притягується до адміністративної відповідальності при розгляді справ, передбачених ст. 44-3 КУпАП, не є обов'язковою, а наявні у справі матеріали та докази дають можливість вирішити питання про винуватість ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення за його відсутності, суд приходить до висновку про відсутність підстав для відкладення розгляду справи

Відповідно до диспозиції ст. 44-3 КУпАП відповідальність за вказаною нормою несуть особи за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Норма статті 44-3 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути зазначене посилання на конкретну норму права, визначену відповідним нормативно-правовим актом, що встановлює відповідні правила та якого не дотрималась особа, що притягується до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Згідно ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Як визначено в п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № НОМЕР_2 від 11.03.2020 року (в редакції яка діяла станом на 13.04.2020 року, тобто на час складання протоколу), відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року Кабінет Міністрів України постановив установити з 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року на всій території України карантин.

Положеннями пп. 9 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № НОМЕР_2 від 11.03.2020 року (в редакції яка діяла станом на 13.04.2020 року, тобто на час складання протоколу) встановлено заборону до 24 квітня 2020 року здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезення: працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров'я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв'язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об'єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Винність ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 300625 від 13.04.2020 року, в якому ОСОБА_2 особисто зазначив, що перевозив пасажирів, які сказали, що мають відповідні довідки (а.с. 1), листом відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку виконавчого комітету Полтавської міської ради за вих. № 11-12/205 від 15.04.2020 року, відповідно до якого 13.04.2020 року транспортний засіб РУТА, держ. номер НОМЕР_1 , здійснював перевезення пасажирів на маршруті № 57 "з-д ГРЛ - м-н Левада" (а.с. 7), відеозаписом (а.с. 8) та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Дії ОСОБА_2 за ст. 44-3 КУпАП кваліфіковано вірно.

Згідно з ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу правопорушника, наявність обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення згідно статті 34 КУпАП, а саме: щире каяття, майновий стан особи, що притягується до адміністративної відповідальності, наявність на утриманні малолітньої дитини, а також те, що він раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, суд вважає за необхідне обмежитись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст. 22, ст. 44-3, 221, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності, встановленої ст. 44-3 КУпАП, за малозначністю вчиненого порушення, обмежившись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня проголошення.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Єлизавета Владиславівна Парахіна