Справа № 353/315/20
Провадження № 1-в/353/10/20
13 травня 2020 рокум.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області в складі:
Головуючого - судді ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
представника Тлумацького ВП КоломийськогоВП ГУНП в Івано-Франківській
області дільничного офіцера поліції старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої розглядається подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши подання т.в.о. начальника Тлумацького ВП КоломийськогоВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, з середньою освітою, розлученого, судимого:
- вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 13.05.2010 року за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України із застосуванням ст. 69КК України з призначенням на підставі ст. 70 КК України до 1 (Одного) року 6 (Шести) місяців позбавлення волі;
- вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 16.07.2010 року за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 263 КК України з призначенням на підставі ч. 1 ст. 70, ч. 4 ст. 70 КК України до 2 (Двох) років позбавлення волі та зарахуванням повністю в строк відбуття покарання відбутого покарання за вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 13.05.2010 року;
- вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 15.10.2010 року за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України з призначенням на підставі ч. 1 ст. 70, ч. 4 ст. 70 КК України до 3 (Трьох) років позбавлення волі та зарахуванням повністю у строк відбуття покарання відбутого покарання за вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 13.05.2010 року, 28.12.2012 року звільненого умовно-достроково від відбування покарання на підставі ухвали Дергачівського районного суду Харківської області від 20.12.2012 року на невідбутий строк 4 (Чотири) місяці 23 (Двадцять три) дні;
- вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 22.01.2019 року за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 (Трьох) місяців арешту, 19.06.2019 року звільненого по відбуттю покарання, -
Т.в.о. начальника Тлумацького ВП КоломийськогоВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 звернувся в суд із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 з тих підстав, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі 19.06.2019 року та на шлях виправлення не став, почав вести антигромадський спосіб життя та скоювати правопорушення, за що 14.01.2020 року притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 18.04.2020 року - за ч. 1 ст. 176 КУпАП та за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, 21.04.2020 року - за ч. 1 ст. 127 КУпАП і йому виносилися попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Представник Тлумацького ВП КоломийськогоВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав, з наведених у ньому підстав, просив його задовольнити та встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд та зобов'язати останнього з'являтися для реєстрації в Тлумацьке ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області кожного першого понеділка місяця.
В судове засідання прокурор Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_6 не з'явився, подав заяву про розгляд подання без його участі, проти задоволення подання не заперечив.
При розгляді справи ОСОБА_4 не заперечив проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, ствердив, що звільнившись з місць позбавлення волі, почав вести антигромадський спосіб життя та скоювати правопорушення, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності і попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, обіцяє виправитись.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання слід задовольнити.
У відповідності з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п. 8 ч .1 ст. 89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Згідно п. 7 ч .1 ст. 89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі за злочин середньої тяжкості, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
А у відповідності до п. 5 ч. 1 ст.89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Частинами 1, 3 та 5 ст. 90 КК України передбачено, що строки погашення судимості обчислюються з дня відбуття основного і додаткового покарання. Якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання (основного та додаткового). Якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить злочин, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожний злочин після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останній злочин.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_4 був раніше неодноразово засуджений, що підтверджується вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 13.05.2010 року за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України із застосуванням ст. 69КК України з призначенням на підставі ст. 70 КК України до 1 (Одного) року 6 (Шести) місяців позбавлення волі (а.с. 4-6), вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 16.07.2010 року за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 263 КК України з призначенням на підставі ч. 1 ст. 70, ч. 4 ст. 70 КК України до 2 (Двох) років позбавлення волі та зарахуванням повністю в строк відбуття покарання відбутого покарання за вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 13.05.2010 року (а.с. 7-8), вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 15.10.2010 року за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України з призначенням на підставі ч. 1 ст. 70, ч. 4 ст. 70 КК України до 3 (Трьох) років позбавлення волі та зарахуванням повністю у строк відбуття покарання відбутого покарання за вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 13.05.2010 року (а.с. 9), 28.12.2012 року звільнений умовно-достроково від відбування покарання на підставі ухвали Дергачівського районного суду Харківської області від 20.12.2012 року на невідбутий строк 4 (Чотири) місяці 23 (Двадцять три) дні (а.с. 28), вироком Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 22.01.2019 року за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 (Трьох) місяців арешту (а.с. 10-11).
Згідно довідки про звільнення серії І-ФР № 08049 від 19.06.2019 року (а.с. 23), ОСОБА_4 19 червня 2019 року був звільнений по відбуттю строку покарання по вироку Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 22.01.2019 року, за яким був засуджений за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 (Трьох) місяців арешту, і останній прямує до місця проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідно до довідки-характеристики Олешівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 143 від 28.04.2020 року, ОСОБА_4 зареєстрований і проживає по АДРЕСА_1 (а.с. 21).
Після звільнення з Державної установи «Івано-франківська установа виконання покарань (№ 12)» ОСОБА_4 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, а саме: 14.01.2020 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 18.04.2020 року за ч. 1 ст. 176 КУпАП та за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, 21.04.2020 року за ч. 1 ст. 127 КУпАП (а.с. 12, 14, 16, 18). Також йому неодноразово виносилися попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду (а.с. 13, 15, 17, 19).
Відповідно до статті 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Такі обмеження передбачені, зокрема і Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Разом з тим положення цього Закону не зобороняють засудженим змінювати на власний вибір місце проживання, а лише передбачають безумовний обов'язок повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах. За таких обставин встановлення заборони виходу з конкретного будинку по АДРЕСА_1 буде необгрунтованою у ситуації, коли засуджений у належний спосіб змінить місце свого проживання із відповідним повідомленням поліцейських.
Таким чином, під час судового розгляду даного подання встановлені законні підстави, передбачені ст.ст. 3-5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» для встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 строком на 1 рік, так як він, будучи особою засудженою два і більше разів до позбавлення волі за умисні тяжкі та середньої тяжкості злочини, маючи непогашену судимість,після відбуття покарання, незважаючи на попередження працівників поліціїведе антигромадський спосіб життя та вчиняє інші правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 89 КК України,ст.ст. 3-5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 110, 369-372 КПК України, суд,-
Подання т.в.о. начальника Тлумацького відділення поліціїКоломийськогоВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодоОСОБА_4 задовольнити та встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Під час відбування адміністративного нагляду ОСОБА_4 встановити наступні обмеження:
- заборонити залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступної доби;
- заборонити відвідувати ресторани, кафе, бари та інші заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Тлумацького району Івано-Франківської області без дозволу начальника Тлумацького відділення поліції Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області;
- зобов'язати з'являтися для реєстрації в Тлумацьке відділення поліції Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області кожного першого понеділка місяця з 09 год. 00 хв. до 10 год. 00 хв.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду до Івано-Франківського апеляційного суду подається протягом семи днів з дня її оголошення через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
ГоловуючийОСОБА_1