ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
Іменем України
10.08.07 Справа № 10/292н-ад.
Суддя Мінська Т.М., розглянувши матеріали за позовом
Приватного виробничо -комерційного підприємства фірми "Укрінвест",
м. Алчевськ
до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції
про скасування податкового повідомлення - рішення
Представники сторін:
від позивача - Біленький В.І., довіреність № 72 від 09.02.07 р.;
від відповідача - Зубрицька Н.Є.-ст.держ.под.інспектор, довіреність № 10618/10 від 18.04.07.
Згідно з п. 2-1 Прикінцевих і перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювалась звукова фіксація судового процесу за клопотанням сторін.
Суть спору: позивачем заявлена вимога про скасування податкового повідомлення - рішення від 29.11.2006р. № 0001511710/0 як таке, що прийняте з порушенням норм Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів".
Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, суд
Алчевською ОДПІ на підставі акту перевірки №01925/2310/31212245 від 28.11.2006 року було прийнято податкове повідомлення-рішення №0001511710/0 від 29.11.2006 року, яким ПВКПФ "Укрінвест" (позивачу) визначено податкове зобов'язання з податку з юридичних осіб-власників транспортник засобів та інших самохідних машин і механізмів: за основним платежем - 6504 грн., за штрафними санкціями -з 762 грн.
З приводу порушення в акті перевірки зазначено (п. 3.3.7 акта) "на балансі підприємства ПВКП фірма "Укрінвест", станом на 01.04.2006р., 01.05.2005р., 01.01.2006р., 30.06.2006р. транспортні засоби не знаходяться. Але документальною перевіркою встановлено, що 03.12.2004р. згідно договору купівлі-продажу підприємством було придбано автомобіль КРАЗ 256 з об'ємом двигуна 14866 см. куб. на підприємстві ОАО ПШСМУ".
Позивач вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте з порушенням норм Закону України "Про податок з власників транспортник засобів та інших машин і механізмів", а саме:
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортник засобів та інших машин і механізмів" платниками податку з власників транспортник засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Для прийняття податкового повідомлення-рішення про донарахування податку з транспортник засобів у відповідності з законом повинна бути присутня така ознака як реєстрація в Україні згідно з чинним законодавством власних транспортник засобів, які відповідно до статті 2 Закону України "Про податок з власників транспортник засобів та інших машин і механізмів" є об'єктами оподаткування. Позивач дійсно придбав цей автомобіль в кінці 2004 року, але в зв'язку з тим, що автомобіль був не в робочому стані і його ремонт коштував 6ільше, ніж сам автомобіль, підприємство віднесло його на 152 рахунок як основні засоби не введені в експлуатацію. Так як основний засіб не введений в експлуатацію, то його Позивач навіть не поставив на облік та не зареєстрував в органах ДАІ.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши у сукупності доводи сторін, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до Закону України від 11.12.1991р. №1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів (із змінами та доповненнями) (далі - "закон №1963-ХІІ) -платівками податку з власників транспортник засобів та інших самохідних машин і механізмів є, зокрема, підприємства, установи та організації, які є юридичними особами та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, визначені у якості об'єкта оподаткування під відповідним кодом у Гармонізованій системі опису та кодування товарів. Саме Гармонізована система опису та кодування товарів використовується у 3аконі №1963-XII для визначення об'єктів оподаткування.
Відповідно до Вимог Гармонізованої системи описання та кодування товарів великовантажні транспортні засоби класифікуються у товарній позиції 8704 - автомобілі вантажні, до якої, зокрема, віднесений і КрА3-256 Б1.
У статті 1 Закону №1963-ХІІ визначено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є, зокрема, юридичні особи, які мають зареєстровані в Україні згідно діючому законодавству власні транспортні засоби та які у відповідності до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
У Закону №1963-ХІІ не йде мова про те, що об'єктами оподаткування є транспортні засоби, зареєстровані окремо в органах ДАІ або інших органах, навпаки: у ньому визначено, що платниками податку є у тому числі юридичні особи, що мають зареєстровані в Україні згідно діючому законодавству власні транспортні засоби, які відповідно до ст.2 Закону є обертами оподаткування
Автомобіль КрАЗ 256 Б1, що було придбано ПВКПФ "Укрінвест" у ВАТ "Перевальське ШСМУ" згідно договору купівлі-продажу від 01.12.2004р., зареєстровано в Україні згідно діючому законодавству. А саме:
Даний автомобіль має державний номерний знак 38-23 ВГТ, що відображено в додатку №.4 до акту перевірки ПВКПФ «Укрінвест»підписаного фахівцями податкової інспекції з одного боку та посадовими особами підприємства з другого, та листом Алчевського міжрегіонального відділу ДАІ від 12.07.07р. Згідно даного листа, вказаний автомобіль було зареєстровано за ВАТ "Перевальське ШБМУ", 03.12.2004р. знято з обліку в органах ДАІ для реалізації в межах України.
