15 травня 2020 року № 371/60/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Миронівської районної державної адміністрації Київської області
про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
I. Зміст позовних вимог
До Миронівського районного суду Київської області звернулася ОСОБА_1 з позовом до Миронівської районної державної адміністрації Київської області, в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення Миронівської районної державної адміністрації в Київській області у підготуванні подання на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації для визначення ОСОБА_1 , статусу учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС;
- зобов'язати Управління соціального захисту населення Миронівської районної державної адміністрації в Київській області підготувати та подати на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації подання для визначення ОСОБА_1 , статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
II. Позиція позивача та заперечення відповідача
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем протиправно та безпідставно відмовлено у підготуванні та направлені її документів до комісії Київської обласної державної адміністрації, оскільки нею було надано вичерпний перелік документів, які передбачені чинним законодавством України.
Відповідач своїм правом, надати відзив на позовну заяву, не скористався.
Згідно штрихового ідентифікатора з Укрпошти ухвала від 03.03.2020 вручена відповідачеві 11.03.2020 за довіреністю.
III. Процесуальні дії у справі
Ухвалою Миронівського районного суду Київської області від 24.01.2020 адміністративну справу №371/60/20 передано до Київського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Ухвалою суду від 03.03.2020 відкрите спрощене позовне провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Згідно з частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання; якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.
З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважає можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 є громадянкою України, що підтверджується паспортом серії СМ188478 виданим Миронівським РВ ГУ МВС України у Київській області 02.02.2000 (а.с.6).
Згідно посвідчення серії НОМЕР_1 виданим Київською обласною державною адміністрацією 06.10.2006 та вкладкою до нього № НОМЕР_2 позивач має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (Категорія 1) (а.с.1).
Відповідно до витягу з акту огляду МСЕК до довідки Сер. КИО-1 №201214 позивачу встановлено 2 групу інвалідності з 14.07.2006, причиною інвалідності стало захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧЕАС (а.с.7).
Довідкою №01-04/567 від 01.04.2011 виданою Київською обласною державною адміністрацією підтверджується та витягом з протоколу №3/2011 від 01.04.2011, що ОСОБА_1 приймала участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі невоєнізованого формування служби торгівлі і харчування ЦО Миронівського району від Миронівської райспоживспілки в період з 31.07.1986 по 10.09.1986 (а.с.11).
Як вбачається з матеріалів справи у грудні 2019 позивач звернулася із заявою до Управління соціального захисту Миронівської районної державної адміністрації Київської області щодо встановлення статусу визначення статусу учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та видачі посвідчення встановленого зразка.
Листом №06-26/15 від 09.01.2020 Управлінням соціального захисту Миронівської районної державної адміністрації Київської області відмовило позивачу у підготуванні та поданні на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації для визначення ОСОБА_1 , статусу учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС у зв'язку із неподанням повної інформації (а.с.8).
Вважаючи таке рішення суб'єкта владних повноважень протиправним, позивач звернувся з даним позовом до суду.
V. Норми права, які застосував суд
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та соціального захисту потерпілого населення визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-ХІІ (далі -Закон №796-ХІІ).
Відповідно до ст.9 Закону №796-ХІІ, особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є:
1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків;
2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
3) громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт;
4) громадяни, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.
Згідно зі ст. 10 Закону №796-ХІІ учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців*, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно примітки до зазначеної статті, до військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби, військовозобов'язані, призвані на військові збори, військовослужбовці-жінки, а також сержанти (старшини), солдати (матроси), які перебувають (перебували) на дійсній строковій службі у збройних силах, керівний і оперативний склад органів Комітету державної безпеки, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань.
Відповідно до ст.65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.
Дітям, які не досягли повноліття, посвідчення видаються на загальних підставах та вручаються батькам.
При зміні категорії, а також у випадках, передбачених статтею 17 цього Закону, посвідчення підлягає заміні.
Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону № 796-XII підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Процедуру видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та видачу посвідчень громадянам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадянам, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих визначає Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року №551 (далі також - Порядок №551).
Згідно з п. 11 порядку №551 посвідчення видаються уповноваженими органами за поданням райдержадміністрацій за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, утворених уповноваженими органами (далі - регіональні комісії).
Посвідчення видаються в тому числі учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - на підставі одного з таких документів: довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами (наказ чи розпорядження про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) в зоні відчуження, особового рахунка, табеля обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства про прибуття та вибуття працівника, шляхових листів (за наявності), трудової книжки (у разі потреби); та довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об'єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку; довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об'єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку.
VI. Оцінка суду
Суд звертає увагу, що предметом розгляду даної справи є правомірність дій, а саме прийняття рішення про відмову у направленні документів до відповідної комісії Київської обласної державної адміністрації для встановлення позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської катастрофи та видачі відповідного посвідчення відповідача як суб'єкта владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи, відмовляючи у направленні документів до комісії при Київській обласній державній адміністрації для встановлення позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської катастрофи та видачі відповідного посвідчення, відповідачем у листі №06-26/15 від 09.01.2020 вказано на відсутність у поданих документах позивачем довідки зазначеної у п.11 Постанови про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами. Наведене стало підставою для відмови у підготуванні подання на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації для визначення статусу учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (а.с.8).
Щодо наведених посилань відповідача у листі №06-26/15 від 09.01.2020 суд зазначає наступне.
Пунктом 11 Порядку №551 визначено, що посвідчення видаються уповноваженими органами за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами (далі також - регіональні комісії). Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС посвідчення видаються на підставі одного з таких документів:
- довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами (наказ чи розпорядження про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) в зоні відчуження, особового рахунка, табеля обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства про прибуття та вибуття працівника, шляхових листів (за наявності), трудової книжки (у разі потреби);
- довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об'єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку.
