73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
"27" липня 2007 р. Справа № 16/165-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М. при секретарі Шепель І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора м. Нова Каховка в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Херсон
до Відкритого акціонерного товариства "Приладобудівний завод "Сокіл"
про стягнення 5950 грн.
за участю представників сторін:
за участю Прокурора Павленко І. В.
від позивача - Кулик Л. Є. довіреність № 51 від 22 травня 2007р.- головний спеціаліст відділу
від відповідача - не прибув.
Прокурор м. Нова Каховка в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення штрафу в сумі 5950 грн. з відкритого акціонерного товариства “ Приладобудівельний завод “ Сокіл» ( відповідач) за правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідач в судове засідання не направив свого представника, хоча відповідно до приписів адміністративного судочинства належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі
Вивчивши матеріали справи, заслухавши прокурора, представника позивача, суд
Відкрите акціонерне товариство “ Приладобудівний завод “ Сокіл» протягом 3 кварталів 2006 року не надавав щоквартальної інформації (квартальний звіт) , що є порушенням рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 248 від 04.09.01 із змінами № 557 від 10.10.05 “ Про порядок подання щоквартальної інформації акціонерними товариствами та холдинговими компаніями зі значною державною часткою у статутному капітал, зареєстрованого у Мінюсті України 23.11.05 за №1418/11698
Відповідно до ст.11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
За встановленими фактами правопорушення в розрізі за кожний квартал 2006 р. були порушені справи територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів, що підтверджено постановами від 08.09.06, 31.10.06, 22.11.06.
За результатами розгляду справ 26.09.06, 22.11.06, була винесені три постанови № 183-ХЕ, 184-ХЕ, 269-ХЕ,згідно яких за несвоєчасне надання щоквартальної інформації протягом 1-3 кварталів 2006 року відповідачу нараховано штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів, що складає 850 грн.
Крім того, постановами № 287-ХЕ в, 188-ХЕ від 28.11.06 на відповідача позивачем накладено штрафи у розмірі 850 грн. за ухилення від виконання розпорядження Херсонського територіального управління ДКЦПФР від 26.09.06 № 136-ХЕ.
За невиконання вимог ст.40 ЗУ «По цінні папери та фондовий ринок»щодо інформування емітентом цінних паперів громадськості про своє господарсько-фінансове становище і результати діяльності за 2005 рік до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 850 грн., що підтверджено постановою від 12.12.06
Накладені штрафи повинні бути сплачений протягом 15 днів до Держбюджету з повідомленням територіального управління.
Позивач надав докази направлення постанов відповідачу.
Відповідач не надав докази сплати суми штрафи або скасування зазначеної постави в установленому порядку.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивачем доведені та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства “ Приладобудівний завод “ Сокіл» (м. Нова Каховка пр. Перемоги,7, р/р 26005301820603 в ПІБ м. Н.Каховка, МФО 352264, код 01413351) на користь Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ( м. Херсон вул. Кірова, 24, р/р 31117106700012, Банк одержувача Управління Державного казначейства у Херсонській обл., МФО 852010, код доходу 21081100, код ОКПО 24103977) 5950 грн.
3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили та звернення заінтересованої особи з відповідною заявою.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.М. Немченко