Рішення від 18.05.2020 по справі 520/3834/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

18 травня 2020 р. Справа № 520/3834/2020

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ 08166355, м. Харків, вул. Коцарська, 56, 61052), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, м. Харків, майдан Свободи, буд. 5 Держпром, під. 3, пов. 2, 61022) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області , в якому просить суд:

- визнати протиправними дії (бездіяльність) ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не включення в довідку № ФХ115105 від 27.03.2018 про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, виданої на ім'я ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (таємність), надбавки за безперервну службу, премії;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 включити в довідку про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України виданої на ім'я ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (таємність), надбавки за безперервну службу, премії відповідно до розрахунку № ФХ-115105 від 03.01.2006 та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку призначеної пенсії.

Суд зазначає, що дана адміністративна справа не належить до переліку справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження та має незначну складність.

Відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду від 24.03.2020 відкрито спрощене позовне провадження у справі у відповідності до положень ст. 257 КАС України.

Згідно з положеннями ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч.2,3,4,5 ст.262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 28.12.2005 року позивачу призначено пенсію за вислугу років, 27.12.2019 року позивач з метою з'ясування правильності та законності перерахунку належних до виплати сум пенсії із 01.03.2018 року звернувся до відповідача із запитом про надання копії довідки, яку Харківський обласний військовий комісаріат надав до Пенсійного фонду України та на підставі якої було проведено перерахунок пенсії позивача. Листом від 10.01.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_2 у відповідь на запит позивача повідомило, що наведена довідка складена в єдиному примірнику, який направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, у зв'язку з чи надати означену довідку немає можливості. Так, позивач 15.01.2020 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із відповідним запитом щодо надання довідки. У відповідь на запит позивача Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області супровідним листом від 13.02.2020 направило на адресу позивача довідку про грошове забезпечення останнього. Ознайомившись зі змістом довідки позивачу стало відомо, що під час перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 відповідачем протиправно не включено до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії такі види грошового забезпечення, а саме: набавку за службу в умовах режимних обмежень (таємність) (10%); надбавка за безперервну службу (25 років) (90%); премія (33,3%). 25.02.2020 року позивач звернувся до відповідача із вимогою про складання та направлення до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області, з метою перерахунку пенсії з 01.03.2018 року, довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, із включенням до довідки вищевказаних видів грошового забезпечення. Проте, листом від 10.03.2020 року відповідач відмовив позивачу у складанні та направленні означеної довідки. Вважаючи таку відмову протиправною позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідачем, Харківським обласним військовим комісаріатом, 03.04.2020 року за вх.№01-26/26644/2020 до канцелярії суду подано відзив на позов, в якому зазначив, що заперечує проти позовних вимог, зважаючи на те, що існуючий порядок проведення перерахунку пенсій не передбачає подання Харківським обласним військовим комісаріатом довідки про додаткові види грошового забезпечення, крім передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категорія осіб" відповідно до якої перерахунок пенсії військовослужбовцям та деяким іншим категоріям осіб здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Також зазначив, зо врахування інших видів грошового забезпечення означеною постановою не передбачено у зв'язку з чим позовні вимоги задоволенню не підлягають.

16.04.2020 року за вх.№01-26/30476/2020 до канцелярії суду надійшли пояснення від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в яких управління зазначило, що управління у спірних правовідносинах діяло згідно чинного законодавства. Також вважає, що позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 21.04.2020 року за вх.№01-26/30849/2020 від позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву, в якому викладено правову позицію позивача стосовно порушених відповідачем у відзиві на позов питань.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

27.03.2018 року Харківським обласним військовим комісаріатом складено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій ОСОБА_1 відповідно до якої включено такі види грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років (50%).

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області було проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 року на підставі довідки від 27.03.2018 року №ФХ115105 наданої Харківським обласним військовим комісаріатом.

Позивач 25.02.2020 року звернувся до відповідача із заявою про складання та направлення до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області довідки про розмір грошового забезпечення, для перерахунку пенсії із включенням до означеної довідки таких видів грошового забезпечення, як надбавка за службу в умовах режимних обмежень (таємність) - 10%; надбавка за безперервну службу - 90%; премія - 33,3%.

Листом від 10.03.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_2 повідомив позивачу, що включення до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії будь-яких додаткових видів грошового забезпечення постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" не передбачено. Крім того зазначив, що додатком 2 постанови доведено форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, якою включення додаткових видів грошового забезпечення також не передбачено.

Вважаючи, що відповідачем протиправно не включено додаткові види грошового забезпечення в довідку про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсії від 27.03.2018 року №ФХ115105, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (надалі за текстом - Закон №2262-XII) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Згідно із ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців, повноваження щодо визначення умов, порядку перерахунку пенсій та їх розмірів належать Кабінету Міністрів України.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 зазначена постанова набирає чинності з 1 березня 2018 року.