Пунктом 13 Порядку № 551 встановлено, що спірні питання щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, та осіб, евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, розглядаються утвореними Київською та Житомирською облдержадміністраціями комісіями з вирішення спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також осіб, евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, на підставі підтвердних документів про участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, евакуацію із зони відчуження в 1986 році, документів, що підтверджують факт проживання в населеному пункті, віднесеному до зони відчуження. Особові справи громадян надсилаються на розгляд комісій, зазначених в абзацах першому і другому цього пункту, за рішенням регіональних комісій.
Таким чином, Порядок №551 передбачає, що спірні питання щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, та осіб, евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, розглядаються утвореною при Київській облдержадміністраціями комісією з вирішення спірних питань лише після прийняття відповідного рішення регіональною комісією.
Пунктом 1.2 Положення про Комісію Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 05.02.2019 №50 та зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області від 08.02.2019 за № 21/1216 (далі - Положення № 50), визначено, що комісія Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі - Регіональна комісія) це постійно діючий колегіальний орган, що утворюється розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації.
Згідно з пунктами 3.1, 3.2 Положення №5 основними завданнями Регіональної комісії є всебічний і об'єктивний розгляд, вивчення та аналіз особових справ громадян, що виносяться на розгляд Регіональної комісії від органів соціального захисту населення Київської області за місцем проживання (реєстрації) осіб, з метою визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян; перевірка правильності визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідних категорій, та іншим категоріям громадян на підставі первинних документів, що надходять від органів соціального захисту населення Київської області за місцем проживання (реєстрації) осіб, державних установ, департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації та опрацювання особових справ громадян.
Пунктом 3.3. Положення № 50 визначено, що Регіональна комісія відповідно до покладених на неї завдань приймає, зокрема, рішення про визначення/відмову у визначенні статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян; про направлення особових справ громадян до комісії з вирішення спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї при Київській обласній державній адміністрації; про направлення особових справ громадян до комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, при Міністерстві соціальної політики України, розгляд яких відноситься до їх компетенції.
Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 08.01.2019 № 4, зареєстрованим в Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області 22.01.2019 № 10/1205, затверджено Положення про комісію Київської обласної державної адміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (далі-Положення № 4).
Відповідно пункту 3.4 Положення №4 Комісія відповідно до покладених на неї завдань приймає рішення про визначення/відмову у визначенні статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження.
Пунктом 5.4 Положення №4 встановлено, що Комісія розглядає спірні питання, віднесені до її компетенції за рішенням регіональних комісій.
З огляду на те, що Порядок № 551 не наділяє органи соціального захисту населення на власний розсуд визначати відповідність поданих документів вимогам законодавству, відповідач зобов'язаний був передати отримані від позивача документи саме на розгляд Комісії Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян для прийняття останньою відповідного рішення.
Відтак, на думку суду, відмовляючи позивачу в оформленні подання для встановлення статусу учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення, відповідач діяв з перевищенням своїх повноважень, оскільки в його компетенцію відповідно до чинного законодавства входить лише функція прийняття необхідного пакету документів та підготовка подання до комісії Київської обласної державної адміністрації, яка, у свою чергу, має повноваження приймати рішення щодо надання особі, зокрема, статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або відмови у такому статусі.
Отже, своїм рішенням відповідач позбавив позивача певного кола прав, свобод та соціальних гарантій, якими останній був наділеним, у зв'язку з наданням державою певного правового статусу - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Управління соціального захисту населення Миронівської районної державної адміністрації в Київській області підготувати та подати на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації подання для визначення ОСОБА_1 , статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС суд зазначає наступне.
Згідно з частиною четвертою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Згідно з приписами абзацу 2 вказаної норми у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Суд також враховує, що у Рекомендації № R (80) 2 комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятою Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 1980 року на 316-й нараді заступників міністрів, зазначено, що під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Отже, дискреційним повноваженням є повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийняті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) обрати один з кількох варіантів рішення.
Суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.
При цьому, у випадку, коли закон встановлює повноваження суб'єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, то суд зобов'язує відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити певну дію. У випадку, коли суб'єкт наділений дискреційними повноваженнями, то суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення), з урахуванням встановлених судом обставин.
Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Враховуючи, що послідовність дій суб'єкта владних повноважень - Управління соціального захисту населення Миронівської районної державної адміністрації в Київській області - під час встановлення особі статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС чітко визначений чинним законодавством, суд вважає, що задоволення вимоги про зобов'язання відповідача вчинити вказані дії не є втручанням у компетенцію суб'єкта владних повноважень.
З урахуванням тієї обставини, що оскаржувані дії відповідача в розглядуваній ситуації не ґрунтуються на дискреційних повноваженнях, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача підготувати та подати на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації подання для визначення ОСОБА_1 , статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є обґрунтованими.
VII. Висновок суду
Частиною 1 статті 73 КАС України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.1 ст. 77 КАС України).
Згідно статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Суд вважає, що відповідачем як суб'єктом владних повноважень не доведено правомірність вчинених ним дій, що оскаржується позивачем.
Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
IX. Розподіл судових витрат
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач є звільненим від сплати судового збору (а.с.1,7). Доказів понесення інших судових витрат позивач суду не надав. Таким чином, судові витрати відшкодуванню на користь позивача не підлягають.
Керуючись статями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення Миронівської районної державної адміністрації в Київській області у підготуванні подання на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації для визначення ОСОБА_1 , статусу учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Миронівської районної державної адміністрації в Київській області підготувати та подати на розгляд Регіональної комісії Київської облдержадміністрації подання для визначення ОСОБА_1 , статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Леонтович А.М.
Дата виготовлення та підписання повного тексту рішення: 15 травня 2020р.