Справа № 161/6158/20
Провадження № 3/161/1998/20
м.Луцьк 30 квітня 2020 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду №10 в м. Луцьку справу 161/6258/20 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцем АДРЕСА_1 , громадянином України, непрацюючим, адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
21.04.2020 року на адресу суду з Луцького ВП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП не визнав. Просив закрити провадження у справі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю у діях особи складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом при розгляді справи встановлено і це підтверджується письмовими матеріалами (а.с. 2), що 11 квітня 2020 року інспектором роти № 3 БУПП у Волинській області ДПП Арсенюком В.Д. складено протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 333467. Як вбачається із змісту протоколу, що 11 квітня 2020 року, о 18.20 годин, в дворі будинку в місті Луцьку по вулиці Конякіна, 9б, ОСОБА_1 , перебував в громадському місці без вдягнутих засобів захисту, зокрема, респіратора чи захисної маски та не мав при собі документів, що посвідчують особу, чим порушив постанову Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2020 року № 211 та № 255 від 02 квітня 2020 року.
Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення його, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.
З диспозиції ст. 44-3 КУпАП випливає, що вона носить бланкетний характер і передбачає відповідальність за вчинення ряду окремих незаконних діянь, які врегульовані законодавством України.
Диспозиція ст. 44-3 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішеннями органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
При цьому, Акт законодамвства - нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, суб'єктом прийняття (або санкціонування) якого є парламент як законодавчий орган державної влади.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 333467 від 11 квітня 2020 року, що безпосередньо інспектором роти № 3 БУПП у Волинській області ДПП Арсенюком В.Д. зазначено про порушення ОСОБА_2 :
-постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2020 року № 211.
При цьому, суд звертає увагу, що взагалі відсутній такий нормативно-правовий акт як «постанова Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2020 року № 211».
Оскільки вірною назвою є Постанова КМУ від 11 березня 2020 р. N 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Однак, Постанова КМУ не є актом законодавства в розумінні ст. 44-3 КУпАП, оскільки суб'єктом його видачі є Кабінет Міністрів України, а не Верховна Рада України як єдиний законодавчий орган України.
Крім того, суд звертає особливу увагу, що у відповідності до положень ч. 1 статті 8 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, а у випадках, передбачених законом, - за рахунок коштів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, а також коштів фізичних осіб.
При цьому, суду не надано жодних доказів, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був забезпечений засобами захисту, зокрема, респіратором чи захисною маскою за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів.
У даному випадку в діях ОСОБА_3 відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, у тій інтерпретації, як це викладено в протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 333467 від 11 квітня 2020 року.
А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі.
Керуючись ст. 44-3, п. 1 ст. 247 КУпАП, суд,
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцем АДРЕСА_1 , громадянином України, непрацюючим, адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП - закрити за відсутністю у діях особи складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського Апеляційного суду, через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко