Ухвала від 18.05.2020 по справі 320/6737/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження

18 травня 2020 року №320/6737/18

Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження подання про заміну сторони виконавчого провадження Державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сютко Ярослави Ігорівни в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Києво-Святошинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Києво-Святошинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Київській області в якому просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Києво-Святошинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за період з 01.05.2018 по 31.08.2018;

- зобов'язати Києво-Святошинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області виплатити ОСОБА_1 пенсію за період з 01.05.2018 по 31.08.2018.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 06.02.2019 вказаний позов задоволено у повному обсязі.

На виконання зазначеного рішення суду 27.05.2019 Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №320/6737/18.

До суду 23.04.2020 надійшло подання про заміну сторони виконавчого провадження від Державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сютко Ярослави Ігорівни .

Обґрунтовуючи подану заяву, заявник зазначив, що на виконанні в Управлінні забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження №59332186 на підставі виконавчого листа Київського окружного адміністративного суду №320/6737/18 від 27.05.2019 про зобов'язання Києво-Святошинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області виплатити ОСОБА_1 пенсію за період з 01.05.2018 по 31.08.2018.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" (далі - Постанова №628), прийнято рішення реорганізувати шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ 22933548) Києво-Святошинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області на виконання якого відбулася процедура реорганізації відповідача у даній справі. Зазначеною постановою також встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області є правонаступником майна, прав та обов'язків, тому заявник просить здійснити заміну боржника - Києво-Святошинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області.

Керуючись приписами частини ч. 9 статті 205 КАС України протокольною ухвалою суд вирішив розгляд заяви здійснювати у порядку письмового провадження.

Розглянувши подання та матеріали справи №320/6737/18 суд вважає, що подання про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Аналогічні приписи закріплені також частиною п'ятою статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої, у разі вибуття однієї зі сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Тобто під час виконавчого провадження заміна сторони виконавчого провадження є аналогом інституту процесуального правонаступництва, встановленого статтею 52 КАС України, яка визначає процесуальні наслідки переходу прав і обов'язків від однієї особи до іншої у відносинах, щодо яких виник спір.

Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження є припинення юридичної особи та перехід її прав і обов'язків до іншої юридичної особи.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Києво-Святошинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області 17.07.2019 до Реєстру внесено відомості про припинення державної організації (установи, закладу).

Разом з тим, як було встановлено судом, відповідно до Постанови №628 Києво-Святошинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, тому слід замінити боржника у виконавчому провадженні - Києво-Святошинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області.

Керуючись статтями 243, 248, 379 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Подання Державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сютко Ярослави Ігорівни про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №320/6737/18, - задовольнити.

Замінити боржника у виконавчому провадженні - Києво-Святошинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області (код ЄДРПОУ 22933548; місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40).

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Щавінський В.Р.

Попередній документ
89292777
Наступний документ
89292779
Інформація про рішення:
№ рішення: 89292778
№ справи: 320/6737/18
Дата рішення: 18.05.2020
Дата публікації: 20.05.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; внутрішньо переміщених осіб
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (23.04.2020)
Дата надходження: 23.04.2020
Предмет позову: про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
18.05.2020 10:30 Київський окружний адміністративний суд