Справа № 1-1660/11
Провадження № 1-в/643/265/20
14 травня 2020 року м.Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи за поданням Московського відділу ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, раніше судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Т.в.о. начальника Московського відділу ГУ НП в Харківській області звернувся з поданням до суду про встановлення адміністративного нагляду, з визначенням певних обмежень у відношенні ОСОБА_2 , на підставі ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону начальник установи виконання покарань чи начальник органу внутрішніх справ щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Крім того, разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Так відповідно ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" підставами для встановлення нагляду є вирок суду та матеріали установ виконання покарань і органів внутрішніх справ.
Так, в поданні не зазначено на підставі якого вироку і яких конкретно з вказаних в законі підстав передбачених ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» пропонується встановити нагляд, не вказано, в чому саме, полягає небезпека для суспільства від останнього, не додана копія вироку, не долучені пояснення громадян, що характеризують поведінку особи, стосовно якої просять встановити адміністративний нагляд, оскільки виходячи зі змісту ч.2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у подані про встановлення або продовження адміністративного нагляду мають міститися обґрунтування доцільності застосування адміністративного нагляду, його продовження.
Враховуючи наведене, суд немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення питання щодо доцільності встановлення адміністративного нагляду щодо особи.
За таких обставин, матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 слід повернути для належного оформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Подання т.в.о. начальника Московського відділу ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 - повернути для доопрацювання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1