Відповідно п.43 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою КМУ від 07.09.1998р. №1388: "Якщо транспортні засоби знімаються з обліку у зв'язку з їх відчуженням, у свідоцтві про реєстрацію (технічному паспорті) робиться відмітка «Транспортний засіб знято з обліку для реалізація в межах України», номерні знаки здаються, а видаються номерні знаки «Транзит»
Відповідно до п.48 Правил: «З тимчасового обліку транспортні засоби не знімаються».
Тобто даний транспортний засіб тільки знято з обліку в органах ДАІ для подальшої реалізації.. при цьому він все одне залишається зареєстрованим в Україні.
Відповідно до ст.2 ЗУ «1963-ХІІ: "Об'єктами оподаткування є:… автомобілі вантажні -код 8704;..".
Автомобіль КрА3-256 Б1 -є автомобілем вантажним -код 8704 (в Законі №1963-ХІІ для визначення об'єктів оподаткування використана Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності), тобто даний автомобіль є об'єктом оподаткування та повинен оподаткуватися загальних засадах.
Ст.4 ЗУ №1963-ХІІ надає вичерпний перелік oci6, що звільняються від сплати податку з власників транспортних засобів. В даному переліку відсутня така причина для надання пільги, як придбання транспортного засобу "для його використання в ремонтних цілях".
Згідно абзацу другому cт. 5 ЗУ №1963-ХІІ:
"За придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх реєстрацією за місяці, які залишилися до кінця року,, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
Юридичні особи -платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, платіжні доручення про сплату податку...
У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні, реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку і технічний огляд транспортних засобів не провадиться".
Тобто податок з власників транспортних засобів сплачується такими власниками до перереєстрації транспортного засобу, а не навпаки, тому посилання позивача на те, що "транспортний засіб був придбаний для його використання в ремонтних цілях і не був зареєстрований в органах ДАІ", внаслідок чого не сплачено податок - протиречить вимогам статті 5 Закону.
Стаття 6 Закону наводить єдиний випадок, в якому власником не сплачується податок з власників транспортних засобів, а саме: "У разі викрадення транспортного засобу податок його власником не сплачується, якщо факт викрадення підтверджується відповідними документами органів якими порушено відповідну кримінальну справу." Інших умов для не сплати власником податку законодавством не передбачено.
Згідно п.16 Правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затверджених постановою КМУ від 26.02.1993р. №141: "При неможливості подання транспортного засоби на місце технічного огляду (через несправність та з інших причин) у встановлений строк його власник повинен подати комісії проведення технічного огляду письмову заяву, здати номерний знак і пред'явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів".
Таким чином, за транспортні засоби, які не експлуатуються (через несправність та з інших причин) податок з власників транспортних засобів сплачується на загальних підставах.
Враховуючи вище наведене та документальні докази Алчевська ОДПІ вважає наступне: Транспортний засіб КрАЗ 256 Б-1 с об'єктом оподаткування.
Власником Транспортного засобу КрА3 256 Б-1 є юридична особа - ППКП фірма "Укрінвест", про що свідчить договір купівлі-продажу б/н від 01.12.2004р.
На підставі звітних даних на підприємстві обліковується 1 одиниця Транспортного засо6у - КрАЗ 256 Б-1.
Підприємством ППКГІ фірма "Укрінвест" наданий до Алчевської ОДПІ у встановлений законом термін розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2007р. N 1722 від 19.02.2007р.
Оцінивши всі вищевикладені обставини, суд закінчив розгляд справи в судовому засіданні 10.08.2007. і постановив відмовити в задоволені позову.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10.08.2007. проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Судові витрати покладаються на позивача.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 18, 158 -163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. В задоволенні позову відмовити.
2. Судові витрати покласти на позивача.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили, якщо її не скасовано, після закінчення апеляційного розгляду скарги.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову. Копії апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України постанова в повному обсязі складена 15.08.2007.
Суддя Т.М.Мінська