Справа № 219/4401/20
Провадження № 3/219/1712/2020
15 травня 2020 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Лапченко О.М., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника ТОВ «Техмашсервіс-2010», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 164 ч.1 КпАП України,-
встановив:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «Техмашсервіс-2010», що розташоване за адресою: Донецька область, Бахмутський район, м. Сіверськ, вул. Шкільна, 55-Б, допустив провадження господарської діяльності підприємства без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме: з 01.07.2019 по 10.08.2019 (включно) на АЗС ТОВ «Техмашсервіс-2010» (код за ЄДРПОУ 38101678) за адресою; Донецька область, м. Сіверськ, вул. Шкільна, буд.55-Б, встановлено здійснення роздрібної торгівлі пальним (у тому чмслі роздрібний продаж бензина А92 код УКТ ЗЕД 2710124194 - чеки рро ф.н. 3000206750 №30949 від 01.07.19, 15,29 літрів на суму 470,77 грн., №30969 від 01.07.19, 200 літрів на суму 6250,00 грн., №30254 від 15.07.19, 16,78 літрів на суму 499,87 грн., №33911 від 05.08.19, 20 літрів на суму 595,80 грн.; бензин А95 код УКТ ЗЕД 2710124512 - чеки рро ф.н. 3000206750 № 34244 від 09.08.19, 5 літрів на суму 153,95 грн., №34279 від 10.08.19, 9,74 літрів на суму 299,89 грн.; газ скраплений УКТ ЗЕД 2111190000 - чек рро ф.н. 3000206750 № 31104 від 02.07.19, 33,12 літрів на суму 462,2, газ скраплений УКТ ЗЕД 2711129700 - чек рро ф.н. 3000206750 № 33472 від 01.08.19, 30,79 літрів на суму 399,67) без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на зазначене місце торгівлі, що є порушенням ч.ч.20,34 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (із змінами і доповненнями), чим порушив ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення №8073-Х від 07.12.1984 року (із змінами і доповненнями).
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що в протоколі відсутній підпис ОСОБА_1 , не міститься запису про відмову від підписання протоколу. Автор протоколу вказував, що ОСОБА_1 не був присутім при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, також правопорушнику не роз'яснювалися його права та обов'язки. З протоколу незрозуміло чи повідомлений ОСОБА_1 про складання такого протоколу взагалі, чи подавалися ним зауваження щодо складення протоколу, чи роз'яснювалися йому права та обов'язки.
Відповідно до ст.86 Податкового кодексу у разі незгоди платника податків, або його законних представників з висновками перевірки чи фактами її даними, викладеними в довідці перевірки, вона мають право подати свої заперечення до контролюючого органу, який проводив перевірку протягом десяти робочих днів з дня отримання акта.
Складений Головним управлінням ДПС у Донецькій області Державної податкової служби України акт щодо результатів фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та/або пального № 0047/05/99/31/32/38101678 від 06.03.2020 року для ознайомлення та підписання було надіслано 10.03.2020 року поштою керівнику за адресою ТОВ «Техмашсервіс-2010» ОСОБА_1 , проте не зрозуміло чи був він вручений адресату. В матеріалах адміністративної справи міститься роздруківка трекінг відправлень з сайту «Укрпошти», згідно якого поштове відправлення за № 8451112984179 вручено за адресою: 84522, м. Сіверськ, Україна, однак не зрозуміло кому саме воно вручене.
14.03.2020 року керівнику ТОВ «Техмашсервіс-2010» за адресою: Донецька обл., м. Сіверськ, вул. Шкільна, буд. 55Б, ГУ ДПС у Донецькій області був надісланий лист № 10105-99-32-01-16, яким було запрошено керівника ТОВ «Техмашсервіс-2010» ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Донецькій області у триденний термін після отримання листа у робочий час з 09.00 год. до 18.00 год. для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення, проте відомості про отримання керівником ТОВ «Техмашсервіс-2010» ОСОБА_1 вказаного запрошення в матеріалах справи відсутні. В матеріалах адміністративної справи міститься роздруківка трекінг відправлень з сайту «Укрпошти», згідно якого поштове відправлення за № 8451112983687 вручено за адресою: 84522, м. Сіверськ, Україна, однак не зрозуміло хто саме його отримав.
Керівник ТОВ «Техмашсервіс-2010» ОСОБА_1 для складання, ознайомлення, підписання, надання пояснень та отримання другого екземпляру протоколу про адміністративні правопорушення № 226 від 30.04.2020 року до Головного управління ДПС України у Донецькій області не з'явився, про що складено акт неявки № 59/05-99-32-01 від 30.04.2020 року.
06.05.2020 року керівнику ТОВ «Техмашсервіс-2010» за адресою: Донецька обл., м. Сіверськ, вул. Шкільна, буд. 55Б, ГУ ДПС у Донецькій області був надісланий другий примірник протоколу від 30.04.2020 року №226 про адміністративне правопорушення, складений відповідно до ч.1 ст.164 КУпАП та на підставі акту фактичної перевірки № 0047/05/99/31/32/38101678 від 06.03.2020 року, однак в матеріалах справи відсутні відомості про отримання протоколу керівником ТОВ «Техмашсервіс-2010» ОСОБА_1 . Відповідно до п.п.6, 7, 8 Розділу ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 12.03.2016 № 672/5 6 уповноважена посадова особа зобов'язана ознайомити особу, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, з її правами й обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу, та змістом статті 63 Конституції України, про що робиться відмітка у протоколі. Про обізнаність з вищевказаним особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом уповноваженої посадової особи; особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які вносяться до протоколу і засвідчуються підписом зазначеної особи. Пояснення може додаватись до протоколу окремо, про що робиться запис у протоколі; у разі відмови особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, від надання пояснень за суттю вчиненого правопорушення уповноважена посадова особа вносить до нього відповідний запис; протокол підписується уповноваженою посадовою особою та особою, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, а також може підписуватися свідками правопорушення у випадку їх наявності; у разі відмови особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, від підписання протоколу уповноважена посадова особа робить про це відповідний запис; особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, має право викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
З протоколу про адміністративне правопорушення незрозуміло чи повідомлений ОСОБА_1 про складання зазначеного протоколу взагалі, чи подавалися ним зауваження щодо складення протоколу, чи роз'яснювалися йому права та обов'язки.
Автор протоколу вказує, що керівник ТОВ «Техмашсервіс-2010» ОСОБА_1 для складання, ознайомлення, підписання, надання пояснень та отримання другого екземпляру протоколу про адміністративне правопорушення № 226 від 30.04.2020 року до Головного управління ДПС України ву Донецькій області не з'явився, про що складений акт неявки.
Разом з тим, діючий КпАП України не містить жодної норми про те, що протокол про адміністративне правопорушення може бути направлений правопорушнику за місцем його проживання чи роботи.
З матеріалів справи не вбачається, чи взагалі отримував даний акт щодо результатів фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та/або пального № 0047/05/99/31/32/38101678 від 06.03.2020 року та протокол про адміністративне правопорушення саме ОСОБА_1 , в зв'язку з чим, суд позбавлений можливості встановити наявність чи відсутність в діях правопорушника склад адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вище зазначені недоліки, допущені при складанні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП, і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.
А тому суд вважає необхідним направити адміністративний матеріал на доопрацювання з метою виправлення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 257, 283, 284 КпАП України, суд, -
матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 164 ч.1 КпАП України повернути для додаткового оформлення Головному управлінню Державної податкової служби України у Донецькій області.
Суддя О. М.Лапченко