Справа № 127/10271/20
Провадження № 3/127/3765/20
"13" травня 2020 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Шлапак Д.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , військовослужбовця військової служби за контрактом, сержанта, начальника групи охорони та патрульно-постової служби взводу охорони та патрульно-постової служби роти Військової служби правопорядку Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку Південного територіального управління Військової служби правопорядку, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,-
13.05.2020 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, відносно військовослужбовця військової служби за контрактом, сержанта Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку Південного територіального управління Військової служби правопорядку ОСОБА_1 , який відповідно до наказу начальника Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку (по стройовій частині) від 29.09.2018 № 201 сержант ОСОБА_1 проходить військову службу за контрактом у Вінницькому зональному відділі Військової служби правопорядку. Відповідно до рішення начальника Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку проводиться профілактика щодо попередження вживання військовослужбовцями алкогольних та наркотичних речовин. В зв'язку з вищезазначеним проводиться освідчення особового складу Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку на предмет можливого перебування особового складу в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
13.05.2020 під час шикування особового складу було запропоновано пройти освідчення особовому складу роти Військової служби правопорядку в тому числі і сержанту Кузю Артему ОСОБА_2 . В подальшому особовий склад був доставлений для проведення медичного огляду до Комунального підприємства Вінницького обласного наркологічного диспансеру «СОЦІОТЕРАПІЯ».
Згідно висновку медичного огляду від 13.05.2020 № 610 встановлено наркотичне сп'яніння внаслідок вживання амфетаміну.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав, щиро розкаявся, пообіцяв виправитись та зазначив, що вживав амфетамін оскільки у нього важка сімейна та матеріальна ситуація в житті.
Судом встановлено, що 13.05.2020 під час шикування особового складу було запропоновано пройти освідчення особовому складу роти Військової служби правопорядку в тому числі і сержанту Кузю А.С. З довідки № 610 від 13.05.2020, виданою КП Вінницького наркологічного диспансеру «СОЦІОТЕРАПІЯ», вбачається, що у громадянина ОСОБА_1 встановлено наркотичне сп'яніння внаслідок вживання амфетаміну.
Враховуючи Лист Міністерства оборони України від 20.10.16 № 316/1/906 «Щодо дії особливого періоду» відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової). Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 «Про часткову мобілізацію», затвердженого встановленим порядком, оголошено часткову мобілізацію, у зв'язку з чим в Україні настав особливий період. Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не визначено чіткого порядку припинення особливого періоду. Водночас зазначеним Законом передбачено такий захід, як демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу. Згідно зі статтею 11 зазначеного Закону рішення про демобілізацію із внесенням його на затвердження Верховною Радою України приймає Президент України. Указом Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15» від 26 вересня 2016 року № 411/2016 прийнято рішення провести у вересні - жовтні 2016 року звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15 «Про часткову мобілізацію», крім тих, які висловили бажання продовжувати військову службу. При цьому рішення щодо проведення демобілізації Президентом України не приймалося. Вищий адміністративний суд України у постанові від 16 лютого 2015 року (справа № 800/582/14), виходячи із системного аналізу норм Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначив, що закінчення періоду мобілізації не є підставою для припинення особливого періоду. Ураховуючи зазначене, з огляду на зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», закінчення заходів мобілізації не припинило особливий період станом на 15.11.2018.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , оглянувши матеріали справи, суд дійшов до переконання в тому, що ОСОБА_1 винний у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ОДВ/9/71 від 13.05.2020, довідкою № 610 від 13.05.2020 та іншими матеріалами справи.
При визначенні виду адміністративного стягнення, суд враховує обставини скоєного правопорушення, які відображені у: поясненнях ОСОБА_1 , його відношенні до вчиненого, його вік, стан здоров'я, сімейні обставини.
За наведених обставин, суд приходить до переконання в тому, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, у виді арешту з утриманням на гауптвахті.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Керуючись п. 12. ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 33, ч. 3 ст. 172-20, ст.ст. 221, 277, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
Визнати виним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком на 7 (сім) діб.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області.
Суддя: