Україна
Донецький окружний адміністративний суд
18 травня 2020 р. Справа№200/3233/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про:
визнання протиправними дій щодо незастосування п. 1 примітки додатку 1 та примітки додатку 14 до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з 01.03.2018 по 08.08.2018 включно з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” на 01.01.2018;
зобов'язання здійснити перерахунок посадового окладу та окладу за військовим званням з 01.03.2018 по 08.08.2018 включно з урахуванням п. 1 примітки додатку 1 та примітки додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” на 01.01.2018, та множення на відповідні тарифні коефіцієнти;
зобов'язання нарахувати компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку її виплати;
зобов'язання сплатити недоплачені протягом 2018 року суми грошового забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку та нарахованої компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку її виплати;
зобов'язання надати позивачу та Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області (м. Слов'янськ) для подальшого переоформлення пенсії: довідку про додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням, з урахуванням проведених перерахунків з 01.03.2018 по 08.08.2018 включно; грошовий атестат; пакет документів, пов'язаних з перерахунком пенсії.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що в період з березня по серпень 2018 року при обчисленні посадового окладу та окладу за військовим званням відповідач протиправно не застосовував пункт 1 примітки додатку 1 та примітки додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". При визначенні грошового забезпечення відповідач виходив з прожиткового мінімуму, встановленого на 01.01.2018, який становив 1762,00 грн., а мав виходити з 50 % мінімального розміру заробітної плати, що становить 1861,50 грн. Наведені дії відповідача призвели до нарахування та виплаті грошового забезпечення позивачу в меншому ніж належить розмірі, та в подальшому призвели до невірного визначення суми пенсії позивачу.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволені позовних вимог. В наданому відзиві відповідач зазначив, що він не є належним відповідачем у справі, оскільки є лише розпорядником бюджетних коштів 3 рівня, головним розпорядником коштів є Міністр оборони України розпорядниками коштів 2 рівня - командувачі (начальники) видів Збройних сил України, територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь, інших органів військового управління.
Згідно з пунктом 7 наказу Міністра оборони України № 65 від 15.02.2018 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2018 рік» витрати на грошове забезпечення військовослужбовців у 2018 році здійснюються згідно нормативно-правових актів у межах виділених асигнувань на грошове забезпечення. Рішенням Міністра оборони України № 248/1479 від 26.03.2018 встановлено, що з 01.03.2018 посадові оклади та оклади за військовим званням мають визначатися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» станом на 01.01.2018 на тарифний коефіцієнт згідно із тарифним розрядом, встановленим у штаті військової частини за відповідною посадою та на тарифний коефіцієнт за відповідним військовим званням. Додатками до цього рішення визначені розміри посадових окладів та окладів за військовим званням. Отже, відділ фінансового забезпечення відповідача при визначені грошового забезпечення позивача керувався розпорядженнями вищого командування та не міг вийти за межі виділених бюджетних асигнувань на виплату грошового забезпечення.
Вимоги позивача про виплату компенсації втрати частини доходу та зобов'язання надати документи до Головного управління Пенсійного фонду України для проведення перерахунку відповідач вважає також необґрунтованими, оскільки факт несвоєчасної виплати грошового забезпечення позивачу не мав місця, підстави вважати набуття позивачем права на перерахунок пенсії відсутні.
У наданій до суду відповіді на відзив позивач виклав незгоду із зазначеним відповідачем у відзиві на позов. За змістом відповіді Донецький обласний військовий комісаріат є належним відповідачем у справі, оскільки районний військовий комісаріат, де позивач обіймав посаду, не має статусу юридичної особи, та підпорядкований відповідачу. В свою чергу, обласні військові комісаріати мають статус юридичної особи, мають самостійний баланс та реєстраційні рахунки. В період служби у районному військовому комісаріаті позивач перебував на фінансовому забезпеченні відповідача.
