Єдиний унікальний номер № 225/1738/20
Провадження № 3/225/994/2020
Дзержинський міський суд Донецької області
Іменем України
18 травня 2020 року м. Торецьк
Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Челюбєєв Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Торецького відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої реалізатором у ПП Фостик, зареєстрованої в АДРЕСА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 ,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
20 березня 2020 року приблизно о 15 год. 38 хв. ОСОБА_2 , будучи реалізатором в магазині ПП Фостик, розташованого в смт.Новгородське м.Торецька Донецької області за адресою: вул.Залізна, під час дії встановлених обмежень карантину, здійснила продаж промислового товару, а саме одного зашиту, однієї запальничці, двох ручок, чим порушила постанову КМУ № 211 від 11.03.2020 та Протокол № 4 засідання селищної комісії з питань ТЕБ та НС з питання попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID - 19.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, надавши суду письмову заяву, в якій просила розглянути справу без її участі у зв'язку з карантином, вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала повністю, щиро кається.
Отже, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19 та для забезпечення оперативності судового провадження, суддя вважає за необхідне розглянути справу про адміністративне правопорушення без участі ОСОБА_2 .
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
В статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико -санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2», на усій території України з 12 березня 2020 року встановлено карантин.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211» внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», згідно яких назва постанови викладена в новій редакції:
«Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2».
Пунктом 2.3 цієї постанови передбачено заборону з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботи суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Відповідно до ст.41 «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року, особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Законом України №530-1Х від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19 )» внесені зміни до КУпАП, який доповнено ст.44-3 - Порушення правил щодо карантину людей.
Так, відповідно до диспозиції статті 44-3 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 20.03.2020 серії АПР18 № 424375, 20 березня 2020 року приблизно о 15 год. 38 хв. ОСОБА_2 , будучи реалізатором в магазині ПП Фостик, розташованого в смт.Новгородське м.Торецька Донецької області за адресою: вул.Залізна, під час дії встановлених обмежень карантину, здійснила продаж промислового товару, а саме одного зашиту, однієї запальничці, двох ручок, чим порушила постанову КМУ № 211 від 11.03.2020 та Протокол № 4 засідання селищної комісії з питань ТЕБ та НС з питання попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID - 19.
Зазначені в протоколі обставини підтверджуються рапортами працівників Торецького ВП, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , протоколом огляду речей від 20.03.2020, розпискою, протоколом засідання селищної комісії, трудовим договором, витягом з реєстру поштової кореспонденції, відеозаписом, довідкою Торецького відділення поліції, відповідно до яких остання порушила правила щодо карантину людей, яке виразилось в продажу заборонених під час дії карантину промислових товарів.
Сама ОСОБА_2 в своїх поясненнях суду не заперечує факт порушення правил щодо карантину людей, яке виразилось в продажі заборонених під час дії карантину промислових товарів.
Оскільки ОСОБА_2 здійснила продаж заборонених під час дії карантину промислових товарів, що підтверджується доказами, які містяться в матеріалах справи, приходжу до висновку, що вона винна у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В той же час відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи, що ОСОБА_2 вину визнає повністю, працює, протягом року не піддавалася адміністративному стягненню, адміністративним правопорушенням не завдана шкода суспільним та державним інтересам, щиро кається у скоєному, тому суддя вважає за можливе, у відповідності з вимогами ст.22 КУпАП, звільнити її від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Крім того, ст.40-1 КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Оскільки ОСОБА_2 звільнена від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, тому суддя вважає за необхідне звільнити останню від сплати судового збору в розмірі 420 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України "Про судовий збір", із змінами, суддя
Звільнити ОСОБА_3 від адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП і обмежитись усним зауваженням.
Звільнити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від сплати судового збору в дохід держави.
Речові докази: один зошит на 18 аркушах, дві ручки та одну запальничку, які передані на зберігання ОСОБА_4 , залишити у її власності.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга через Дзержинський міський суд Донецької області протягом 10 (десяти) днів з моменту винесення постанови.
Суддя Є.В. Челюбєєв