Рішення від 15.05.2020 по справі 140/5491/20

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2020 року ЛуцькСправа № 140/5491/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мачульського В.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області та зобов'язати неухильно виконувати рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2019 року по справі №140/859/19, яке набрало законної сили на підставі постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.08.2019 №857/5725/19, і забезпечити нарахування та виплату мені пенсії державного службовця за віком відповідно до ст.37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХП «Про державну службу» в у розмірі 60 відсотків заробітку, зазначеного у довідках Департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації від 07.03.2019 року № 3 та №4; скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області 907640187721 від 24.02.2020 та зобов'язання внести відповідні зміни до особової пенсійної справи та електронної пенсійної справи позивача в частині приведення їх у відповідність до рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2019 року по справі № 140/859/19, яке набрало законної сили на підставі постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.08.2019 №857/5725/19 щодо середньомісячного заробітку та основного розміру пенсії від середнього заробітку з 12 березня 2019 року; зобов'язання відповідача негайно здійснити донарахування недовиплаченої з 1 березня 2020 року пенсії та провести її виплату у найкоротший термін.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2019 року справа №140/859/19, позивачу призначено та пенсії державного службовця за віком згідно зі статтею 37 Закону України «Про державну службу» з 12 березня 2019 року у розмірі 60% заробітку, зазначеного у довідках Департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації №3 і №4 від 07 березня 2019 року.

Однак у березні 2020 року позивач отримала пенсію у меншому розмірі ніж повинна була отримувати.

Зазначає що зайшовши у особистий електронний кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного Фонду України, у розділ «Моя пенсія» позивач виявила, що на підставі рішення ГУ ПФУ у Волинській області №907640187721 від 14.02.2020 року, зменшено розмір середньомісячного заробітку (з якого розраховується розмір пенсії 60% від заробітку , який встановлений судовим рішення від по справі № 140/859/19 ) із 32029 грн.58 коп. до 21 239,50 коп., тобто менше на 10 790грн.08 коп. Крім того, звертаю увагу суду, на те що, відповідачем,. змінено дані про розмір моєї пенсії починаючи з 12.03.2019 без будь-яких законних підстав та юридичних обгрунтувань, що на думку позивача свідчить про серйозні порушення з боку відповідальних осіб ГУ ПФУ у Волинській області.

В подальшому ОСОБА_1 звернулась з письмовою заявою на ім'я начальника ГУ ПФУ у Волинській області Філіпчука П.В. , про надання письмового офіційного обгрунтування та пояснення причини та підстав зменшення з 01.03.2020 року, розміру пенсії, призначеної за рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2019 яке набрало законної сили. Також, після особистого прийому 12.03.2020 у начальника ГУ ПФУ у Волинській області Філіпчука П.В. , останній повідомив, що 05.12.2019 відповідачем була організована позапланова перевірка департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації, на предмет перевірки дотримання вимог закону щодо достовірності поданих відомостей для призначення (перерахунку) пенсії ОСОБА_1 за період з 01.02.2019 по 07.03.2019 і за результатами цієї перевірки із заробітної плати вилучили надбавку за інтенсивність праці.

За результатами проведеної перевірки видано довідку №1357/2 від 05.12.2019 у якій рекомендовано департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської ОДА замінити довідки №3 і №4 від 07.03.2019. Довідки було замінено під №14 від 05.12.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії держслужбовця та №15 від 05.12.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорії посад держслужби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади держслужби.

Вважаю, що ГУ ПФУ у Волинській області обмежило, встановлене рішенням суду моє право на пенсію за віком в належному, згідно чинного законодавства України розмірі, чим вийшов за межі повноважень, порушуючи частину 2 ст.19 Конституції України. З наведених підстав позивач просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 14.04.2020 відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) (а.с.54).

У відзиві на позов відповідач позовні вимоги заперечив (а.с.46-50). В обґрунтування своєї позиції вказав, що відповідачем виконано відповідно до покладених зобов'язань у встановленому чинним законодавством порядку рішення суду яке набрало законної сили.

Також, відповідач зазначив що, відповідальною особою ГУ ПФУ у Волинській області проведено позапланову перевірку з питань достовірності даних, зазначених в довідці від 07.03.2019 року № 3, про складові заробітної, плати - для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 07.03.2019 та зазначених в довідці від 07.03.2019 року № 4 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за лютий 2019 року ОСОБА_1 . За результатами проведеної перевірки виявлено, що в довідці від 07.03.2019 року №3 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), яка видана позивачу встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на суму 100,00 грн., відповідно до використаних при перевірці первинних документів. В довідці; від 07.03.2019 року № 4 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених - до категорій - посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на загальну суму,- 10890,08 грн., відповідні» до використаних при перевірці документів. Рекомендовано видати нові довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

10.12.2019 департаментом економіки та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації за вих. № 786/02-9/2-19 на адресу ГУ ПФУ у Волинській області направлено нові довідки № 14 та № 15 від 05.12.2019 року для призначення пенсії ОСОБА_1 в зв'язку із чим відповідно до рішення №907640187721 від 14.02.2020, розмір пенсії позивача перераховано від середньомісячного заробітку 21239,50 грн.