Позивач зауважив, що відповідач в своїй діяльності мав керуватися нормативно-правовими актами, зокрема, постановами КМУ, які мають пріоритет перед наказами Міністра оборони України, що носять обмежений та вузько спрямований характер. Наполягаючи на обчисленні та виплаті грошового забезпечення в меншому ніж належить розмірі позивач наполягав на обґрунтованості заявлених ним вимог до відповідача.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30.03.2020 позовну заяву залишено без руху. Ухвалою від 06.04.2020 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проходив службу в Збройних силах України, має військове звання підполковник, є учасником бойових дій.
Відповідно до військового квитка серії НОМЕР_1 позивач перебуває на військовій службі з 30.07.1989, в період з 05.05.2015 по 08.08.2018 на посаді заступника військового комісару - начальника мобілізаційного відділення Волноваського районного комісаріату Донецької області. 08.08.2018 позивач виключений зі списків особового складу Волноваського районного комісаріату Донецької області, з 09.08.2018 звільнений з військової служби у відставку за пунктом «Б» за станом здоров'я на підставі висновку військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби на підставі наказу командувача сухопутних військ Збройних сил України № 277 від 26.06.2018.
Відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15.08.2018 позивач проходив військову службу в Волноваському районному комісаріаті Донецької області та перебував на фінансовому забезпеченні в Донецькому обласному військовому комісаріаті. Нараховане позивачу грошове забезпечення за період з 01.01.2018 по 08.08.2018 становить 329 185,81 грн.
Згідно з довідкою № 09/139/1 від 15.08.2018 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служи та деяких інших осіб» та абзацу 7 постанови КМУ від 17.07.1992 № 393 в період з березня 2018 року по липень 2018 року основний вид грошового забезпечення позивача складався з посадового окладу - 5220,00 грн., окладу за військове звання - 1410,00 грн. та надбавки за вислугу років в розмірі 50% основних видів грошового забезпечення в сумі 3315,00 грн.
Відповідно до наданого на запит позивача листа відповідача від 11.03.2020 під час проходження військової служби в період з 01.03.2018 по 08.08.2018 розмір посадового окладу позивача та окладу за військовим званням визначався без врахування примітки п. 1 додатку 1 та примітки додатку 14 до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців , осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», оскільки пунктом 4 цієї постанови встановлено, що розміри посадових окладів та окладу за військовим званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2018 на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатками 1, 12, 13, 14. Посадовий оклад позивача в сумі 5220,00 грн. визначався шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 1762,00 грн. на тарифний коефіцієнт 2,96 за тарифним розрядом 25, оклад за військовим званням позивача - «Підполковник» в сумі 1410,00 грн. визначався шляхом множення прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 на тарифний коефіцієнт згідно додатку № 14 - 0,8.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
Відповідно ч.ч. 1-4 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.
Відповідно до пункту 2 цієї Постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 4 постанови № 704 в редакції Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14 (пункт 4 в редакції Постанови КМ № 103 від 21.02.2018).
За попередньої редакцією пункту 4 Постанови № 704 було встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Додатком 1 до постанови № 704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Додатком 14 до постанови № 704 встановлено схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Приміткою 1 додатку 1 до вказаної Постанови Кабінету Міністрів України визначено, що посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. Приміткою до додатку 14 також передбачено що оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.
Згідно зі статтями 7, 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 грн., а мінімальна заробітна плата - 3723 грн.
Відповідно до пунктів 1-4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, пенсії призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно з п. 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Відповідно до наявних в матеріалах справи документів при обчисленні розміру посадового окладу позивача за посадою: заступник військового комісару - начальник мобілізаційного відділення Волноваського районного військового комісаріату відповідач виходив з тарифного розряду 25. Відповідно до додатку 1 до Постанови КМУ № 704 (тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу)) тарифному розряду "25" відповідає тарифний коефіцієнт 2,96.
Згідно з додатком 14 до Постанови КМУ № 704 (Схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу) військовому званню "підполковник " відповідає тарифний коефіцієнт 0,8.
