Справа № 638/6045/20
Провадження № 3/638/1822/20
12.05.2020 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Хайкін В.М. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов із Управління патрульної поліції у м. Харкові відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Тунісу, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 7 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
06.05.2020 року у провадження Дзержинського районного суду м. Харкова надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 7 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №375637 від 27.04.2020 року, ОСОБА_1 , 27.04.2020 року о 00 годині 55 хвилин у м. Харкові по пр. Науки, 20, водій керував транспортним засобом з неосвітлюваним у темну пору доби номерним знаком, повторно протягом року, а саме останній раз від 19.05.2019 року, протокол ОБ №180308, за що передбачена відповідальність за частиною 7 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення вищенаведеної статті, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №375637 від 27.04.2020 року - поліцейським 2 взводу 3 роти 4 батальйону УПП в Харківській області ДПП молодшим лейтенантом поліції Вовк А.О. вимоги статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення не дотримані, а саме інспектором зазначено, що до протоколу додаються «відеозапис з боді-камер», однак у матеріалах справи таке відсутнє, а тому незрозуміло, чи застосовувався поліцейським під час події, що мала місце, такий превентивний захід як застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису в порядку пункту 9 частини 1 статті 31 Закону України «Про Національну поліцію», оскільки у матеріалах справи відсутня така інформація.
У відповідності із статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах та в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Таким чином, суддя приходить до висновку про те, що особою, яка склала адміністративний протокол не виконано вимоги статті 256 КУпАП.
У зв'язку з тим, що протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №375637 від 27.04.2020 року містить суттєві порушення вимог чинного законодавства, суд позбавлений можливості розглянути адміністративний матеріал, винести законне та обґрунтоване рішення у справі. Таким чином, у зв'язку із відсутністю відомостей, необхідних для правильного вирішення справи, та неможливістю усунути вказані недоліки під час судового розгляду, суд приходить до висновку про необхідність направлення адміністративного матеріалу до Управління патрульної поліції в Харківській області для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 256 КУпАП, Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 року №1376, Постановою Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за частиною 7 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Управлінню патрульної поліції в Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.М.Хайкін