Відтак, підстав вважати, що відповідач у відносинах із позивачем вчинив дії, що порушують суб'єктивні права та законні інтереси останнього, та що Відповідач діяв не у межах повноважень чи не у спосіб, що .передбачені Конституцією та Законами України немає. Враховуючи вищевикладене, ГУ ПФУ у Волинській області позовну заяву ОСОБА_1 вважає безпідставною, та такою, що не підлягає задоволенню.

Сторони скористались своїм правом щодо подачі заяв по суті справи.

Враховуючи вимоги статті 263 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію державного службовця за віком згідно зі статтею 37 Закону України «Про державну службу» з 12.03.2019 у розмірі 60% заробітку, зазначеного у довідках Департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації №3 і №4 від 07.03.2019 .

Пенсія позивачу призначена на підставі рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2019 у справі №140/859/19 яке набрало законної сили на згідно постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.08.2019 р. № 857/5725/19.

10.03.2020 ОСОБА_1 звернулась з заявою на ім'я начальника ГУ ПФУ у Волинській області Філіпчука П.В. , про надання письмового офіційного обгрунтування та пояснення причини та підстав зменшення з 01.03.2020 року, розміру пенсії, призначеної за рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2019 яке набрало законної сили.

Відповідач листом від 27.03.2020 №1927-1789/Б-02/8-0300/20 повідомив позивача, що доплата, нарахована на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду включена до Реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою за № 50605 та буде виплачуватись відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 в порядку черговості, визначеної датою надходження судового рішення до боржника.

Також судом встановлено, що відповідальною особою ГУ ПФУ у Волинській області проведено позапланову перевірку з питань достовірності даних, зазначених в довідці від 07.03.2019 року № 3, про складові заробітної, плати - для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 07.03.2019 та зазначених в довідці від 07.03.2019 року № 4 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за лютий 2019 року ОСОБА_1 . За результатами проведеної перевірки видано довідку №1357/2 від 05.12.2019, у якій зазаначено, що в довідці від 07.03.2019 року №3 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), яка видана позивачу встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на суму 100,00 грн., відповідно до використаних при перевірці первинних документів. Також, в довідці; від 07.03.2019 року № 4 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених - до категорій - посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на загальну суму,- 10890,08 грн., відповідні» до використаних при перевірці документів. Рекомендовано видати нові довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

10.12.2019 департаментом економіки та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації за вих. № 786/02-9/2-19 на адресу ГУ ПФУ у Волинській області направлено нові довідки № 14 та № 15 від 05.12.2019 року для призначення пенсії ОСОБА_1

Рішенням №907640187721 від 14.02.2020, розмір пенсії позивача перераховано від середньомісячного заробітку 21 239,50 грн.

Позивач не погоджується з діями та рішенням ГУ ПФУ у Волинській області у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених позовних вимог та оцінюючи обґрунтованість заперечень відповідача на підставі поданих сторонами письмових доказів, наявних в матеріалах справи, суд виходить з такого.

Згідно з частиною першою ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також, у старості та в інших випадках, передбачених законом.

На виконання ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Право державних службовців на пенсійне забезпечення відповідно до статті 37 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ) визначено пунктами 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про державну службу від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889- VIII), який набрав чинності з 01.05.2016 року.

Зокрема, пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889- VIII передбачено, що особам, які на день набрання чинності цим Законом мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету міністрів України, пенсії призначаються відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій державних службовців.

Відповідно до п. 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - пятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктом 5 згаданого Порядку, визначено, що форма довідки про заробітну плату, яка подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Згідно з пунктом 6, у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Зі змісту вказаних норм, суд робить висновок, що особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», пенсія призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права на неї. При цьому, розмір пенсії обраховується органами пенсійного фонду, зокрема, на підставі довідок, виданих за встановленою формою уповноваженим державним органом, в якому працювала особа або його правонаступником.

Порядок перерахунку призначених відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ пенсій чинним законодавством не встановлений. Натомість, у статті 90 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII закріплено правило, за яким пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, стаття 42 якого визначає підстави перерахунку призначених пенсій.

В даному випадку, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 має право на призначення пенсії державного службовця. Вказана обставина встановлена Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2019 по справі № 140/859/19, яке набрало законної сили і, відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, не підлягає доказуванню.

На виконання вказаного рішення суду, ГУ ПФУ у Волинській області позивачу призначено пенсію державного службовця з 12.03.2019, розмір якої визначений на підставі довідок Департаменту економіки та європейської інтеграціїВолинської обласної державної адміністрації № 3 та №4 від 07.03.2019.