Відповідно до довідки відповідача про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, за нормами, чинними на 01.03.2018, складеної щодо позивача, розмір посадового окладу та окладу за військовим званням у ній визначено шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 (1762 грн.), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1 і 14, як це передбачено пунктом 4 Постанови № 704.
Відтак, за розрахунками відповідача з заокругленням, розмір посадового окладу позивача за відповідною посадою склав 5220 грн. (1762 грн. х 2,96), розмір окладу за військовим званням склав 1410 грн. (1762 грн. х 0,8), розмір надбавки за вислугу років (50%) склав 3315 грн. ((5220 грн. + 1410 грн.) х 50%)).
Натомість, за доводами позивача, для розрахунку слід було брати не розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 01.01.2018, а 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018, що складало 1861,50 грн. (3723 грн. х 50%), як це передбачено примітками до додатків 1 та 14 до Постанови КМУ № 704.
Відтак, за розрахунками позивача, у складі грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з 01.01.2018 розмір посадового окладу за відповідною посадою мав становити 5510 грн. (1861,50 грн. х 2,96), розмір окладу за військовим званням - 1490 грн. (1861, 50 грн. х 0,8), розмір надбавки за вислугу років (50%) - 3500 грн. ((5510 грн. + 1490 грн.) х 50%)).
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України.
Постановою КМУ від 06.09.2005 № 870 затверджено Правила підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, які визначають загальні підходи до підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України (постанов і розпоряджень), їх форму, структуру та техніко-юридичні особливості розроблення з урахуванням нормопроектувальної техніки.
У пунктах 6, 11, 14, 15 цих Правил зазначено, що проект постанови Кабінету Міністрів України готується, зокрема, у разі затвердження положення або іншого нормативно-правового акта.
Проект постанови складається з назви, вступної та постановляючої частини і у разі потреби додатків.
Постановляюча частина постанови повинна містити: нормативні положення; конкретні доручення суб'єктам суспільних відносин у відповідній сфері; умови та порядок дії інших постанов (окремих норм); посилання на додатки (у разі їх наявності); норми, пов'язані з набранням чинності постановою (окремими нормами). У разі потреби визначаються орган (органи) виконавчої влади або посадова особа (особи), що здійснюють контроль за виконанням постанови.
Структурно постановлююча частина постанови викладається у такій послідовності: пункти, що містять нормативні положення; пункти, що стосуються внесення змін до постанов (розпоряджень) або визнання їх (окремих норм) такими, що втратили чинність; пункти, що містять окремі доручення; пункт, що стосується визначення дати набрання чинності постановою.
У пункті 20 Правил наведені вимоги, які встановлюються до змісту проекту положення або іншого нормативно-правового акта, який передбачається затвердити постановою.
Так, згідно з абзацом 7 підпункту 2 пункту 20 Правил в окремих випадках допускається, як виняток, застосування примітки (зноски) без нормативних положень.
Підпунктом 6 пункту 20 Правил передбачено, що додатки до проекту документа повинні містити перелік елементів, включення яких до тексту ускладнило б його сприйняття. Додатки позначаються цифрами.
Відповідно до пункту 24 Правил метою підготовки проекту акта про внесення змін до актів Кабінету Міністрів України є їх приведення у відповідність з прийнятими законами, актами Президента України, а також забезпечення взаємоузгодження норм окремих актів Кабінету Міністрів України.
Як передбачено пунктом 2.16 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 № 34/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за № 381/10661, включення до нормативно-правових актів приміток не допускається, за винятком випадків, якщо необхідно дати визначення будь-якого суміжного поняття або помістити короткий коментар, що допоможе точніше зрозуміти положення, викладені в структурній одиниці нормативно-правового акта. Примітки не повинні містити норм права.
Суд зазначає, що Постанова № 704 є підзаконним нормативно-правовим актом, яким Кабінет Міністрів України відповідно до частини четвертої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановив види та розміри грошового забезпечення військовослужбовців.
