Ухвала від 15.05.2020 по справі 495/1669/20

Справа № 495/1669/20

№ провадження 1-кс/495/1094/2020

УХВАЛА

Про продовження строку забіжного заходу у вигляді

домашнього арешту

"15" травня 2020 р. м. Білгород - Дністровський

Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури - ОСОБА_3 ,

слідчого Білгород-Дністровського ВП ГУНП України в Одеській області - ОСОБА_4 ,

підозрюваного - ОСОБА_5 , захисника підозрюваного - адвоката - ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровському клопотання старшого слідчого СВ Білгород-Дністровського ВП ГУНП України в Одеській області ОСОБА_4 , про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у відношенні:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Білгород-Дністровського Одеської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

15 травня 2020 року старший слідчий СВ Білгород-Дністровського ВП ГУНП України в Одеській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з клопотанням про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Клопотання обґрунтовується тим, 17.03.2020 року, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не надалося можливого, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з мешканцями м. Білгород-Дністровський, Одеської області ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення шляхом таємного викрадення чужого майна, шляхом підбору ключа проникли до квартири АДРЕСА_2 , звідки таємно викрали майно, яке належить ОСОБА_9 , чим завдали матеріальної шкоди на загальну суму 30 000 гривень.

Далі, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_5 з місця вчинення кримінального правопорушення зникли, а викраденим майном розпорядились на власний розсуд, чим спричинили матеріальний збиток ОСОБА_9 , на загальну суму 30 000 грн.

Так, ОСОБА_5 , підозрюється у в скоєнні таємного викрадення чужого майна (крадіжка), поєднаної з проникненням у житло, за попередньою змовою групою осіб, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

17.03.2020 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру за ч.3 ст.185 КК України.

Вина ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- показаннями потерпілої ОСОБА_9 ;

- показами свідка ОСОБА_10 ;

- оглядом місця події, а саме майданчику=а, який знаходиться в м. Білгород-Дністровський біля будинку № 9 по вул. Сонячна м. Білгород-Дністровський Одеської області;

- оглядом місця події, а саме квартири АДРЕСА_2 ;

- речовими доказами.

Допитаний в якості підозрюваного ОСОБА_5 , відмовився від надання показів відповідно до ст.63 Конституції України.

Підозрюваний ОСОБА_5 вчинив тяжке кримінальне правопорушення, яке відповідно до ч.3 ст. 185 КК України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Строк досудового розслідування 13.05.2020 року продовжено виконуючим обов'язки керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури до трьох місяців - до 17.06.2020 року включно.

19.03.2020 року Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області відносно ОСОБА_5 був обраний запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, за місцем фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , строк дії якого закінчується 15.05.2020 року.

Беручи до уваги те, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового слідства встановлена наявність ризиків, передбачених п. п. 1,3, 4,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, не змінилася, ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, потерпілу, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інші кримінальні правопорушення, у зв'язку із чим слідчий просить продовжити строк запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 до трьох місяців у межах строку досудового розслідування, тобто до 17.06.2020 року включно.

Старший слідчий СВ Білгород-Дністровського ВП ГУНП України в Одеській області ОСОБА_4 в судовому засіданні клопотання підтримав.

Прокурор Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримала клопотання, просила його задовольнити.

Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник - адвокат ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту цілодобово, просили суд застосувати домашній арешт лише у нічний час доби.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що з матеріалів справи вбачається, що 17 березня 2020 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_5 під час допиту підозрюваного відмовився від надання показів відповідно до ст.63 Конституції України.

Обґрунтованість пред'явленої ОСОБА_5 підозри у скоєнні кримінального правопорушення, повністю підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами.

Ухвалою слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 19.03.2020 року, у відношенні підозрюваного ОСОБА_5 , застосований запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, строком до 15.05.2020 року.

У зв'язку із тим, що строк досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню спливає 17.05.2020 року, проте закінчити досудове розслідування в зазначений термін не представляється можливим, так як для повного, об'єктивного і всебічного розслідування обставин кримінального провадження, необхідно провести наступні слідчі та процесуальні дії:

- отримання висновку судово-товарознавчої експертизи;

- повідомлення ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 про зміну раніше повідомленої підозри;

- повідомлення сторонам кримінального провадження про відкриття матеріалів;

- надання сторонам кримінального провадження доступу до матеріалів досудового розслідування.

У зв'язку із складністю досудового розслідування постановою виконувача обов'язків керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_11 строк досудового розслідування продовжено до трьох місяців, тобто до 17.06.2020 року.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Під час вивчення мети і підстав для продовження запобіжного заходу, слідчими суддею встановлено, що заявлені органом досудового розслідування ризики передбачені ч. 2 ст. 177 КПК України, які були підставою для застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту не зменшились.

Обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу передбачені ст. 178 КПК України, також були перевірені судом при продовженні вказаного запобіжного заходу.

Відповідно до ст. 181 ч.6 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому ст. 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Враховуючи те, що обставини та підстави продовження підозрюваному ОСОБА_12 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту є й надалі доцільними, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту.

На даній стадії слідчий суддя не вбачає підстав для зміни підозрюваному ОСОБА_5 цілодобового домашнього арешту на арешт в нічний час доби, тому клопотання підозрюваного ОСОБА_5 та його захисника ОСОБА_6 задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 176-178, 181, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Білгород-Дністровського ВП ГУНП України в Одеській області ОСОБА_4 про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем його мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , встановлений відповідно до ухвали слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 18 березня 2020 року, строком до 17 червня 2020 року включно.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Повний тексту ухвали проголошений 18 травня 2020 року об 15:20 годині.

Слідчий суддя:

Попередній документ
89276508
Наступний документ
89276511
Інформація про рішення:
№ рішення: 89276509
№ справи: 495/1669/20
Дата рішення: 15.05.2020
Дата публікації: 08.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; застосування запобіжних заходів; домашній арешт
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (18.05.2020)
Дата надходження: 18.05.2020
Предмет позову: -
Розклад засідань:
19.05.2020 10:30 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
21.05.2020 15:00 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
18.06.2020 15:40 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області