Справа № 351/625/20
Номер провадження №3/351/388/20
Іменем України
07 травня 2020 року м.Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Калиновський М.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Снятинського ВП Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає в АДРЕСА_1 , водій,-
за ст. 44-3 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №051272 від 23.03.2020р., ОСОБА_1 23.03.2020р. біля 07:20 год. в м. Снятині по вул. Гоголя здійснював перевезення пасажирів у кількості вісімнадцяти чоловік транспортним засобом марки "ПАЗ 32054-07", номерний знак НОМЕР_1 , чим порушив вимоги п.2 постанови КМУ від 11.03.2020р. №211.
ОСОБА_1 у судове засідання не з"явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи та долучив до матеріалів справи: договір на надання послуг з організації перевезень пасажирів та їх багажу №1/2018 від 20.02.2020р., договір про надання транспортних послуг фізичною особою №1/20 від 20.03.2020р., акт здачі-приймання наданих послуг №1/20 від 24.03.2020р.
Перевіривши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що провадження в справі слід закрити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 252 КУпАП докази оцінюються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Адміністративна відповідальність особи за ст. 44-3 КУпАП, передбачена за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 порушив вимоги п.2 Постанови КМУ від 11.03.2020р. №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-GoV-2".
П.2 Постанови КМУ від 11.03.2020р. №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-GoV-2", заборонено з 12 год.00 хв. 18 березня 2020р. до 03 квітня 2020р.:
- регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньо обласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями);
- перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху;
- перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;
Із наведеного слідує, що для наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП необхідним є встановлення фактів перевезення пасажирів понад 10 чоловік одночасно та такого перевезення на автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських, приміських, міжміських маршрутах у звичайному режимі руху чи в режимі маршрутного таксі.
Згідно Закону України «Про автомобільний транспорт», регулярні пасажирські перевезення це перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування або уповноваженими органами Договірних Сторін у разі міжнародних перевезень
При цьому, відповідно до приписів даного закону, перевезення пасажирів у звичайному режимі руху це перевезення пасажирів автобусами на маршруті загального користування з дотриманням усіх зупинок, передбачених розкладом руху.
У свою чергу, регулярні спеціальні пасажирські перевезення - перевезення певних категорій пасажирів (працівників підприємств, школярів, студентів, туристів, екскурсантів та інших) на автобусному маршруті за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку замовником транспортних послуг або уповноваженими органами Договірних Сторін у разі міжнародних перевезень.
Згідно договору №1/2018 від 20.02.2018р. на надання послуг з організації перевезень пасажирів та їх багажу, укладеного між ТОВ ВКФ "Варто" в особі директора ОСОБА_2 , як замовника та ТОВ "Снятинське АТП-12642" в особі директора ОСОБА_3 , як перевізника, слідує, що Перевізник зобов"язується надати Замовнику послуги перевезення пасажирів та їх багажу автомобільним транспортом за певним маршрутом та графіком, а Замовник зобов"язується прийняти та оплатити належним чином надані послуги.
Згідно Договору №1/20 про надання транспортних послуг фізичною особою, укладеного між ТОВ "Снятинське АТП-12642" в особі генерального директора ОСОБА_3 , як замовника та ОСОБА_4 , як виконавця, останній бере на себе зобов"язання надавати разову транспортну послугу з нерегулярного перевезення пасажирів по маршруту Борщів (Снятинського району) - Снятин, згідно Договору №1/2018 від 20.02.2018р. на надання послуг з організації перевезень пасажирів та їх багажу та Додатку №1 до договору. Транспортні послуги надаються Виконавцем автомобілем марки ПАЗ, модель НОМЕР_2 , автобус - НОМЕР_3 , номерний знак НОМЕР_1 , рік випуску НОМЕР_4 , об"єм двигуна 4750 згідно Акту приймання-передачі транспортного засобу .
Згідно Акту здачі-приймання наданих послуг №1/20, сторони, а саме: ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 , як Виконавець та ТОВ "Снятинське АТП 12642,в особі директора ОСОБА_3 , як Замовник, згідно Договору №1/20 від 20.03.2020р. склали Акт про надання одноразової транспортної послуги з перевезення пасажирів. Послуга надана у повному обсязі із дотриманням інших умов вищезгаданого Договору. У Замовника претензій до якості наданої послуги немає.
На підставі наведеного вбачається, що ОСОБА_1 не здійснювались регулярні пасажирські перевезення на міських, приміських, міжміських маршрутах у звичайному режимі руху чи в режимі маршрутного таксі, а останнім надавалась разова транспортна послуга з перевезення пасажирів, відповідно до укладеного Договору №1/2018 від 20.02.2018р. на надання послуг з організації перевезень пасажирів та їх багажу та Додатку №1 до договору, здійснення яких постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» не заборонене, як і не встановлено вказаною постановою будь-якого обмеження щодо кількості перевезення пасажирів при спеціальних перевезеннях.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб"єктом правопорушення, всіх обов"язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно з ч.1 п.3 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне праовпорушення, орган (посадова особа) при наявності обставин, передбачених ст. 247 КУпАП виносить постанову про закриття справи.
Згідно пункту 4 Рішення Конституційного Суду України від 22 грудня 2010 року №23-рп/2010 конституційний принцип правової держави передбачає встановлення правопорядку, який повинен гарантувати кожному утвердження і забезпечення прав і свобод людини.
У відповідності до п. 4.1 вказаного Рішення, Конституційний Суд Українина підставі наведеного дійшов висновку, що адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах та правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно з ч.1 п.3 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) при наявності обставин, передбачених ст. 247 КУпАП виносить постанову про закриття справи.
На підставі викладеного, вважаю, що ОСОБА_1 не було порушено п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», а отже в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3 КУпАП, а тому, провадження по справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.247 п.1, 284 КУпАП, -
Провадження в адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Снятинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М.М.Калиновський