Ухвала від 23.07.2007 по справі 7857-2007А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 201

УХВАЛА

23.07.2007

Справа №2-26/7857-2007А

УХВАЛА

Суддя господарського суду АР Крим Проніна О. Л. розглянувшиматеріали адміністративної справи 23.07.2007р. у судовому засіданні, яке почалося о 15:30, за участю секретаря судового засідання Комєдєва В.В.

За участю представників:

Від позивача - Депутатов В.А., дов. у справі

Від відповідача - не з'явився

Прокурор - не з'явився

Постановив ухвалу по справі №2-26/7857-2007А

За позовом Військового прокурора Сімферопольського гарнізону (м. Сімферополь, вул.. Казанська, 27) в інтересах держави в особі Кримського управління капітального будівництва Міністерства оборони України (м. Сімферополь, вул.. Залізнична, 5)

До відповідача Фороської селищної ради (м. Ялта, смт Форос, вул.. Космонавтів, 3)

Про спонукання до виконання певних дій

Сутність адміністративної справи:

Військовий прокурор Сімферопольського гарнізону в інтересах держави в особі Кримського управління капітального будівництва Міністерства оборони України звернувся до Господарського суду АР Крим з адміністративним позовом до відповідача - Фороської селищної ради та просить суд спонукати відповідача на найближчій сесії прийняти рішення про надання Кримському управлінню капітального будівництва Міністерства оброни України дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, площею 1,44 га для завершення будівництва 118-квартирного житлового будинку по вул.. Морській - Космонавтів, в смт Форос.

Під час розгляду справи від відповідача відзиву на адміністративний позов з документальним обґрунтуванням своїх заперечень, у разі їх наявності, до суду не надходило.

Відповідач та військовий прокурор в судове засідання не з'явились, про причини відсутності суду не повідомили. Про дату слухання справи повідомлені належним чином - повістками - викликами.

Розгляд справи відкладався в порядку ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України.

Однак, суд вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.

Пунктом 1 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

З наведених норм вбачається, що справою адміністративної юрисдикції може бути такий, переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (декількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовної прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги, приписи такого владного суб'єкта. У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі органи державної влади, місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції відносно іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції, та не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Суб'єкт (особа) за нормами Кодексу адміністративного судочинства України вважається суб'єктом владних повноважень лише тоді, коли він у конкретних правових відносинах, у яких виник спір, здійснює владні управлінські функції (владно керує поведінкою інших суб'єктів, а ці суб'єкти підкоряються вимогам та приписам такого владного суб'єкту). У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказаних владних управлінських функцій (відносно іншого суб'єкта, який є учасником спору), такий суб'єкт не знаходиться «при здійсненні владних управлінських функцій», та не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України необхідних ознак суб'єкта владних повноважень.

Як вбачається із наданого позову, предметом спору по дійсній справі спонукання відповідача здійснити певні дії щодо наданні позивачу дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки.

Отже, між Кримським управлінням капітального будівництва Міністерства оборони України та відповідачем - Фороською селищною радою виник спір щодо розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Вказані відносини є цивільними, господарсько - правовими, у яких відповідач є органом, уповноваженим надавати відповідний дозвіл, а позивач потенційним орендарем земельної ділянки.

Тобто, вказані особи у даних спірних відносинах сторони є рівними один до одного та не підпорядковуються один одному.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що даний спір не є публічно - правовим, на який, в свою чергу, поширюється компетенція адміністративних судів, а підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.

Даний спір має розглядатися відповідно до норм Господарського процесуального кодексу України у порядку господарського судочинства.

Пунктом 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Отже, суд вважає за необхідне застосувати по дійсній справі п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження по дійсній справі закрити.

Приймаючі до уваги викладене, керуючись п. 1 ст. 157, ст. 165, п. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства , суд -

УХВАЛИВ:

Провадження по дійсній справі закрити.

Роз'яснити сторонам, що відповідно ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України дійсна ухвала, постановлена за наслідками розгляду питання про дотримання судом предметної підсудності при порушенні провадження по справі може бути оскаржена.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Ухвала набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Ухвала вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали направити сторонам рекомендованою кореспонденцією.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Проніна О.Л.