КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 488/4488/19
Провадження № 2-а/488/26/20
Іменем України
03.03.2020 року м. Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва
у складі головуючої по справі судді - Чернявської Я.А.,
при секретарі судового засідання - Сенчук К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області про визнання протиправними дії та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху,-
11.11.2019 року позивач звернувся до Корабельного районного суду м. Миколаєва із адміністративним позовом про визнання протиправними дії та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
В обґрунтування позову позивач вказав, що постановою серії ДП 18 № 571256, винесеною 01.11.2019 року поліцейським роти № 4 , 2 батальйону Управління патрульної поліції в Миколаївській області сержанта поліції Білоуса Олександра Валерійовича, він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 121 КУпАП, згідно з якою на нього був накладений штраф у розмірі 340 грн. Вказана постанова була мотивована тим, що позивач порушив п.п. 31.3 Б ПДР України, тобто під час перевірки документів було встановлено, що ОСОБА_1 , керував транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно не пройшов.
Не погоджуючись із вказаною постановою, позивач просив її скасувати, через те, що на його переконання він не порушував ПДР, а дії інспектора щодо притягнення його до адміністративної відповідальності просив визнати протиправними.
Сторони в судове засідання не з"явилися.
Представник позивача надав до суду заяву про слухання справи за його відсутності та за відсутності позивача, позов підтримав, просив про його задоволення.
Представник відповідача надав до суду заяву про слухання справи без його участі, заперечував проти задоволення позову. Надав до суду відзив на позов, який долучено до матеріалів справи. Також до матеріалів справи долучено диск з відеозаписом з нагрудного відеореєстратора інспектора.
Суд, дослідивши зібрані письмові докази по справі, дослідивши відеодоказ, прийшов до висновку, що позовні вимоги є безпідставними і такими, що не підлягають задоволенню, виходячи із наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом тощо.
Відповідно до ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Сттаття 14 Закону України "Про дорожній рух" визначає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги Правил дорожнього руху, а також бути взаємно ввічливими.
Судовим розглядом встановлено, що постановою серії ДП 18 № 571256, винесеною 01.11.2019 року поліцейським роти № 4 , 2 батальйону Управління патрульної поліції в Миколаївській області сержанта поліції Білоуса Олександра Валерійовича, він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 121 КУпАП, згідно з якою на нього був накладений штраф у розмірі 340 грн. Вказана постанова була мотивована тим, що позивач порушив п.п. 31.3 Б ПДР України, тобто під час перевірки документів було встановлено, що ОСОБА_1 , керував транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно не пройшов.
Частина 3 ст. 121 КУпАП визначає, що керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно не пройшов.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Факт скоєння позивачем правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 121 КУпАП є наявним та підтверджується наданими стороною відповідача доказом у вигляді відеозапису № 20191101204755001012 з нагрудного відеореєстратора DM-4033.
Статтею 254 КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
Статтею 258 КУпАП визначено, що протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, та адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі. У випадках, передбачених частинами першою та другою цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 283 цього Кодексу. Якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 цього Кодексу, крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 цього Кодексу, та правопорушень у сфері забезпечення дорожнього руху, у тому числі зафіксованих в автоматичному режимі. Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення. Постанова у справі про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Аналогічні за змістом приписи містяться в Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженій наказ Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року N 1395, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року за N 1408/27853.
При цьому у відповідності до п. 2 розділу ІІІ Інструкції постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема частинами другою і третьою статті 122 КУпАП, виноситься на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Наведене відповідає положенням ст. 276 КУпАП, за правилами частини 1 якої справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Таким чином під час винесення оскаржуваної постанови відповідач мав право винести постанову на місці вчинення адміністративного правопорушення без складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Судовим розглядом встановлено, що посадова особа відповідача дотрималася порядку притягнення позивача до адміністративної відповідальності, передбаченого діючим КУпАП.
Оспорюючи факт вчинення адміністративного правопорушення, позивач не надав суду жодного належного і допустимого доказу, який би доводив його позовні вимоги, а наведені ним доводи не знайшли свого підтвердження у ході судового розгляду справи.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , слід відмовити, оскільки його позов є необґрунтованим та недоведеним, а оскаржувана ним постанова є такою, що відповідає вимогам ст.ст. 283-284 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 5-11, 77, 286, 292 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області про визнання протиправними дії та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення до П"ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Сторони по справі:
Позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 );
Відповідач - Управління патрульної поліції в Миколаївській області ( адреса: м. Миколаїв, вул. Новозаводська, 1-Б).
Суддя Я.А. Чернявська