Ухвала від 12.05.2020 по справі 380/3002/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/3002/20

УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

12 травня 2020 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич Андрій Зіновійович, перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, що проявилася у відмові в здійсненні перерахунку пенсії позивачу відповідно до заяви від 28.02.2020 року, викладеній у листі №1589-2198/Л-02/8-1300/20 від 20.03.2020 року;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.10.2017 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 та довідки прокуратури Львівської області про розмір заробітної плати від 28.02.2020 року №18-703 вих.20 в розмірі 90% від середньомісячної зарплати за вислугу років без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше проведених виплат відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (у редакції Закону №2663-ІІІ, що діяла на момент призначення пенсії), виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати;

- беручи до уваги бездіяльність Кабінету Міністрів України та Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, які допустили довготривалі зволікання з вирішенням перерахунку пенсії, неналежно виконуючи свої службові повноваження, виплату донарахованих сум за минулий час провести однією сумою без застосування скасованої рішенням суду постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №649 щодо Порядку погашення встановлених судовими рішеннями заборгованих сум пенсії.

Ухвалою від 22.04.2020 року суд залишив зазначену позовну заяву без руху, а позивачу надав строк для усунення виявлених недоліків, а саме десять днів з дня вручення цієї ухвали. У встановлений строк позивач виконав ухвалу суду, резолютивну частину позовної заяви просив викласти в наступній редакції:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, що проявилася у відмові в здійсненні перерахунку пенсії позивачу відповідно до заяви від 11.03.2020 року, викладеній у листі №1589-2198/Л-02/8-1300/20 від 20.03.2020 року;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.10.2017 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 та довідки прокуратури Львівської області про розмір заробітної плати від 28.02.2020 року №18-703 вих.20 в розмірі 90% від середньомісячної зарплати за вислугу років без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше проведених виплат відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (у редакції Закону №2663-ІІІ, що діяла на момент призначення пенсії), виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати;

- зобов'язати відповідача виплатити різницю між нарахованою після перерахунку та фактично отриманою пенсією, здійснити разово та однією сумою, без застосування постанови Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду», якою затверджено «Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».

Підстави позову: відмова відповідача у перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки Прокуратури Львівської області про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 28.02.2020 року №18-703вих.20.

Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду. Позовна заява відповідає вимогам ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України. На стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.

Відповідно до п.13 ст.5 Закону України «Про судовий збір», позивач звільнена від сплати судового збору за подання адміністративного позову.

На підставі п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами. Справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Заявами по суті цієї справи є позов та відзив.

Відповідно до ч.2 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Одночасно сторонам повідомляється зміст частин 1, 5 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч.9 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або є публічно доступними.

Керуючись ст.ст.12, 19, 22, 25, 32, 171, 243, 256, 257, 260, 262, 263, 294, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

2. Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження.

3. Справа розглядатиметься без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами 09 червня 2020 року в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (місцезнаходження: вул.Чоловського, 2, м.Львів. 79018).

4. Запропонувати відповідачу - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали - подати відзив на позовну заяву та всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову.

5. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://adm.lv.court.gov.ua/fair/.

6. Надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи. Відповідачу - одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

7. Відповідачу при поданні до суду відзиву додати докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Ланкевич А.З.