Як вбачається зі структури Постанови № 704, пунктом 1 її постановляючої частини затверджені нормативні акти, зокрема тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 1), схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 14).
У пункту 4 постановляючої частини Постанови № 704, у якій містяться нормативні положення, наведений порядок визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу.
Так, відповідно до норми пункту 4 Постанови № 704 на час прийняття цієї постанови передбачалося, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Додатки 1 та 14 до Постанови № 704, в яких у вигляді таблиці зазначені відповідні тарифні коефіцієнти, мають примітки пояснюючого характеру. Зокрема, у цих примітках наведена інформація щодо арифметичної дії (множення), яка застосовується при обчисленні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням, в залежності від відповідних тарифних коефіцієнтів, та наведені правила округлення розрахунків. У цих примітках норми права не містяться.
Постановою № 103 до пункту 4 Постанови № 704 внесено зміни, якими встановлено залежність розмірів посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на 01.01.2018 року, та вилучено умову, що такий розрахунок повинен проводиться виходячи із 50% розміру мінімальної зарплати, встановленого законом на 1 січня календарного року.
Проте, зміст приміток до Додатків 1 та 14 до Постанови №7 04 не був приведений у відповідність з нормою пункту 4 цієї ж постанови.
Суд зауважує, що пунктом 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII, який набрав чинності 01.01.2017, установлено, що після набрання чинності цим Законом мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.
Тому, згідно з Постановою КМУ № 704 (в редакції Постанови КМУ № 103) розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є стала величина - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом на 01.01.2018, а мінімальна заробітна плата (чи її частина) для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується.
Такі ж правила діють при визначенні грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби.
Доводи позивача щодо необхідності застосування при обчисленні посадового окладу та окладу за військовим званням, що враховуються для перерахунку його пенсії, такої розрахункової величини як мінімальна заробітна плата, обґрунтовані посиланням на текст приміток до Додатків 1 та 14 до Постанови № 704, суд не приймає, оскільки ці примітки не містять норм права та не узгоджуються з пунктом 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що відповідач, під час визначення позивачу посадового окладу та окладу за військовим званням в період з березня по серпень 2018 року, правильно розрахував розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2018.
Відтак, оскільки відповідач діяв правомірно, застосовуючи при обчисленні посадового окладу та окладу за військовим званням, що враховуються для перерахунку пенсії позивача таку розрахункову величину як прожитковий мінімум для працездатних осіб, визначений законом на 01.01.2018, на переконання суду, відсутні підстави вважати протиправними дії відповідача щодо незастосування пункту 1 примітки додатку 1 та примітки додатку 14 до Постанови КМУ № 704 при обчисленні позивачу посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018.
Враховуючи наведене, в суду відсутні підстави задоволення заявлених позивачем вимог в частині зобов'язання здійснити перерахунок розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з 01.03.2018 по 08.08.2018 включно з урахуванням п. 1 примітки додатку 1 та примітки додатку 14 до Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та сплатити недоплачені протягом 2018 року суми грошового забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку та нараховану компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку її виплати.
Відсутність факту порушення відповідачем порядку обчислення посадового окладу позивача та окладу за військовим званням за період з 01.03.2018 по 03.08.2018 свідчить про відсутність підстав для задоволення вимог позивача про зобов'язання нарахувати компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку виплати грошового забезпечення та надати довідку для здійснення перерахунку пенсії із врахуванням проведених перерахунків.
Враховуючи наведене, заявлені позивачем вимоги не підлягають задоволенню.
Підстави для розподілу судового збору відсутні.
З огляду на викладене вище, на підставі положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду або якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до п. 3 Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України строк на апеляційне оскарження продовжується на строк дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).
Згідно з пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Відомості про сторін:
ОСОБА_1 (позивач) - адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ;
Донецький обласний військовий комісаріат (відповідач) - адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ 08301764.
Суддя А.С. Михайлик