Ухвала від 15.05.2020 по справі 280/3688/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

з питань встановлення способу і порядку виконання судового рішення

15 травня 2020 рокуСправа № 280/3688/19

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі заяву старшого державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Частюка В.О. про встановлення способу і порядку виконання судового рішення у адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 02.09.2019 у справі №280/3688/19 позов задоволено: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо припинення виплати ОСОБА_1 пенсії за віком за період з 01.07.2018 по 31.08.2018; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області відновити виплату ОСОБА_1 пенсії за віком за період з 01.07.2018 по 31.08.2018 та виплатити заборгованість, що виникла за період з 01.07.2018 по 31.08.2018 в сумі 7307 грн. 84 коп.; стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області судові витрати в сумі 768 грн. 40 коп.

04.12.2019 видано виконавчий лист, за яким 10.02.2020 державним виконавцем відкрито виконавче провадження №61228365.

На адресу суду надійшла заява старшого державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Частюка В.О. про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Заява обгрунтована тим, що листом від 19.02.2020 за вих. №0800-0803-6/4352 боржник повідомив про часткове виконання рішення суду в частині перерахунку пенсії. До листа боржником, в якості підтвердження часткового виконання рішення суду в частині поновлення виплати пенсії надано копію протоколу та копію довідки в якості підтвердження нарахування пенсії, згідно якого стягувачу нараховано 7307,84 грн. пенсійних виплат. Проте, виплату нараховано суми пенсії боржником не здійснено з посиланням на те, що підпунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України №637 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року №778» призначена соціальна виплата з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи. Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачується на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. Станом на теперішній час кошти стягувачу не виплачені, урядом не встановлено та не прийнято жодного нормативно-правового акту, який би врегульовував або визначав «окремий порядок» виплати суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період внутрішньо переміщеним особам». На теперішній час для подальшого виконання рішення суду наявні, передбачені законодавством обставини, а саме: прийняті Кабінетом Міністрів України постанови від 08.06.2016 №365 та від 05.11.2014 №637, що ускладнюють виконання судового рішення, яке набрало законної сили. З огляду на викладене, заявник просить суд встановити спосіб виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02.09.2019 по справі №280/3688/19, посилаючись на ст.378 КАС України, шляхом: зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду в Запорізької області виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком за період з 01.07.2018 по 31.08.2018 та виплатити заборгованість, що виникла за період з 01.07.2018 по 31.08.2018 в сумі 7307 грн. 84 коп., однією сумою без використання при такому поновленні виплати постанов Кабінету Міністрів України.

Ухвалою суду від 08.05.2020 заяву старшого державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Частюка В.О. про встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі №280/3688/19 призначено до розгляду на 15.05.2020.

Відповідно до ч.1 ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно з ч.2 ст.378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Як зазначено у ч.3 ст.33 Закону України "Про виконавче провадження", за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (ч.3 ст.378 КАС України).

В заяві старший державний виконавець Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Частюк В.О. просить суд встановити спосіб і порядок виконання судового рішення шляхом: зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду в Запорізької області виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком за період з 01.07.2018 по 31.08.2018 та виплатити заборгованість, що виникла за період з 01.07.2018 по 31.08.2018 в сумі 7307 грн. 84 коп., однією сумою без використання при такому поновленні виплати постанов Кабінету Міністрів України. Дана заява стосується не щодо встановлення способу і порядку виконання судового рішення, а фактично стосується зміни суті резолютивної частини зазначеного рішення суду від 02.09.2019. Тобто, з заяви випливає наявність нових позовних вимог, які не заявлялись при розгляді адміністративної справи, що в свою чергу є порушенням норм процесуального права.

Також, суд вважає, що обставини викладені в заяві старшого державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Частюка В.О. про встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі №280/3688/19 не обґрунтовують доцільність і необхідність такої зміни.

Отже, заява старшого державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Частюка В.О. про встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі №280/3688/19 від 02.09.2019 не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 243, 248, 378 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви старшого державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Частюка В.О. про встановлення способу і порядку виконання судового рішення у адміністративній справі №280/3688/19 - відмовити у повному обсязі.

Копію даної ухвали направити учасникам справи.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: adm.zp.court.gov.ua/sud0870/.

Ухвала набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.256 КАС України.

Ухвала оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.294, 295 КАС України.

Суддя О.О. Прасов

Попередній документ
89248408
Наступний документ
89248410
Інформація про рішення:
№ рішення: 89248409
№ справи: 280/3688/19
Дата рішення: 15.05.2020
Дата публікації: 18.05.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Запорізький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; внутрішньо переміщених осіб
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (07.05.2020)
Дата надходження: 07.05.2020
Предмет позову: визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії