Справа № 292/521/20
Провадження № 3/444/579/2020
14 травня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла із Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм у ФОП ОСОБА_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Жовківським РВ ГУМВС України у Львівській області 04.08.2011 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 08.04.2020 року о 04 год 40 хв. на автодорозі Київ-Чоп, 178 км, керуючи транспортним засобом "Scania R450", номерний знак НОМЕР_3 з напівпричіпом "Schmitz SCB", номерний знак НОМЕР_4 , не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем "DAF FTXF 105.460", номерний знак НОМЕР_5 з напівпричіпом "Krone SDP27", номерний знак НОМЕР_6 , який рухався попереду та яким керував ОСОБА_3 . Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Справа була призначена на 20.05.2020 року о 09 год 10 хв., однак 13.05.2020 року на адресу суду надійшло заява ОСОБА_1 про проведення розгляду справи раніше ніж 21.05.2020 року, оскільки він працює водієм та має їхати у відрядження за кордон, а тому не буде мати можливості бути присутнім в судовому засіданні 20.05.2020 року.
ОСОБА_1 був повідомлений про розгляд справи 14.05.2020 року о 14 год. 15 хв., що підтверджується написаною ним власноручно розпискою в матеріалах справи.
Крім того було здійснено телефонограму потерпілому ОСОБА_3 на телефон НОМЕР_7 зі службового телефону Жовківського районного суду Львівської області та повідомлено про клопотання ОСОБА_1 .
ОСОБА_3 не заперечив проти розгляду справи 14.05.2020 року о 14 год. 15 хв.
ОСОБА_1 в судове засідання 14.05.2020 року о 14 год. 15 хв. не з'явився, однак у поданій ним заяві від 13.05.2020 року вказав, що справу просить розглядати у його відсутності. Зазначив, що щиро розкаюється у вчиненому, просив врахувати, що працює водієм, а тому такий вид стягнення як позбавлення права керування транспортними засобами позбавить його та його сім'ю засобів для існування, так як його робота саме пов'язана із керуванням транспортними засобами.
Як наслідок просив не накладати на нього суворого стягнення, а застосувати такий вид стягнення як штраф.
Потерпілий ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення такого був повідомлений шляхом телефонограми.
Від нього на адресу суду не надходило жодних клопотань, заяв.
Враховую, що неявка потерпілого не перешкоджає розгляду справи, крім того беру до уваги і те, що ОСОБА_1 в поданій на адресу суду заяві вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , оскільки останній подав заяву про розгляд справи у його відсутності, висловив свою позицію у справі.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 517942 від 08.04.2020 року; 2) схемою місця ДТП від 08.04.2020 року (аркуш справи 2,3,4); 3) письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ; 4) письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 08.04.2020 року.
Відповідно до ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення застосовується до осіб, які як учасники дорожнього руху порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він як учасник дорожнього руху, порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а тому його підлягають кваліфікації за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Щире розкаяння у вчиненому є обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 .
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, наявність пом'якшуючої відповідальність обставини, а саме щирого каяття у вчиненому, а також характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 , який не працює водієм, має право керування транспортними засобами, оскільки отримував посвідчення водія.
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин, місця, способу вчинення правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, оскільки ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення на транспорті, що за своєю природою несе високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, що буде достатнім та необхідним для його виправлення та запобіганню вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.
Накладення такого виду стягнення як позбавлення права керування транспортними засобами на ОСОБА_1 вважаю недоцільним, враховуючи його щире розкаяння у вчиненому, а також беручи до уваги те, що він працює водієм, як наслідок накладення такого виду стягнення може позбавити ОСОБА_1 та його сім'ю засобів для існування.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року в останній діючій редакції, ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника.
Керуючись статтями 40-1, 124, 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм у ФОП ОСОБА_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Жовківським РВ ГУМВС України у Львівській області 04.08.2011 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , в дохід держави судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.