Ухвала від 13.05.2020 по справі 446/1315/15-к

Справа № 446/1315/15-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.05.2020 року Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

в складі: головуючого - судді ОСОБА_1

за участі: секретаря судового засідання ОСОБА_2

представника Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3

особи, щодо якої вирішується питання щодо встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання т.в.о. начальника Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду та застосування обмежень щодо

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого 27.09.2016 Кам'янка-Бузьким районним судом Львівської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 30.05.2018,

ВСТАНОВИВ:

29.04.2020 до Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області надійшло клопотання т.в.о. начальника Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 та застосування обмежень відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

В судовому засіданні представник поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив таке задовольнити. Вказав, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення на став, притягувався до адміністративної відповідальності, а тому є необхідність у встановленні йому адміністративногь нагляду та застосування до нього обмежень, вижначених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, ствердив, що дійсно після відбуття покарання неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Заслухавши учасників процесу, перевіривши матеріали клопотання, суд дійшов до висновку, що клопотання слід задовольнити, виходячи з наступних міркувань.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 27.09.2016 був засуджений Кам'янка-Бузьким районним судом Львівської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року 6 місяців років позбавлення волі та 30.05.2018 звільнений з місць позбавлення волі за на підстві ухвали Шевченківського районного суду м.Львова від 22.05.2018 про умовно-дострокове звільненя від відбування покарання, невідбутий термін 4 місяці 19 днів.(арк. справи 12-16).

Після відбуття покарання за вказаним вироком суду ОСОБА_4 незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, що стверджується:

постановою поліцейського СРПП №3 Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області від 29.04.2019 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 127 КУпАП та застосування до нього штрафу у виді 136 грн;

постановою ДОП СППП Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області від 10.03.2020 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП та накладення та нього адміністративного стягнення у виді попередження;

постановою ДОП СППП Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області від 10.03.2020 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП та накладення та нього адміністративного стягнення у виді попередження;

постановою ДОП СППП Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області від 06.04.2020 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП та накладення та нього адміністративного стягнення у виді штрафу у сумі 51 грн.

Також, 10.03.2020 ДОП СППП Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 було оголошено ОСОБА_4 попередження про встановлення щодо нього адміністративного нагляду в разі неприпинення порушень громадського порядку та прав інших громадян.

Відповідно до п. в ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі по тексту Закону) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з п. в ч. 1 ст. 4 Закону підставами для застосування адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону є матеріали органів Національної поліції.

Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ч. 1 ст. 6 Закону).

Судом всатновлено, що ОСОБА_4 був засуджений за умисний тяжкий злочин та після відбуття покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, незадовільно характеризується за місцем проживанння.

Відтак, з врахування викладеного та з метою запобігання вчиненню ним злочинів, як особою, звільненою з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на нього, відповідно до ст. 3 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» щодо ОСОБА_4 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном 1 рік.

При цьому, відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження: заборонити йому: залишати місце постійного проживання з 22.00 год. до 06.00 год., крім роботи в нічний час; заборонити виїзд в особистих справах за межі Кам'янка-Бузького району без дозволу працівників поліції; зобов'язати щопонеділка кожного місяця з'являтись в органи поліції для реєстрації.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 3,5,6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994р. (з наступними змінами і доповненнями),-

УХВАЛИВ:

Подання задовольнити.

Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адміністративний нагляд терміном один рік.

Застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження :

1)заборонити залишати місце постійного проживання з 22:00 год. до 6:00 год., крім роботи в нічний час;

3) заборонити виїзд в особистих справах за межі Кам'янка-Бузького району без дозволу працівників поліції;

4) зобов'язати щопонеділка кожного місяця з'являтись в органи поліції для реєстрації.

Виконання ухвали доручити Кам'янка-Бузькому ВП ГУ НП у Львівській області.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1