Як уже було встановлено судом ГУ ПФУ у Волинській області проведено позапланову перевірку з питань достовірності даних зазначених у довідках № 3 та №4 від 07.03.2019, за результатами якої складено довідку №1357/2 від 05.12.2019 у висновках якої зазначено що в довідці від 07.03.2019 року № 3 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), яка видана Позивачу встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на суму 100,00 грн., відповідно до використаних при перевірці первинних документів. В довідці; від 07.03.2019 року № 4 проукладові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених - до категорій - посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на загальну суму,- 10890,08 грн., відповідні» до використаних при перевірці документів. Рекомендовано видати нові довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

10.12.2019 департаментом економіки та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації за вих. № 786/02-9/2-19 на адресу ГУ ПФУ у Волинській області направлено нові довідки № 14 та № 15 від 05.12.2019 року для призначення пенсії ОСОБА_1

Рішенням №907640187721 від 14.02.2020, розмір пенсії позивача перераховано від середньомісячного заробітку 21 239,50 грн.

В той же час, суд зазначає, що рішення ГУ ПФУ у Волинській області про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №3 та №4 від 07.03.2019 ніким не оскаржувалось та у встановленому законодавством порядку не скасовувалось.

Діюче законодавство, яке регулює спірні правовідносини, не містить такої підстави для здійснення перерахунку призначеної пенсії державного службовця, як отримання нових довідок, що свідчить про відсутність правових підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача.

При цьому, суд не приймає до уваги доводи ГУ ПФУ у Волинській області стосовно неврахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №3 та №4 від 07.03.2019, оскільки в ниє є розбіжності, однак ці довідки є чинними, відповідають встановленій формі та містить інформацію, яка у визначеному законодавством порядку не спростована.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що дії відповідача по перерахунку позивачу з 01.03.2020 пенсії державного службовця без урахування складових заробітної плати, вказаних у довідках №3 та №4 від 07.03.2019, не відповідають критеріям, встановленим ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, є протиправними.

Частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У даній справі, звертаючись з позовом до суду, ОСОБА_1 просить суд захистити її право на отримання пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» шляхом визнання протиправними дій відповідача, що полягають у перерахунку розміру пенсії позивача як державного службовця з 01.03.2020 без урахування розміру заробітної плати державного службовця зазначеної в довідках №3 та №4 від 07.03.2019, скасування рішення ГУ ПФУ у Волинській області №907640187721 від 14.02.2020 та зобов'язання відповідача внести відповідні зміни до особової пенсійної справи позивача та електронної пенсійної справи позивача в частині приведення їх у відповідність до рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2019 року по справі № 140/859/19, яке набрало законної сили на підставі постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.08.2019 №857/5725/19 щодо середньомісячного заробітку та основного розміру пенсії від середнього заробітку з 12 березня 2019 року а також зобов'язання відповідача негайно здійснити донарахування недовиплаченої з 1 березня 2020 року пенсії та провести її виплату у найкоротший термін.

У зв'язку з цим, з метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів ОСОБА_1 , про захист яких поданий позов, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги шляхом прийняття рішення яким визнати протиправними дій відповідача, що полягають у перерахунку розміру пенсії позивача як державного службовця з 01.03.2020 без урахування розміру заробітної плати державного службовця зазначеної в довідках №3 та №4 від 07.03.2019, скасувати рішення ГУ ПФУ у Волинській області №907640187721 від 14.02.2020; зобов'язати відповідача внести відповідні зміни до особової пенсійної справи позивача та електронної пенсійної справи позивача в частині приведення їх у відповідність до рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2019 року по справі № 140/859/19, яке набрало законної сили щодо середньомісячного заробітку та основного розміру пенсії від середнього заробітку з 12 березня 2019 року; зобов'язати відповідача здійснити донарахування та виплату недовиплаченої з 1 березня 2020 року пенсії з врахуванням виплачених сум.

Керуючись статтями 2, 6, 72-77, 244-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дій Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області, що полягають у перерахунку розміру пенсії позивача як державного службовця з 01 березня 2020 року без урахування розміру заробітної плати державного службовця зазначеної в довідках №3 та №4 від 07 березня 2019 року.

Скасувати рішення Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області №907640187721 від 14 лютого 2020 року.

Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України у Волинській області внести зміни до особової пенсійної справи ОСОБА_1 та електронної пенсійної справи ОСОБА_1 в частині приведення їх у відповідність до рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2019 року по справі № 140/859/19, яке набрало законної сили щодо середньомісячного заробітку та основного розміру пенсії від середнього заробітку з 12 березня 2019 року.

Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України у Волинській області здійснити донарахування та виплату недовиплаченої з 1 березня 2020 року пенсії ОСОБА_1 з врахуванням виплачених сум.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк на апеляційне оскарження, визначений статтею 295 цього Кодексу, продовжується на строк дії такого карантину.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).

Головуючий

Суддя В.В. Мачульський