Отже, з набранням чинності постановою від 30.08.2017 року №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45.

Згідно із пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі за текстом - "Порядок") під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Також на виконання повноважень, передбачених ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 року, пунктом 1 якої передбачено, що перерахунок пенсії, призначеної згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), проводиться з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа обіймала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Отже, постановами Кабінету Міністрів України № 103 та № 45 було визначено однакові складові грошового забезпечення, які мають враховуватися при здійсненні перерахунку пенсії позивача, а саме: оклад за посадою, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа обіймала на дату звільнення зі служби.

Існуючий на той час порядок проведення перерахунку пенсії не передбачав подання Харківським обласним військовим комісаріатом довідки про додаткові види грошового забезпечення, крім передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Відповідно, в силу вищевикладених положень нормативно-правових актів, ІНФОРМАЦІЯ_2 не мав повноважень щодо самостійного проведення нарахувань та видачі довідки з включенням інших додаткових видів грошового забезпечення.

Також, суд враховує, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Відповідно до частини 2 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року набрало законної сили 05.03.2019 року.

Як підтверджено матеріалами справи, перерахунок пенсії позивача здійснено на підставі довідки про розмір грошового забезпечення складеної ІНФОРМАЦІЯ_3 № ФХ115105 від 27.03.2018 року, яка складена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року з такими складовими: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років (50%).

Оскільки постановами Кабінету Міністрів України № 103 та № 45 (у редакції, діючій на час складання довідки) при перерахунку пенсії не передбачалось включення інших видів грошового забезпечення, ніж передбачених цими постановами, у тому числі тих які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, Харківський обласний військовий комісаріат правомірно не включив інші види грошового забезпечення до довідки про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії.

Крім того, подальше визнання нечинними пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не дає відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018 року. Оскільки, дата втрати чинності зазначених нормативно-правових актів пов'язана з датою набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18 (05.03.2019 року), що свідчить про відсутність правових підстав для визнання протиправними дій (бездіяльності) та зобов'язання відповідача щодо визначення грошового забезпечення у бажаному для позивача розмірі саме станом на 01.01.2018 року.

Суд зазначає, що розмір пенсій, які призначаються за Законом № 2262-ХІІ, знаходиться у пропорційному відношенні до розміру грошового забезпечення за посадою, яку пенсіонер займав на момент звільнення зі служби або за відповідною посадою (при перерахунку пенсії). До 01.01.2017 року на законодавчому рівні закріплено правило, згідно з яким підставою для проведення перерахунку пенсії була фактична зміна видів грошового забезпечення (введення додаткових видів грошового забезпечення або підвищення рівня грошового забезпечення).

Водночас після прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року № 1774-VIII, яким внесено зміни до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, підставою для перерахунку пенсії зазначено рішення Кабінету Міністрів України, до повноважень якого належить визначення на яких умовах та в якому розмірі слід здійснити перерахунок пенсії. Отже, саме Кабінет Міністрів України за наявності фінансових можливостей держави визначає підстави коли може бути проведено перерахунок пенсії особам, яким пенсія призначена за нормами Закону № 2262-ХІІ.

Вказані зміни до Закону № 2262-ХІІ не визнавалися не конституційними у встановленому порядку, є чинними та підлягають застосуванню до спірних правовідносин.

Отже, визнання протиправними та нечинними пунктів 1, 2 Постанови № 103 не створює до Харківського обласного військового комісаріату обов'язку скласти та видати повторно довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу станом на 01.01.2018 року.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що Харківський обласний військовий комісаріат у спірних правовідносинах діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження йому надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Посилання позивача в позовній заяві, що відповідач, застосовуючи норми пунктів 1, 2 постанови № 103 та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку №45, діяв всупереч вимогам Закону №2262-XII, які змінюють умови і норми пенсійного забезпечення військовослужбовців, є безпідставним, виходячи с такого.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 4 статті 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, законом було делеговано повноваження Кабінету Міністрів України щодо визначення умов і порядку здійснення перерахунку пенсій та їх розмірів.

З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач діяв згідно приписам ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII та виконував обов'язкові для нього нормативно-правові акти, видані Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин 1 та 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

За приписами ч. 1 та ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Отже, розглянувши усі подані документи і матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.

Позивач є звільненим від сплати судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір", а тому розподіл судових витрат згідно ст. 139 КАС України не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 5-10, 19, 77, 139, 241-246, 250, 255, 263, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ 08166355, м. Харків, вул. Коцарська, 56, 61052), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, м. Харків, майдан Свободи, буд. 5 Держпром, під. 3, пов. 2, 61022) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду із врахуванням приписів Закону України № 540-IX від 30 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст рішення виготовлено та підписано 18 травня 2020 року.

Суддя Ю. О. Супрун